Εγώ παιδιά δν ξέρω τι να κάνω είμαι 22 και παρόλο που έχω μικρές ενοχλήσεις , η ψυχολογία έχει πάει στο μηδέν και αυτό όχι για τις μικρές ενοχλήσεις αλλά για αυτά που έρχονται στο μέλλον με αυτή την μλκια αρρώστια που έμπλεξα

Mάνο καλησπέρα, κατανοώ οτι ειναι μια δύσκολη φάση ,Γράψε συγκεντρωτικά αν θές το πρόβλημα σου , τι εχεις κανει ως τωρα και τι προσπαθείς να κάνεις αυτη την στιγμή σαν λύση στο πρόβλημα σου
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Λοιπόν για μένα ξεκιναει η χπ από τα 18 με e-coli. Πήρα 2 αντιβιωσεις  για 1,5 μήνα.συνολο.Είχα ένα μικρό κάψιμο στην βάλανο το οποίο συνεχίστηκε ακόμη και μετά το τέλος της αντιβιωσης.. ο γιατρός μου είπε ότι δν σου δίνω άλλη αντιβίωση και ότι το σύμπτωμα θα έρχετε και θα φεύγει. Τέλος πάντων μετά από 2 μηνες  αφού εχω τελειώσει την αντιβίωση περνουν 2 χρόνια σχεδόν ασυμπτωματικος..τρ από τν Απρίλη μετά από κάτι καυτερά φαγητά που έφαγα συνεχόμενα 3-4 μέρες αρχίζει να με πονάει ελάχιστα το περινεο και να έχω σαν μια ενοχληση- πονο στην βάση του πέους. Μετά βλέπω ότι το σπέρμα έχει γίνει παχύρευστο και κάπως κιτρινωπο. Και εκεί καταλαβαίνετε τι παθαινω.. ψάχνω το θέμα φουλ στο ίντερνετ και η ψυχολογία πέφτει στα τάρταρα , ο γιατρός είχε μιλησει τότε μόνο για διαταραχή του σπέρματος για γονιμοποιηση ενώ είναι ακόμη χίλια δυο.τρ πήγα σε ένα άλλο ουρολόγο καθώς έκανα καλλιέργεια ούρων και σπέρματος . Η ούρων ήταν κομπλέ ,η σπέρματος όμως παρόλο που δν υπήρχε μικρόβιο .τα πυοσφαρια ήταν 12-15. Έτσι μου έγραψε αντιβίωση (ufexil) για 21 μέρες πρωί βραδυ. Είμαι και υποχόνδριος σαν άνθρωπος και αγχωδης και τα έχω κλάσει με αυτή την.μλκια.

Εγώ λέω να το πάω φουλ με αντιβιωσεις , για 3-4 μήνες καθαρής διάρκειας με κάποια διαστήματα στην μεση, μήπως και κάνουμε τίποτα

Παράθεση από: Manos v στις 09 Μαΐου, 2020, 09:11:00 ΜΜ
Εγώ λέω να το πάω φουλ με αντιβιωσεις , για 3-4 μήνες καθαρής διάρκειας με κάποια διαστήματα στην μεση, μήπως και κάνουμε τίποτα
χωρις να ειμαι και εγω γιατρος είμαι πεπεισμένος οτι η αλλαγη στο σπέρμα εχει μα κανει με μικροβιο /φλεγμονή.
Η αντιβιωση ομως μπορει να φερεινκαι ανεπιθύμητα αποτελεσματα σε αλλα πράγματα βκαθως αμα δεις πολλοι ειναιβαυτοι που κατηγορουν τις κινολονες. προσπάθησε να βρεις καποιον γιατρο να σε κατευθύνει κ να τπυ πεις τονσκεπτικο σου .μην ξεκινησεις απο μονος σου καποια αντιβίωση
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Ήδη με την αντιβίωση τρ τριών ημερών το σπέρμα έχει γίνει κανονικο, το ξέρω αλλά θα το κάνω με σωστό τρόπο με αποχή κλπ για όσο το λιγότερο παρενέργειες, και ίσως φτάσω σε ίαση η τουλάχιστον να εμφανιστεί μετά από χρόνια  γτ για μένα το χειρότερο δν είναι οι μικροενοψλησεις γτ είναι τόσο μικρές που δν με ενοχλουν αλλά η ψυχολογία και μόνο που πιστεύω ότι πάσχω από  αυτό γαμιεται από τόσο μικρή ηλικία

Παράθεση από: Manos v στις 10 Μαΐου, 2020, 11:45:04 ΠΜ
Ήδη με την αντιβίωση τρ τριών ημερών το σπέρμα έχει γίνει κανονικο, το ξέρω αλλά θα το κάνω με σωστό τρόπο με αποχή κλπ για όσο το λιγότερο παρενέργειες, και ίσως φτάσω σε ίαση η τουλάχιστον να εμφανιστεί μετά από χρόνια  γτ για μένα το χειρότερο δν είναι οι μικροενοψλησεις γτ είναι τόσο μικρές που δν με ενοχλουν αλλά η ψυχολογία και μόνο που πιστεύω ότι πάσχω από  αυτό γαμιεται από τόσο μικρή ηλικία
ολοι εδω μεσα σε καταλαβαίνουμε και ολοι πιστευω θα σου πουν πως η ψυχολογια με τα προβληματα/πονους ειναι αλληλένδετα. με την πρώτη ενδειξη καλης λειτουργίας θα φτιαξει και η ψυχολογία
Εμφάνιση στα 25 με χαλαρή & μετά με σχεδόν απώλεια στύσης, πόνος στους όρχεις ,αλιωμένο σπέρμα σαν ζελέ ,καθυστερημένη εκσπερμάτωση & τσούξιμο μετα   .Διάγνωση χρόνιας προστατίτιδας με το μικροβιο e-coli & στρεπτόκοκος.1 αποτυχημένη προσπάθεια θεραπείας με αντιβίωση & χάπια ΣΔ

Παιδιά σας εχουν προκαλέσει ποτέ οι αντιβιωσεις τρομερή δυσκοιλιότητα;


Στεναχωριέμαι που μπαίνω στο forum και βλέπω ακόμα άτομα να ασχολούνται με αντιβιώσεις, ιδίως οταν δεν βρίσκουν μικρόβια. Δε θέλω να πω περαιτέρω πράγματα και να ρθω σε αντιπαράθεση. Ο χρόνος θα σας δείξει....

Προσωπικά είμαι σίγουρος ότι υπάρχει μικρόβιο και απλά δν βγήκε στην καλλιέργεια. Πως αλλιώς εξηγείται τα αυξημένα πυοσφαιρια; Και με την αντιβίωση τρ είμαι τελείως ασυμπτωματικος κάτι που επιβεβαιώνει την ύπαρξη μικροβίου

#11 13 Μαΐου, 2020, 04:29:45 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 13 Μαΐου, 2020, 04:49:57 ΜΜ από 123
Διάβασες καθόλου το φόρουμ?
Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεση, τι περιμένεις να σου πούμε?
Έχουμε γράψει ποιες είναι οι απαραίτητες εξετάσεις, το ότι έχεις πυοσφαίρια είναι κάτι.
Από την άλλη σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ θα ήθελα να μου βρουν ένα μικρόβιο να ξέρω κάτι που θα πρέπει να "παλέψω". Μέχρι τώρα δεν μου βρήκαν ούτε πυοσφαιρια
Περαστικά αδερφέ.
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Στο ιστορικό υπήρξε μικρόβιο φίλε. Για αυτό στηρίζομαι σε αυτό

Manos v να ρωτήσω εγώ κάτι ακόμα..
Μπορείς να γράψεις ακριβώς το αποτέλεσμα των πυοσφαιρίων σου? τον αριθμό και την μονάδα μέτρησης. Και το σπερμοδιάγραμμά σου. Αριθμό, κινητικότητα, μορφολογία και ότι άλλο σου γράφουν.

Μερικά σχόλια από εμένα.
Η ψυχολογία Μάνο είναι πολύ πολύ πολύ βασική ειδικά όταν είσαι σε περίοδο με συμπτώματα. Ψέματα θα σου πεί όποιος ισχυριστεί ότι ψυχολογικά ήταν καλά όταν πονούσε ή έψαχνε να βρεί τι έχει. Στην κακή ψυχολογία σε σπρώχνει ο προστάτης ο ίδιος. Με όσα ξέρω και χωρίς να το πάρεις ως δεδομένο, η χημεία του προστάτη σε περίοδο συμπτωμάτων είναι πανομοιότυπη με την ψυχολογία της κατάθλιψης. Κράτα το ως ένα ενδεχόμενο και αντιμετώπισέ το όπως πρέπει. Με ψυχραιμία. Το πλεονέκτημα είναι ότι δεν θα επιτρέψεις στην ψυχολογία σου να σε ρίξει ακόμα πιο κάτω και να κάνεις την ανάρρωση πιο δύσκολη.

Βρέθηκε ένα μικρόβιο. Έφυγε. Δεν ξαναβρέθηκε. Μπορεί και από λάθος. Επανέλαβε την εξέταση. Μέχρι τότε, είσαι χωρίς μικρόβιο. Μέχρι να αποδειχτεί ότι έχεις μικρόβιο (όχι λοίμωξη, συγκεκριμένο μικρόβιο) εσύ μπορείς (και είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις) να πιστεύεις ότι δεν έχεις μικρόβιο. Διευκρίνηση: ένα (ή περισσότερα) μικρόβια προκαλούν λοίμωξη, άρα αυξημένα πυοσφαίρια. Λοίμωξη όμως μπορεί να έχεις και χωρίς μικρόβιο. Πολύ γενικά.

Περιμένω την απάντησή σου.

 στην Καλλιέργεια σπέρματος δν βρέθηκε μικρόβιο αλλά τα πυοσφαιρια όπως γράφει ήταν 12-15. Ρε συ δν μπορώ από μια μαλακιά να γαμηθει η ζωή μου όλη. Όσον αφορά τα συμπτώματα είναι ελάχιστα και τρ ειδικά με αντιβίωση μηδαμινά αλλά ξρ ότι δν θα ξεμπερδεψω με τίποτα και θα το χω μια ζωη