Καλησπερα το φορουμ το βρηκα τυχαια..απλα επειδη στο παρελθον για πολλα χρονια το θεμα στυτικης δυσλειτουργιας ηταν ενα προβλημα το οποιο με βασανιζε καθημερινα θελω να πω τα εξης..

Μην αφηνετε τιποτα στην τυχη οταν βλεπετε οτι υπαρχει καποιο προβλημα..αμεσως επισκεψη σε γιατρο μη φοβαστε..ο μεγαλυτερος φοβος δεν πρεπει να ειναι ο γιατρος αλλα η αγνοια του προβληματος..

Αν εισαστε σχετικα μικρης ηλικιας ο γιατρος συνηθως θα σας πει οτι μπορει να εχετε ψυχολογικο και οχι οργανικο προβλημα..με το μπορει ομως δεν γινεται δουλεια..απαιτηστε να κανετε εξετασεις..ορμονολογικες-ντοπλερ-προστατη-νυχτερινες στυσεις..

Αν εκει βρεθει προβλημα το επομενο βημα ειναι τα χαπια που υπαρχουν διαφορων ειδων και διαφορων υποδιαιρεσεων τα οποια ομως δεν ειναι και τοσα αθωα γιατι σε μερικους ανθρωπους κανουν διαφορες παρενεργειες οπως επισης υπαρχουν και οι ενδοπεικες ενεσεις..

Καποιοι γιατροι αυτα τα παρουσιαζουν σαν λυσεις..αν ομως δε σου λυνουν το προβλημα μονιμα δεν ειναι δυνατον για μια ολοκληρη ζωη να παιρνεις χαπια και να κανεις ενεσεις(που δεν ειναι και καθολου οικονομικη λυση αν και πανω απο ολα ειναι η υγεια)

Επειδη ειναι λογικο οτι ολα αυτα δεν ειναι ευκολα γιατι μιλαμε για ανθρωπους με ψυχολογια και οχι για ζωα και θα πρεπει να εχεις και μαζι σου εναν συντροφο-πειραματοζωο που θα τα δοκιμαζεις ολα αυτα θα πρεπει ολα να γινονται σε ενα ευλογο χρονικο διαστημα ωστε να μην υπαρχει τεραστια απογοητευση και να υπαρχει κινητικοτητα οσον αφορα τις προσπαθειες αντιμετωπισης του προβληματος.

Εμενα προσωπικα μετα απο χρονια προσπαθεια-απογοητευση-αποτυχια ολων των παραπανω μεθοδων κατεφυγα στην πεικη προθεση που απο τοτε εδω και χρονια εχω βρει τη ψυχικη και σωματικη υγεια μου..

Με λιγα λογια οσοι εχετε αυτο το προβλημα στυτικης δυσλειτουργιας μην απογοητευεστε και προσπαθειτε να παλευετε καθημερινα για να αποκτησετε σεξουαλικη ζωη που για τη συντριπτικη πλειοψηφια του κοσμου που την εχουν τη θεωρουν δεδομενη αλλα οταν δεν την εχεις λογω υγειας δεν περιγραφεται το συναισθημα που νιωθεις μεσα σου..

Γι αυτο γερα..και οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο..

spiderman σχετικα με την πεικη προθεση. πρεπει να συνυπαρχει ερωτικη διαθεση για να υπαρξει στυση;  η στυση ειναι καθαρα "μηχανικη" η υποβοηθατε μηχανικα;

Αν επιτρεπετε τι ηλικια εχεις; ..εχεις μονιμη συντροφο της εχεις μιλησει σχετικα με το θεμα; 

Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Η στυση πραγματοποιειται οποτε θες εσυ μεσα σε 5-10 δευτερολεπτα ανεξαρτητα απο την ερωτικη διαθεση και για οσες ωρες θες εσυ..φυσικα αν εχεις κι ερωτικη διαθεση η στυση ειναι ακομα πιο δυνατη αλλα και να μην εχεις φτανεις σε ενα πολυ καλο επιπεδο στυσης που ανετοτατα κανεις σεξ για οσες ωρες θες εσυ..

Οι γιατροι ελεγαν οτι επιλεγοντας αυτον τον τροπο χειρουργειου καταστρεφεται ο στυτικος μηχανισμος δηλαδη η αυθορμητη στυση και γινεται η στυση μονο με το πατημα της δεξαμενης που βρισκεται εσωτερικα στους ορχεις..σε εμενα ομως αυτο δεν εγινε..εχω και στυση καποιες φορες ανεξαρτητα απο το πατημα της δεξαμενης..

Ειμαι 34 εχω μονιμη συντροφο και φυσικα το γνωριζει εξαλλου τωρα ολα ειναι αψογα..μονιμες συντροφους(πρωην) ειχα και οταν περναγα ολη αυτην την περιπετεια τοσα χρονια που δεν μπορουσαμε να ολοκληρωσουμε..

5 χρονια την εχω και την εβαλα στα 29..υπαρχει γυρω στο 3% πιθανοτητα να παθεις καποια μολυνση μετα την επεμβαση και να χρειαστει να αφαιρεθει η προθεση και μετα μπορεις να ξαναδοκιμασεις να την βαλεις μετα απο 6 μηνες..

Διαρκεια ζωης εχει απεριοριστη αλλα ακομα κι αν παθει καποια βλαβη καποια στιγμη εχει εγγυηση εφ ορου ζωης αρα ξαναβαζεις μια καινουρια..σιγουρα μπορει να πει καποιος φοβαμαι μην γινει καποια στραβη κτλ απολυτα λογικο..αλλα οταν εχεις φτασει στο σημειο να μη μπορεις να κανεις ποτε σεξ στη ζωη σου και να παλευεις καθημερινα με ποσα φαρμακα για ολη σου τη ζωη και παλι τζιφος..τοτε ναι αξιζει να παρεις αυτου του ειδους το ρισκο..

Προβλημα με τον προστατη δεν ειχα..το προβλημα με τη στυση ηταν υπουλο διοτι ειχα μεν στυση δηλαδη μπορουσα να αυνανιστω αλλα το επιπεδο της στυσης ειχε συνεχη σκαμπανεβασματα ειδικα αν εκανα την παραμικρη κινηση..με αποτελεσμα σε σεξουαλικη πραξη να ηταν αδυνατον να ολοκληρωθει οπως και σχεδον αδυνατον να γινει η διεισδυση αλλα ακομα κι αν εμπαινες χαλαρωνε μεσα σε λιγα δευτερολεπτα και φτου απο την αρχη..

Τα ιδια προβληματα συνεχιζαν να υπαρχουν απλα με λιγο καλυτερα αποτελεσματα και με τις φαρμακευτικες αγωγες..αρκετες αποτυχημενες προσπαθειες με κοπελες λες ελα το αγχος της πρωτης φορας ειναι κτλ δε θες καν να σκεφτεις οτι μπορει να εχεις καποιο προβλημα και αυτο ειναι το μεγαλο λαθος..και μια απο τις κοπελες που νοιαζονταν για μενα μετα απο 9 μηνες αποτυχημενων προσπαθειων με επεισε να παω σε γιατρο και εκει βρεθηκε φλεβικη διαφυγη αρκετα σοβαρη..

Ο γιατρος ομως ελεγε τα δικα του εισαι μικρος κτλ και φαρμακα και βλεπουμε κι ακολουθησα τις οδηγιες του τζιφος για μηνες..κατεληξα εξαιτιας αυτου του θεματος να χωρισω..αλλαξα γιατρο αλλος παλι με τα φαρμακα με τους διαφορους συνδιασμους χαπιων και ενεσεων παλι πολλους μηνες προσπαθεια παλι τζιφος..απογοητευση παλι λογικα..ενδιαμεσα κοπελες παλι τζιφος..και μετα με μια απο τις κοπελες βρηκαμε εναν αλλον γιατρο κι εκει ημουν αποφασισμενος για το μεγαλο βημα..

