19 Φεβρουαρίου, 2013, 12:04:40 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 19 Φεβρουαρίου, 2013, 12:46:30 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Ο τιτλος αλλιως θα μπορουσε να ειναι , "εκοψα την μαλακια και σωθηκα"....
Περισσοτερη ενεργεια ,λιγοτερα προβληματα στυτικα , μεγαλυτερη ευχαριστηση , αυθορμητισμος,μεγαλυτερος σαφως ογκος εκσπερματισης (μεγαλυτερος σε σχεση με την αυτοϊκανοποιηση) ,λιγοτερα ως μηδαμινα συμπτωματα χ.π.α,πιο σκληρη στυση και με διαρκεια,τριχοσταση(αντι για τριχοπτωση σε σχεση με την μαλακια)...
Το ερωτημα μου ειναι μηπως με αυτη την φραση τελικα εννoουσαν πως τον κανει μαλακοκ@υλη, εκτος απο ανυποφορο τρολ;
Ας το συζητησουμε ....
Ποσο και ποιοι επωφεληθηκατε ;
Επισης το να κοψεις την μαλακια ειναι τροπος ζωης και οχι κατι πρσωρινο.
Περιμενω τις απαντησεις σας ανυπομονα.
Venceremos γιατι ετσι μου αρεσει .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Έκλεισα το το πρώτο δεκαήμερο χώρις μαλακία...Αυτό που έχω να πω είναι οτι σαφώς με την γκόμενα η στύση έρχεται πιο εύκολα...αλλά το μυαλό ακόμα δεν έχει εναρμονιστεί με τα εξωτερικά ερεθίσματα...ακόμα και οπτικά από κοντά δεν επικοινωνεί καλά..Το θετικό είναι οτι με ένα τσιμπούκι πλέον έχω καλή στύση για διείσδυση...Το αρνητικό είναι αυτή η απουσία αυθορμητισμού...Ζώ για την μέρα που θα σηκωθώ και θα δώ ένα κάγκελο... 8)
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Οταν λες ''αυθορμητισμος'' εννοεις ας πουμε να βλεπεις καμια τσοντα και να σου σηκωθει ;Ή ενα κωλο στο λεωφορειο και να σου γινει τουμπανο;
ΚΟΨΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΣΟΝΤΕΣ!ΒΑΣΙΚΟ.ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΕΝΗ.ΞΕΚΟΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ.Γ Α Μ Α ΜΟΝΟ ή κανε ερωτα ... :o
Μηπως το σκεφτεσαι ΠΑΡΑ πολυ ;
Καπνιζεις ;
Αν ναι ,τι;
Μην σκεφτεσαι πολυ . Αφου βλεπεις βελτιωση ,θα φτιαξει και αλλο.
chill.
Aπο ενοχλησεις ,πως πας ;
Εχεις καποια βελτιωση ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Έχω κόψει και τις τσόντες...Αυθορμητισμός είναι να κρύβεις το μαγιό σου στη παραλία λόγω της κωλάρας που είδες απέναντι...αυτό θεωρώ αυθορμητισμό...Πόνο και τέτοια όταν τελειώνω δεν έχω...Βελτίωση βλέπω πάνω στο ερωτικό παιχνίδι..δηλαδή άμα τελείωσω μετά απο 30-40 λεπτά θα επανέλθω...Ωστόσο το 100% της στύσης είναι μακρινό όνειρο..Τσιγάρο δεν ακουμπάω και όπως σου έχω πει γυμνάζομαι στο full...3-4 φορές την εβδομάδα δηλαδή..Ξέρω να διαχωρίζω το ψυχολογικό από το μή...Η στύση μου είναι σε ένα 80% και το υπόλοιπο είναι 10-10..οργανικό ψυχολογικό...το οργανικό κομμάτι θεωρώ οτι είναι να ξυπνά ο οργανισμός χωρίς να υπάρχει επαφή η με το φιλί..Δηλαδή να επιτυγχάνεται στύση σε χρόνο d/t...ως ψυχολογικό ορίζω να μου πέσει ενώ είμαι turbo πριν μπω...το οποίο πάντα το πάθαινα όταν άλλαζα γκόμενα και έσβηνε με την πρώτη διείσδυση...Οπότε έχουμε και λέμε...