Είναι σχετικό με την διατάραξη των ορμονών για αυτό και είπα να το ανεβάσω .Απολαύστε υπέυθυνα :

Οι έρευνες δεν είναι επίσημα ολοκληρωμένες αλλά οι ενδείξεις είναι παραπάνω αρκετές και σύμφωνα με αυτές η χρήση κάνναβης επηρεάζει και συμβάλλει στο φαινόμενο της γυναικομαστίας η οποία τα τελευταία χρόνια φαίνεται πως έχει αυξήσει την εμφάνιση της. Σε τοποθέτηση του στο CNN, o πλαστικός χειρουργός Δρ Anthony Youn, τόνισε πως υπάρχουν στοιχεία που αποδεικνύουν την διαπίστωση αυτή. Σύμφωνα με τα λεγόμενα του, η συστηματική χρήση κάνναβης επηρεάζει κατά πολύ τις αντρικές ορμόνες. Η ουσία τετραϋδροκανναβινόλη είναι ικανή να διαταράξει την αναλογία μεταξύ τεστοστερόνης και οιστρογόνων υπέρ των οιστρογόνων, με αποτέλεσμα το σώμα να αντιδρά αναπτύσσοντας υπερβολικό ιστό στον αντρικό μαστό. Aν και η διαδρομή ως τη ταύτιση με την άποψη αυτή είναι ακόμη μεγάλη, μερικά ακόμη στοιχεία που έδωσαν στη δημοσιότητα πλαστικοί, καταδεικνύουν πως η θεωρία ίσως έχει ισχυρή βάση. Σύμφωνα με αυτά, η διαπίστωση αυτή έχει δεκαετίες που συζητιέται ανεπίσημα στους ιατρικούς κύκλους αλλά καμία έρευνα δεν μπορούσε να ολοκληρωθεί λόγω της μη διάθεσης κάνναβης για τέτοια χρήση. Αυτό που όμως ίσως αποτελεί μια ένδειξη που κάνει ακόμη πιο ισχυρό το θεώρημα, είναι πως οι γιατροί ισχυρίζονται ότι στις πολιτείες και τις χώρες που η χρήση κάνναβης είναι ελεύθερη, τα ποσοστά των ανδρών με γυναικομαστία ήταν πάντα μεγάλα. Παράλληλα υπάρχει αύξηση των ποσοστών σε μέρη που πιο πρόσφατα έγινε αποποινικοποίηση ενώ σύμφωνα με τα ερωτηματολόγια τα οποία συμπληρώνουν οι χιλιάδες άντρες που επιθυμούν και χρειάζονται επέμβαση για αφαίρεση ιστού από το στήθος, πάνω από το 1/3 κάνουν καθημερινή χρήση κάνναβης. Ο δρ.Youn καθώς και ο συνάδελφός του Adrian Lo, συμπλήρωσαν πως μια από τις πρώτες συμβουλές που δίνουν σε κάθε άντρα που τους επισκέπτεται και επιθυμεί να απαλλαγεί από το επιπλέον στήθος, είναι να διακόψει ή και να σταματήσει οριστικά τη συνήθεια.
Πηγή: www.lifo.gr

http://www.lifo.gr/now/life/38741
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Παράθεση από: detox στις 07 Δεκεμβρίου, 2013, 04:31:01 ΜΜ
Εγώ πάντως που κάποτε έπινα τς κέρατα μου... Βυζια δεν έβγαλα! Ούτε και κανέναν ξέρω  :P
Εδώ από την φιναστερίδη δεν βγάλαμε,λέτε να μας την φέρει το χόρτο?   :o

Όταν η τεστοστερόνη είναι χαμηλά ,το εργαλεία   σωστά κούκου δεν κάνει !
Τεχνητά   αυτή η ορμόνη πέφτει μέσω του χόρτου ,έτσι εικάζει με κάθε επιφύλαξη αυτό το άρθρο  !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .