07 Νοεμβρίου, 2017, 05:02:51 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Νοεμβρίου, 2017, 09:08:10 ΠΜ από Φαέθων
Καλησπερα , γραφω πρωτη φορα στο φόρουμ μετα απο παρότρυνση δυο ασθενων που εχω οι οποιοι ειναι μελη του φόρουμ.Πρωτα απο ολα θελω να σας ενημερώσω οτι υπαρχει θεραπεια για το πυελικο αλγος.Οταν οι ουρολογοι και γενικη χειρουργοι  δεν βρισκουν το αιτιο , τοτε το προβλημα μπορεί να ειναι μυοσκελετικο και ενας εξιδηκευμενος στο πυελικο εδαφος μπορει να σας θεραπευσει !!
Σε κάθε περίπτωση, υπό θεραπευτική αγωγή όπως η πρεγκαμπαλίνη, πρέπει να λαμβάνονται υπόψη οι επιπλοκές που μπορεί να δημιουργηθούν στο νευρικό σύστημα, τόσο σε σωματικό όσο και σε ψυχοσωματικό επίπεδο !!!

Γεια σου φίλε. Καλά έκανες και έγραψες. Τα πρώτα που λες είναι λίγο πολύ γνωστά και τα έχουμε συζητήσει εδώ μέσα. Τουλάχιστον εγώ.

Θα ήθελες να μας πεις μερικές περισσότερες λεπτομέρειες για το είδος θεραπείας που προτείνεις; Είναι κάτι συμβατό με της θεωρίες του πρωτόκολλου Wise - Anderson να φανταστώ; Εσύ γράφεις ότι έχεις ήδη δυο ασθενείς από το φόρουμ. Είσαι φυσιοθεραπευτής εξειδικευμένος στο πυελικό έδαφος ή κάτι σχετικό υποθέτω; Τα παιδιά που σε παρότρυναν να γράψεις γιατί δεν μας γράφουν τα ίδια τη μαρτυρία τους να μας βοηθήσουν;

Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον για όλους μας.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Λοιπόν για να τον βγάλω από τον κόπο, τον googleαρα και κάνω εγώ τις συστάσεις.

Ο κος Πάρις Τσομπάνογλου είναι ο διευθυντής του κέντρου Athens Rehab, ενός κέντρου Φυσικοθεραπείας & Αποκατάστασης στην Αθήνα, εξειδικευμένου στο πυελικό έδαφος http://www.athensrehab.gr/about/

Περισσότερα εδώ: http://www.athensrehab.gr/services/pelvic-center/.

Όπως έγραψα και πριν θα ήταν ενδιαφέρον να διαβάσουμε την εμπειρία από παιδιά που ήδη έχουν πάει ή και περισσότερες λεπτομέρειες από τον ίδιο εάν το επιθυμεί.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΟΝΟΜΑΖΟΜΑΙ ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑΛΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΠΥΕΛΟΥ..Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΜΠΟΡΕΣΑ ΚΑΙ ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΟΡΑΣΗΣ ΜΟΥ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΤΗΣ ΠΑΘΗΣΗΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΒΡΕΙ.ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑΣ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΤΗΝ ΒΙΩΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΩΝ ΜΕ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΡΙ ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ.Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΑ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΤΟΥ 2013 ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΝΙΩΘΩ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ (ΚΑΥΣΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΤΗΣ ΟΥΡΟΔΟΧΟΥ ΚΥΣΤΕΩΣ,ΑΙΣΘΗΜΑ ΞΥΛΙΝΟΥ ΠΕΟΥΣ,ΣΥΧΝΟΟΥΡΙΑ,ΝΥΧΤΟΥΡΙΑ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΓΛΥΚΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΗΣΗ ΚΑΙ ΟΞΥΣ ΠΟΝΟΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ,ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΟΥΡΟΛΟΓΩΝ 10 ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ,ΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΑΛΑΞΕΙΣ,(ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΕΠΙΣΚΕΨΗ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΛΟΙΜΟΞΙΟΛΟΓΟ,ΗΠΙΑ ΑΠΕΙΡΕΣ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ,ΕΚΑΝΑ ΠΑΜΠΟΛΕΣ ΟΡΘΟΣΚΟΠΙΚΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ 3 ΣΕΛΙΔΕΣ ΣΤΟ FORUM,ΕΠΙΣΚΕΦΤΗΚΤΑ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΠΡΟ 3ΜΗΝΟΥ ΣΤΟ ΙΑΤΡΕΙΟ ΤΟΥ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ,Η ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΝΟΥ ΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΦΥΛΑΚΤΙΚΟΣ?ΑΜΕΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΑ,ΜΕ ΤΟΝ ΟΡΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ ΣΤΡΑΒΩΣΑ,ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΤΙ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ,ΑΠΛΑ ΑΝ ΓΙΝΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΥΣΗ ΤΗΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΑΙΣΘΗΣΗΣ ΤΟΥ ΠΟΝΟΥ.ΘΥΜΑΜΕ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΞΑΝΑΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ,ΑΠΛΑ ΠΑΜΕ ΜΕΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΤΩΡΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΕΠΩΔΥΝΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Η ΑΝΕΥΡΕΣΗ ΤΩΝ TRIGER POINTS ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΤΗΜΑ-ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ(RELEASE)ΑΥΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΠΩΔΥΝΑ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΟΜΩΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΟΝTΑΝ ΑΠΛΑ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥ ΠΟΝΟΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ,ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΑΛΛΟ ΣΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΚΑΘΟΛΑ ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ Η ΠΑΘΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΙΠΟΥ 2,5 ΜΗΝΕΣ ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΧΩ ΔΕΙ 60%ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΡΙΖΙΚΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΡΑΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΟΥ.Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΣΤΟΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΒΡΟΥΝ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥΣ..ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΥΣΗ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΑΣ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗΣ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ,ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΟΜΩΣ ΠΡΩΤΟΝ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΡΚΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΕΙΜΑΙ Ο ΚΩΣΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΗΣ ΕΜΠΟΡΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΠΟΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΚΒΑΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΣΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΑΠΛΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΩ.