Στόχος είναι η επαναφορά της έκρηξης και η επαναφορά του αυθορμητισμού τη δεδομένη στιγμή...Νοιώθω το μυαλό μου να νεκρώνει ώρες ώρες το οποίο είναι 100% από τη μαλακία και έχει να κάνει σίγουρα με κάποιο ημισφαίριο του εγκεφάλου...Η ατυχία είναι οτι χρειαζόμουν λίγο χρόνο ακόμα και η τύχη οτι τώρα υπάρχει ενα πρόσωπο που μου αρέσει πολύ στην ζωή μου...οπότε πρέπει να πάρω τα πάνω μου...20 είμαι πιστεύω θα γυρίσει το θέμα...Από εκεί και πέρα αν εναρμονιστεί το μυαλό με το σώμα ξανά δεν θεωρώ πως θα ξαναέχω τόσο σοβαρό πρόβλημα...Πφφφ έκθεση έγραψα πάλι γαμώ τη φιλολογία μου!
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Το σκεφτεσαι πολυ !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Έχεις δίκιο...εδώ μέσα δυστυχώς είμαστε απρόσωποι...δεν ξέρουμε τι έχει περάσει ο καθένας στην ζωή του και πως έφτασε εδώ...Είμαστε μια ωραία παρέα...έτοιμοι στα ιατρικά θέματα να φτάσουμε σε μια λύση σε κάτι που φαντάζει απλό για τους πολλούς...αλλά βάσανο γι αυτούς που το κουβαλάνε..Είναι λογικό και το μυαλό να αρρωσταίνει πολλές φορές...Εμένα εδώ με οδήγησε η αδυναμία για ηρεμία..μια αδυναμία που ξεκίνησε από τότε που ήμουν 5 χρονών..Αν είχα μια ευχή δεν θα ζητούσα να μου θεραπευτεί η κρον η το χρόνιο πυελικό άλγος...αλλά το μυαλό μου που έχει βυθιστεί σε ένα σκοτάδι εδώ και πάρα πολλά χρόνια...Καλή δύναμη σε όλους μάγκες!!!! :)
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Παράθεση από: 1312g στις 25 Φεβρουαρίου, 2013, 07:31:29 ΜΜ
Αυθορμητισμός είναι να κρύβεις το μαγιό σου στη παραλία λόγω της κωλάρας που είδες απέναντι...αυτό θεωρώ αυθορμητισμό.
Ρε συ μήπως τα παραλές;; Αν ήταν έτσι δεν θα μπορούσαμε να πάμε για μπάνιο με όλους αυτούς τους κώλους που κυκλοφορούνε...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#7 25 Φεβρουαρίου, 2013, 11:02:27 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Φεβρουαρίου, 2013, 12:32:40 ΠΜ από SUPER_SUPER BAN
ΠαράθεσηΈχω κόψει και τις τσόντες...Αυθορμητισμός είναι να κρύβεις το μαγιό σου στη παραλία λόγω της κωλάρας που είδες απέναντι...
Πας παραλία με αυτόν τον καιρό ; :P
ΠαράθεσηΈχεις δίκιο...εδώ μέσα δυστυχώς είμαστε απρόσωποι...δεν ξέρουμε τι έ
Εχω δίκιο ναι. Σκέφτεσαι πολύ και απογοητέυεσαι προκαταβολικά ,πριν καλά καλά  το δοκιμάσεις. .Ακόμα δεν έχει έρθει το καλοκαίρι και εσύ μιλάς για αυτό ,σαν να ήταν χθες !!!!
Επίσης δεν λειτουργεί έτσι ακριβώς ,αλλά δεν μπορείς να ξέρεις μιάς και καλοκαίρι δεν εχουμε!Υπάρχουν τρόποι να το τσεκάρεις  αυτό που λες ,αλλά δεν στους λέω  γιατί θα αγχωθείς και θα ψάχνεσαι κάθε τόσο αν δουλέυει το εργαλείο ,χάνοντας τελείως το νόημα και την ουσία ,τον σκοπο ....
Μόλις μας αποχαιρέτησες ή μου φάνηκε ;
Ηρέμησε ,όλα θα βρουν τον δρόμο τους .Μεθοδικότητα και δουλειά χρειάζεται .
FOCUS ΑΝΔΡΈΑ!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Δεν αποχαιρετώ ρε 8)
Καθυστέρηση στην ούρηση παροδικά στυτικά προβλήματα συχνοουρία...Ψάχνομαι για την λύση..Ηλικία εμφάνισης 20