Ειχα ψαξει οτι αυτος ειναι ειδικος σε αυτα τα χειρουργεια πηγα με τον φακελο μου στην κυριολεξια απογοητευμενος και λεγοντας του μη μου πειτε κι εσεις οτι ειμαι μικρος δε χρειαζεται να φτασω στα 45 μου για να εχω δικαιωμα να κανω σεξ η να κανω οικογενεια καποια στιγμη..ειδε τον φακελο μου κι ολες τις κινησεις μου..μου τα εξηγησε ολα αναλυτικα και για ποιο λογο δεν ειχε καμια τυχη σε εμενα η φαρμακευτικη αγωγη με το επιπεδο φλεβικης διαφυγης που ειχα κι ετσι προχωρησα..

Το χειρουργειο κοστισε 3000 ευρω η προθεση κανει γυρω στα 15000 αλλα καλυπτεται 100% απο ολα τα ασφαλιστικα ταμεια αρα εσυ πληρωνεις μονο το χειρουργειο..

Ειναι ενα θεμα που ειναι πολυ δυσκολο να ρωτησεις το κοινο σου περιβαλλον οταν εχεις προβλημα..εγω ειχα εξαντλησει μεχρι και το τελευταιο αρθρο πανω στα προβληματα στυσης για ατελειωτες ωρες μελετης και προσπαθειας να αντιμετωπισω αυτο που ειχα..

Οταν το ικα στα παιρνει τοσα χρονια μεσω κρατησεων που δε θα δουμε και συνταξη ποτε η γενια μας ειναι καλα γι αυτους?

Παντως περνας επιτροπη για να σου δωσουνε το πρασινο φως..αν εχεις τα απαραιτητα χαρτια και πας και τσαμπουκαλεμενος δε σε κοβουν ευκολα τουλαχιστον μεχρι πριν 5 χρονια γιατι εγω ημουν ακριβως απεξω απο την πορτα που μιλαγανε οι γιατροι της επιτροπης και συζηταγανε οτι πρεπει να προσπαθησουνε να κοψουνε μερικες περιπτωσεις και το ακουσα αυτο και μπηκα μεσα λες και ημουν ετοιμος να τους φαω τα λαρυγγια..προσπαθησαν να μου αλλαξουν γνωμη αλλα γυαλιζε το ματι μου ημουν πραγματικα ετοιμος να τους ορμηξω μετα απο ολα αυτα που ειχα περασει τοσα χρονια αν δε μου εδιναν την εγκριση και τελικα μου την εδωσαν..συνολικα ειμασταν καμια 10ρια περιπτωσεις για τον ιδιο λογο και η επιτροπη γινονταν ανα 3 μηνες..

Πριν κανά 2 χρόνια ,ειχαμε ανεβάσει αυτό :

http://www.askitis-cy.com/index.php/el/2012-11-14-08-04-31

Αποδίδει αυτή η μέθοδος σε ασθενείς με σοβαρές περιπτώσεις φλεβικης διαφυγής ή είναι μουφα ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Τα κρουστικα κυματα ισως μπορουνε να βοηθησουνε σε ελαφριες η ισως και μετριες περιπτωσεις και ισως και με συνδιασμο φαρμακων μαζι να υπαρχει ενα καλυτερο αποτελεσμα..αλλα το θεμα δεν ειναι το καλυτερο αποτελεσμα αλλα η οριστικη θεραπεια..

Εμενα πχ κατα το ντοπλερ η τελοδιαστολικη ταχυτητα ροης ξεπερναγε κατα πολυ τα 10cm/sec ενω οι φυσιολογικες τιμες ειναι απο 0cm/sec μεχρι το παρα πολύ 5cm/sec και ο δεικτης αντιστασης ηταν σχεδον μηδενικος οταν το οριο ηταν απο 0,75 και πανω..κι αυτο ηταν ανεπαρκεια του βαλβιδικου φλεβικου αποφρακτικου μηχανισμου..

Τα κρουστικα κυματα θα εδιναν μηδενικη βοηθεια σε τετοιο θεμα φλεβικης διαφυγης..