#4 15 Νοεμβρίου, 2017, 09:07:05 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 15 Νοεμβρίου, 2017, 11:47:52 ΠΜ από Φαέθων
Φίλε σε ευχαριστούμε για τη μαρτυρία σου που νομίζω θα ενδιαφέρει αρκετούς καθώς μέχρι τώρα δεν είχαμε ενημέρωση για ύπαρξη τέτοιας εξειδίκευσης στην Αθήνα. Μετά από αρκετό καιρό έχουμε λοιπόν στο forum και μια νέα ελπιδοφόρα διέξοδο για ομοιοπαθείς που υποφέρουν και αυτό είναι σημαντική εξέλιξη, γι αυτό θεωρώ αυτό το θέμα από τα πιο σημαντικά που ανοίχθηκαν τελευταία.

Είμαι ιδιαίτερα χαρούμενος γιατί μόλις 6 χρόνια πριν, όταν εγώ ψαχνόμουν, το μόνο που μπορούσε να βρει κανείς στο internet ήταν συζητήσεις για αντιβιώσεις και ενέσεις στον προστάτη σε Ιταλίες, Φιλιππίνες και Κίνες.

Είμαι πεπεισμένος ότι σε πολλούς από εμάς η πηγή των προβλημάτων έχει νευρομυϊκή προέλευση και συνεπώς εξειδικευμένη φυσιοθεραπεία μπορεί να βοηθήσει. Δεν χρειάζεται να πω παραπάνω, έχουν αναλυθεί αυτά σε τόνους κειμένων που υπάρχουν στο φόρουμ.  Το ότι έχεις δει 60% βελτίωση μόνο με φυσιοθεραπεία νομίζω συνηγορεί σε αυτό. Παρόμοια ποσοστά βελτίωσης σε περίπου το ίδιο χρονικό διάστημα (2-3 μήνες) αναφέρανε αρκετά παιδιά που πηγαίναμε μαζί στον τύπο με τις μαλάξεις (βασικά το κείμενό σου μου θύμισε αρκετά δικες τους μαρτυρίες) και χαμογελάω τώρα που το σκέφτομαι καθώς είχα διατυπώσει τότε την άποψη  ότι η βελτίωση από τις μαλάξεις (σε όσους την είχαν δει) είχε καθαρά φυσιοθεραπευτική προέλευση και τζάμπα τα περισσότερα από αυτά τα παιδιά χαπακωνότουσαν ταυτόχρονα.

Για το θέμα της διαφήμισης που αναφέρεις: είναι ευπρόσδεκτη οποιαδήποτε αναφορά-μαρτυρία ακόμα και διαφήμιση που μπορεί να βοηθήσει κάποιους από εμάς, αρκεί να μην γίνεται με παραπλανητικό και επαναλαμβανόμενο τρόπο. Προσωπικά διαφωνώ με πρώϊμες υποσχέσεις του τύπου "θα σε κάνω καλά" ή "θα σε θεραπεύσω" παρά την καλή θέληση που μπορεί να υποκρύπτουν. Αντίθετα επικροτώ την προσεκτική παρακάτω διατύπωση που προσδίδουν οι λέξεις "μπορεί":

