12 Σεπτεμβρίου, 2020, 08:31:36 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 12 Σεπτεμβρίου, 2020, 08:39:58 ΜΜ από Tsakas
Καλησπέρα παιδιά,,

πριν απο πολλά χρόνια άρχισα να έχω πολύ δυνατούς πόνους στην πύελο.
Μετά απο εξετάσεις, καλιέργειες κλπ εβρισκα τότε κολοβακτηρίδιο (εποχές 1990)
Αντιβιώσεις ξανα και ξανα , ληψη προστατικού υγρου κλπ
Απ ότι θυμάμαι , πάντα εβγαινε το ιδιο μικρόβιο
Κάποια στιγμή ησυχασα,,, εκανα τον σταυρο μου κυριολεκτικά,,
Μετά απο πολλά χρόνια όμως,,,
Ιανουάριο του 20, πάλι καψιμο εντονο, πονοι, δυσφορία στο καθισμα, ενοχλησεις ΠΟΛΥ εντονες
Αναγκαστηκα να παρω 3 Mezulid την ημερα για να κοιμαμαι.
Καλιέργεια σπέρματος και ουρων > Clempsiella sp στο σπερμα (μονο)
Ciproxin-Ufexil 2χ500mg για 45 ημερες. Τα συμπτώματα εφυγαν εντελώς απο τον μήνα και ανάσανα.
Νόμισα πως γλύτωσα, αμ δε,,
Καλιέργειες ξανα και ξανα (σπερμα και ουρα ) στείρες
Ελεγα στον ουρολόγο μου να με πατησει να παρουμε προστ.υγρο αλλα αυτος ελεγε οτι ειναι ιδεα μου που ποναω και
οτι εχω προστατοδυνεια. Στην μάλαξη που μου εκανε πονεσα πολύ.
Κάποια στιγμή εγω επέμεινα στις καλιέργειες απο μονος μου και βγηκε πάλι ο γωνωστος απο τα παλιά e coli.
1 μήνα ufexil 2x500mg που τελέιωσα σήμερα,, αλλά τα συμπτώματα αρχισαν αν επανέρχονται την τελευταία βδομάδα.
Ξεκίνησα μόνος μου Quercetin χ2 την ημερα , με τσουκνιδα, Επιλοβιο, Pygeum, Saw Palmetto, Μαγ. σοδα , και η κατάσταση βελτιώθηκε αρκετα.
Πήγα σε γιατρό χθες (πολυ μεγαλο ονομα) και μου ειπε οτι αν θες να γλυτωσης , να τον αφαιρεσης και να τελειωνης. Αλλιως θα ζεις ετσι για ΠΑΝΤΑ (?)
Ενδιάμεσα , κατι συχνοουρίες και λοιπα, τα ειχα αντιμετωπίσει με βελονισμό και ρεφλεξολογία και βότανα σχετικά με επιτυχία.
Εχω δοκιμάσει παρα πολλά πράγματα και βότανα,,, κρανμπερυ, αστραγαλος, λυσινη, μανιταρια shitake-maetake-reishi, το ρόδι, και το ενζυμο σερραπεπταση , το boron , η αργινίνη/σιτρουλινη, μαγ.σοδα, ριγανελαιο, CBD, είναι μεσα στα αγαπημενα μου
Τωρα ψαχνω λύση, και το επόμενο βήμα ,,,,,,

ΤΙ ΛΕΣ? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???
ΑΦΑΙΡΕΣΗ ΠΡΟΣΤΑΤΗ ΓΙΑΤΙ ΠΟΝΑΣ? ??? ??? ??? ? ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΜΑΚΡΥΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Τι ηλικία έχεις??????


Οπότε η ερώτηση είναι ποιο το ρίσκο που έχεις κλινικά για καρκίνο? Psa? Σίγουρα η γονιμότητα δεν σε ενδιαφέρει αλλά μια τέτοια απόφαση (χειρουργείο) δεν σου εγγυάται ότι θα φύγουν τα συμπτώματα

#4 13 Σεπτεμβρίου, 2020, 02:59:10 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Σεπτεμβρίου, 2020, 03:04:42 ΜΜ από Tsakas
Καλημέρα,,

16.5.20 PSA ολικο 2.6  (xωρίς αντιβιωση)
Με το τελείωμα της αντιβίωσης (2 ημέρες πριν τελειωσει η μηνιαια θεραπεια με το  Ufexil)  >
11.9.20 PSA ολικο 1.5,  Free PSA  1,27 , PSA Ratio 21,30%  >>> Αυτο με bold, έπρεπε να εχω περισσότερο απο 25% ,, ειναι ανυσηχητικό ?

Γειά σου Tsakas
μου βάζεις δύσκολα. Κι όχι για τα νούμερα αλλά γιατί έχεις και την υπερπλασία, έχεις κάνει και τα μικρόβια σου (προστατίτιτδες) κλπ κλπ, οπότε να κάνω μια "μαντεψιά" αλλά είναι πολλοί οι παράγοντες και φοβάμαι μην μου ξεφύγει κάτι.

Το PSA είναι μια ένδειξη, για να σε οδηγήσει (ή όχι) στην βιοψία. Αυτή θα δείξει. Ότι έπεσε και μόνο μέσα σε λίγους μήνες μια μονάδα, αυτό μάλλον απομακρύνει την υποψία του καρκίνου. Άλλες αιματολογικές (afp, ldh, hcg) έχεις κάνει? Η γενικότερη υγεία σου? Υπάρχει ένδειξη κληρονομικότητας?
Συμπέρασμα: το PSA είναι ένδειξη, αν και όταν χρειαστεί η βιοψία θα δείξει. Ο γιατρός σου σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να σε δεί συνολικά και να κρίνει τι χρειάζεται.

Καλησπέρα φίλε μου,,

Όχι δεν εχω κάνει κατι άλλο, γιατι απλά κανείς δεν μου το είπε και εγω δεν το γνώριζα.
Πολλές απο τις εξετάσεις τις έχω κάνει απο δική μου πρωτοβουλία άλλωστε.