   Καταλαβαίνω  Spiderman και χαίρομαι που βρήκες τον τρόπο και την μέθοδο να το ξεπεράσεις .Μπράβο σου ,γιατί να ξέρεις πως μόλις είδα το βίντεο/επέμβασης για την τοπόθετηση τoυ μηχανσιμού ,πραγμάτικά ''τα χρειάστηκα''.
-Πως μπορεί κάτι τέτοιο να συμβει σε έναν άντρα ; Τραυματισμός κατά την ώρα του σεξ ;Εκ γενετής ''ελλάτωμα'';Σε εσένα πως συνέβη ; Κάποια στιγμή ,σταμάτησε να λειτουργεί σωστά;
  Πραγματικά είναι δύσκολο να ζεις με αυτό .Κάποιες φορές που μου συνέβη στο παρελθόν να χάσω την στύση μου ή να μην καταφέρω να έρθω   ,πραγμάτικα μου ήταν δύσκολο να ανακάμψω ψυχολογικά και σωματικά .
  Όπως κτλβνς επειδή η περιπτωσή σου είναι ιδιάζουσα ,γεννάς σε πολλούς απο εμάς πολλά ερωτηματα και καθαρά για εγκυκλοπαιδικούς σκοπούς θα σου κάνουμε διάφορες ερωτήσεις .Ίσως και ανα διαστήματα όπως προβλέπω . Τσέκαρε συχνά το thread αυτό ,όπως και τα inbox σου ,ίσως περιπτώσεις σαν τι δικές σου ''να σου χτυπήσουν την πόρτα'' για βοήθεια...
-Αλήθεια ,πως ήταν ο πρώτος καιρός μαζί με τον μηχανισμό αυτό ;Φαντάζομαι σαν ξένο σώμα μέχρι να το συνηθίσεις σαν δικό σου ,αλλά το ένιωθες εκεί; Σε ενοχλούσε;
-Απο την μία φουσκώνει με υγρό και απο την άλλη το χάνει ;Πρέπει να έχει την πλάκα του ,τώρα που το καλοσκέφτομαι (δεν χαρίζεσαι πουθενά αν θέλεις),αλλά μου κάνει και λίγο αυτοματισμός δεν ξέρω ...
-Αν γουστάρεις μία γκόμενα πολύ και το λειτουργήσεις ,εχει την ίδια αίσθηση με το να το λειτουργήσεις κάποια οποιαδηποτε στιγμή ;Πως μπορείς να μας εξηγήσεις την όλη λειτουργικότητα ως προς την αίσθηση που είχες εκεί κάτω πριν ,με αυτή που έιχες μέτα ; Καλύτερη ;Απίστευτη ;Μίλησε μας λίγο για αυτό .
-Σαν άνθρωπο σε άλλαξε ; Σε χάλασε ως προς το ευαίσθητο κομμάτι σου ; Το οτι είσαι έτοιμος να πηδήξεις ανα πάσα στιγμή πια ,μήπως σε έκανε πιο άπληστο κτλ ;
   Σε ευχαριστώ για την υπομονή σου και για την συνέντευξη που θα μου δώσεις !!!Καλώς ήρθες στο forum μας και έυχομαι να βοηθήσεις κόσμο με παρόμοιο πρόβλημα ,όπως και να βοηθηθείς !!!
~Venceremos
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Τα προβληματα τετοιου ειδους ειναι πολυπλοκα και πολλες φορες δε μαθαινεις ποτε την αιτια δημιουργιας τους..εμενα πιθανον να ηταν εκ γενετης αλλα η αιτια αγνωστη..

Ειναι πολυ δυσκολο σαν εμπειρια οταν εχεις τετοιο προβλημα γιατι σε πνιγει και ειναι πολυ δυσκολο να το συζητησεις με τους γυρω σου..το ξερουν συνηθως ελαχιστα ατομα παρα πολυ κοντινα σου και πολυ εμπιστα..αυτο σου δυσκολευει ακομα περισσοτερο τη ζωη και σε επιλογη συντροφου γιατι δε θες να ειναι απο καποιον κοινο γνωστο για να μη μαθευτει το προβλημα σου..

Ο πρωτος καιρος μετα το χειρουργειο (και μετα το πρωτο δεκαπενθημερο που εχεις εντονους πονους απο το χειρουργειο χαμηλα αλλα σφιγγεις δοντια οταν σκεφτεσαι το τι εχεις περασει) και μετα τον ενα μηνα που ενεργοποιεις τον μηχανισμο ειναι κατι μαγικο..ειναι απεριγραπτο το συναισθημα το να νιωθεις κατι το οποιο ειναι πολυ απλο για τους πολλους ανθρωπους αλλα για σενα ειναι κατι το εξωπραγματικο και δεν ηξερες ποτε αν καταφερεις να το νιωσεις..