Όντως χωρίς αυνανισμό όλα φαίνονται πιο ρόδινα, γιατί επικοινωνείς με τα πρωτόγονα ένστικτά σου....

Παρόλα αυτά, κάπου πήρε το μάτι μου ότι όποιος βλέπει τσόντες, παράγει περισσότερο σπέρμα... Αυτό λέει επειδή ο εγκέφαλος δρα ανταγωνιστικά.... Άμα ήταν έτσι και δρούσε ανταγωνιστικά, θα πηδούσα 15 φορές τη μέρα και θα εκσπερμάτιζα κουβάδες, αλλά δεν...

Τώρα, μία πιο σοβαρή άποψη από έναν ειδικό... απολαύστε...

http://www.askitis.gr/monthlytopics/view/ainanismos
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

ΠαράθεσηΣυμβαίνει συχνά ο αυνανισμός να συνεχίζεται και μετά την ενηλικίωση του ατόμου. Μελέτες του Alfred Kinsey, ενός διάσημου ερευνητή σε θέματα σεξουαλικότητας, αναφέρουν ότι ο αυνανισμός εκφράζεται σχεδόν σε όλους τους άνδρες και στα ¾ των γυναικών κατά τη διάρκεια της ζωής τους. Η παράταση του αυνανισμού στην ενήλικη περίοδο είναι συνώνυμη της απομόνωσης. Η αυνανιστική πράξη φαίνεται να κυριαρχεί περισσότερο στον άνδρα στην πρώτη ενήλική ζωή του, ενώ στη γυναίκα είναι πιο έντονη μέσα στον έγγαμο βίο. Ειδικότερα για τον άντρα που δεν μπορεί να πιστέψει στη δημιουργία μιας σχέσης, ο αυνανισμός είναι η λύση. Ωστόσο, η πράξη αυτή στην ενήλικη ζωή εκφράζει την ανασφάλεια, την έλλειψη διεκδικητικότητας, το φόβο και τη δειλία προσέγγισης ενός άλλου ατόμου.......  Επιπλέον, έχει ενοχοποιηθεί σημαντικά για το φαινόμενο της πρόωρης εκσπερμάτισης, οδηγώντας τον άντρα σε ένα φαύλο κύκλο άγχους απόδοσης.............O αυνανισμός στην ενήλικη ζωή παίρνει πολύ συχνά καταναγκαστικό χαρακτήρα. Επειδή στηρίζεται στην εξιδανίκευση, έτσι ώστε τα πάντα να είναι τέλεια στο φαντασιωσικό πεδίο της σκηνοθεσίας, το σκηνικό αλλάζει στη σεξουαλική πράξη. Η σκέψη ότι ο ερωτικός σύντροφος μπορεί να χαλάσει τη σεξουαλική εικόνα που έχει το άτομο στο μυαλό του το παγιδεύει στην αυνανιστική νοοτροπία. Πιο συχνά ο άντρας εγκλωβίζεται μέσα στην αυνανιστική πράξη που την εκτελεί πολλές φορές μηχανικά, σαν κάτι που πρέπει να γίνει, προσπαθώντας να επιβεβαιώσει τον ανδρισμό του ή την ικανότητά του. Είναι το καταφύγιο το οποίο σιγά σιγά γίνεται νεύρωση, επιθετικότητα, μειονεξία, αποφυγή και μελαγχολία. Έτσι οδηγείται στην άρνηση της σεξουαλικότητάς του, γίνεται «οπαδός» του πορνό, αναπτύσσει παραφιλικές διαταραχές, ενώ δείχνει συχνά επικριτική διάθεση για το άλλο φύλο, το οποίο κατηγορεί και χρεώνει. Ειδικότερα στις παραφιλικές διαταραχές (ηδονοβλεψία, επιδειξιμανία, εφαψιομανία κ.ά.) ο αυνανισμός είναι η κύρια πηγή άντλησης ευχαρίστησης...........Όταν ο αυνανισμός εμμένει στη ζωή ενός ενήλικα άνδρα θα ήταν ωφέλιμο να δραστηριοποιηθεί και να επισκεφθεί έναν ψυχολόγο εξειδικευμένο σε θέματα σεξουαλικότητας. Στην εποχή μας τα προβλήματα αυτά μπορούν να αντιμετωπιστούν επιτυχώς............---------------------

Εντάξει,το άρθρο τα σπάει .
Πρέπει όλοι οι αυνανιστές ,αυτοερωτιστές να το διαβάσουμε .
Έυγε αγχωμένε !!!
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0