Δε σε ενοχλει καθολου απλα αυτο που λενε οτι μπορεις να μην το αποκαλυψεις στη συντροφο σου γιατι η προθεση δεν ειναι ορατη ειναι μπουρδες..γιατι ναι μεν η προθεση δεν ειναι ορατη αλλα υπαρχει εσωτερικα μεσα σου και με το που θα σε ακουμπησει η αλλη χαμηλα θα το καταλαβει με την αφη..απο την αντλια φουσκωνεις και ξεφουσκωνεις απο δυο μπιλιτσες..ναι εχει την πλακα του μπορεις να πεις βεβαια στην αρχη δεν ειχα καταλαβει ακριβως το ξεφουσκωμα στον χειρισμο και ειχα μεινει κανενα 24ωρο καβλωμενος και δεν ειχε καθολου πλακα!!!

Αν εχεις περισσοτερη ερωτικη διαθεση η επιθυμια το αποτελεσμα ειναι φυσικα καλυτερο απλα μπορεις να το κανεις και χωρις αυτα..αλλα οταν εχεις και αυτα μαζι το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο..συγκριση με πριν δε μπορω να κανω γιατι πριν ηταν κολαση αυτο που ζουσα αφου δε μπορουσα καν να κανω σεξ φυσιολογικα..

Σαν ανθρωπο οχι δε με εκανε απληστο απλα με εκανε αρκετα πιο ευαισθητο απεναντι στους υπολοιπους ανθρωπους με διαφορα προβληματα υγειας προσπαθοντας να τους βοηθαω οπως μπορω και φυσικα μου ανεβασε την αυτοπεποιθηση μου πολυ σε ολα τα πραγματα στη ζωη μου αφου καταφερα να επιβιωσω απο αυτο που περασα..

Παράθεση από: spiderman στις 31 Οκτωβρίου, 2014, 12:41:43 ΠΜ
Ειναι πολυ δυσκολο σαν εμπειρια οταν εχεις τετοιο προβλημα γιατι σε πνιγει και ειναι πολυ δυσκολο να το συζητησεις με τους γυρω σου..το ξερουν συνηθως ελαχιστα ατομα παρα πολυ κοντινα σου και πολυ εμπιστα..αυτο σου δυσκολευει ακομα περισσοτερο τη ζωη και σε επιλογη συντροφου γιατι δε θες να ειναι απο καποιον κοινο γνωστο για να μη μαθευτει το προβλημα σου..

Spiderman τα γράφεις πολύ ωραία και νοιώθω πολύ ζωντανά τα όσα λες. Σεβασμός από εμένα που το πέρασες αυτό, πήρες τα πράγματα στα χέρια σου και έφτασες μέχρι τέλους βρίσκοντας τη λύση.

Άλλα παιδιά κλείνονται στον εαυτό τους και δεν κάνουν ποτέ τους σχέση παρά μεγαλώνουν με τον κρυφό τους πόνο και το κόμπλεξ που σιγά-σιγά αναπτύσσουν.

Γνωρίσαμε και άλλους που αντί να ψάξουν το θέμα επιστημονικά και διεξοδικά και να φτάσουν στη λύση (με ότι αυτό απαιτείται όπως στη δική σου περίπτωση) αφέθηκαν να πέσουν θύματα απατεώνων που εκμεταλλευτηκαν τον πόνο τους για να τους φάνε λεφτά....για να τους θεραπεύσουν τη στύση με κωλοδάχτυλα και μαγικά χάπια αγνώστου σύστασης. Τα 3.000 + 15.000 που αναφέρεις τα έχουν σκάσει άλλοι σε ματζούνοθεραπείες.   
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Καλα μη νομιζεις οτι κι εγω δεν ειχα μεγαλες περιοδους που κλεινομουν στον εαυτο μου γι αυτο το θεμα ειδικα μεχρι να το ανακαλυψω οτι υπαρχει προβλημα κι εχανα κι ευκαιριες με κοπελες εξαιτιας αυτου του θεματος..η αρχη ηταν δυσκολη να κανεις την κινηση να πας να κανεις εξετασεις..το να μπεις στη λογικη οτι μπορει να εχεις προβλημα τοσο νεος σε αυτο το θεμα..δε θες να το πιστεψεις οτι μπορει να εχει συμβει σε εσενα κατι τοσο σπανιο..

Οταν ειχα παει στον πρωτο γιατρο χωρις να εχω κανει καν εξετασεις ηταν 100% σιγουρος οτι εχω ψυχολογικο προβλημα και οτι πρεπει να παω σε ψυχολογο..γιατρε του ελεγα μακαρι να εχεις δικιο αλλα δε νομιζω..και οταν βγηκε το αποτελεσμα του ντοπλερ φυσικα μου ηρθε κεραμιδα εστω κι αν το φοβομουν πολυ αλλα κατα καποιον τροπο δικαιωθηκα οταν επεμενα οτι το προβλημα δεν ηταν ψυχολογικο γιατι ενιωθα τρελη ψυχικη δυναμη μεσα μου αλλα αυτο που περναγα ηταν κατι πανω απο τις δυναμεις μου οσο κι αν προσπαθουσα να τα καταφερω..

Φυσικα σε οτι καταφερα μετα επαιξε ρολο και η υποστηριξη ατομων η συντροφων που ηταν διπλα μου..βεβαια καποιος η καποιοι χωρισμοι γι αυτον τον λογο μπορουν να σε στειλουν 100 βηματα πισω ενω ειχες κανει ηδη 10 βηματα μπροστα..εκει ειναι το δυσκολο σημειο και πρεπει να σταθεις δυνατος..

Γι αυτο απο τοτε εμαθα και το λεω συνεχεια οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο..ο καθε ανθρωπος εχει τεραστια ψυχικη δυναμη μεσα του αρκει να πιστεψει στον εαυτο του..

 Για να κλείσω αυτό τον ανήλεο απο μεριάς μου καταιγισμό ερωτήσεων ,θα ήθελα να σε ρωτήσω αν πρίν την επέμβαση είχες ποτέ σου κανονικες στύσεις ;
Στην παιδική σου ηλικία και στους 1ους αυνανισμούς που του δίναμε και καταλάβαινε ,παρατηρούσες δυσλειτουργία ;
Αν ναι πάντοτε  ή παροδικά ;Πότε πραγματικα το παρατήρησες ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#13 01 Νοεμβρίου, 2014, 12:31:55 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 01 Νοεμβρίου, 2014, 12:37:33 ΠΜ από spiderman
Στυσεις σε τετοια ενταση και διαρκεια οπως εχω τωρα δεν ειχα ποτε..απλα στον αυνανισμο δεν ειχες προβλημα τα καταφερνες κι ας μην ειχες 100% στυση..απλα αυτο που παρατηρουσα ηταν οτι χρειαζονταν αρκετη ωρα για να τελειωσω..το προβλημα της στυσης το παρατηρησα μετα απο συννεχομενες αποτυχημενες προσπαθειες για σεξ με κοπελες..κι αν σου κατσει και να προσπαθησεις και με κοπελα παρθενα δινεις κι ενα παραπανω ελαφρυντικο αν δεν τα καταφερνεις..

#14 05 Νοεμβρίου, 2015, 06:08:29 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 05 Νοεμβρίου, 2015, 06:21:03 ΜΜ από Μikiron
Ήθελα να ρωτήσω τον spiderman. Ποια είναι τα απαραίτητα χαρτιά για να σε εγκρίνουν στη πεικη πρόθεση? Ειχα κάνει και ντόπλερ πριν 10 μήνες περίπου και βγήκε φυσιολογικό. Αξίζει να το ξανακάνω να δω αν θα βγει τπτ διαφορετικό? Γιατί η ιστορία μου είναι περίπου ίδια με του spiderman. Εσένα σου ήρθε στύση κατά το triplex αγγείων? Αν ναι ήταν καλή η στύση με την αγγειοδραστική ουσία?