ΠαράθεσηΟταν οι ουρολογοι και γενικη χειρουργοι  δεν βρισκουν το αιτιο , τοτε το προβλημα μπορεί να ειναι μυοσκελετικο και ενας εξιδηκευμενος στο πυελικο εδαφος μπορει να σας θεραπευσει !!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΠΡΟ ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑ ΜΑΖΙ ΣΑΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ-ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ ΚΥΡΙΟΥ ΠΑΡΙ ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΝΑ ΓΙΝΩ ΚΑΛΑ..Η ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ(ΓΙΑΤΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΑΣ) ΓΙΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΜΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΠΙΑΝΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑ 85-90% ΚΑΛΑ,ΦΥΣΙΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΥΧΗ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΗ ΣΤΟΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΠΑΡΙ ΤΣΟΠΑΝΟΓΛΟΥ!!ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΠΟΥ ΔΙΝΩ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ 100 % ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΩΝ 2-3 ΗΜΕΡΩΝ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΕΝΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΤΙΓΜΕΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΜΑΤΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ,ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΟΡΘΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΜΗΧΑΝΗΣ ΠΟΥ ΟΔΗΓΩ ΠΟΥ ΤΟ ΠΥΡΟΔΟΤΟΥΝ,ΟΜΩΣ ΑΜΕΣΑ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΠΛΕΟΝ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΛΕΟΝ Ο ΠΟΝΟΣ ΣΤΟ PICK ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΣ ΤΟΝ ΕΛΕΝΧΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΗΔΕΝΙΖΩ,ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ..ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 5 ΜΗΝΑ ΘΕΡΑΠΕΙΑΣ ΟΜΩΣ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΤΙ ΤΑΛΑΝΙΖΟΜΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΟ,ΘΕΛΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ..ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΒΗΜΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!

Σκέφτομαι να δοκιμάσω το αthens rehab μιας και δεν έχω βρει κάποιον άλλον φυσικοθεραπευτή να ασχολείται με το πυελικό άλγος.Εχει κάνεις εμπειρία από το συγκεκριμένο?Επίσης πόσο κοστίζει η  κάθε συνεδρία και αν υπάρχει κάποια έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ.
.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

#7 30 Μάρτιος, 2021, 05:02:33 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 30 Μάρτιος, 2021, 05:04:26 ΜΜ από santan
γεια σου Γιώργο. Δεν ξέρω κάτι για το συγκεκριμένο, πάει καιρός που είχε αναφερθεί. Όσο για τις τιμές, το φόρουμ δεν έχει καμία σχέση ούτε συνεργάζεται με κανέναν. Δεν υπάρχει δηλαδή καμία σχέση προβολής/προώθησης με κανέναν επαγγελματία οποιουδήποτε είδους. Αυτός είναι και ο σκοπός μας αλλωστε, να έχουμε μια ανεξάρτητη κοινότητα που βασίζεται στις εμπειρίες και γνώσεις των ασθενών.

Παράθεση από: santan στις 30 Μάρτιος, 2021, 05:02:33 ΜΜ
γεια σου Γιώργο. Δεν ξέρω κάτι για το συγκεκριμένο, πάει καιρός που είχε αναφερθεί. Όσο για τις τιμές, το φόρουμ δεν έχει καμία σχέση ούτε συνεργάζεται με κανέναν. Δεν υπάρχει δηλαδή καμία σχέση προβολής/προώθησης με κανέναν επαγγελματία οποιουδήποτε είδους. Αυτός είναι και ο σκοπός μας αλλωστε, να έχουμε μια ανεξάρτητη κοινότητα που βασίζεται στις εμπειρίες και γνώσεις των ασθενών.
Μήπως γνωρίζεις κάποιον φυσικοθεραπευτή που να ασχολείται με το πυελικό άλγος santan?Βρήκα και αυτόν εδώ https://www.osteoandphysio.gr/main/ από μια εκπομπή στον  ant1 όλα για την υγεία.
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Αν μπορείς πες μου την γνώμη σου
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Κοίτα. Πρακτικά. Έχω πάει σε δυο. Ο ένας φυσιοθεραπευτης και είναι καλος (είναι στο Πέραμα). Αλλά με το πυελικο άλγος δεν ξερω τι καταφερνει. Ο δευτερος είναι "θεραπευτής"-βελονιστής Πειραιά. Όχι "κλασσική" φυσιοθεραπεία δηλαδή. Με αυτόν έχω κάνει πολλές θεραπείες σχετικές και άσχετες με πυελικό άλγος και για μένα έχει δουλέψει. Παραπερα Γιώργο δεν ξέρω κάτι άλλο.

Παράθεση από: giwrgos athina link=topic=1109.msg6357#msg6357 date=16171210
/quote]Μήπως γνωρίζεις κάποιον φυσικοθεραπευτή που να ασχολείται με το πυελικό άλγος santan?Βρήκα και αυτόν εδώ https://www.osteoandphysio.gr/main/ από μια εκπομπή στον  ant1 όλα για την υγεία.

Καλημέρα, στον φυσικοθεραπευτή που αναφέρεις είχα πάει το παιδί μου όταν ήταν βρέφος και είχε κάποιο μυοσκελετικό πρόβλημα. Μου τον είχε συστήσει ο κουμπάρος μου που είναι φυσιατρος στο εξωτερικό, βάσει βιογραφικού χωρίς να τον ξέρει.
Ήταν πολύ καλός και προσιτός χωρίς τουπε κλπ. Δεν σε βλέπει σαν ένα μάτσο πενηνταρικα. Να φανταστείς ότι κάποιες ασκήσεις που έκανε στο παιδί και βοήθησαν στο πρόβλημα, μου λέει κοίτα πως τις κάνω, για να τις κάνετε στο σπίτι, γιατί και εγώ εδώ αυτά θα κάνω και τίποτα παραπάνω και δεν υπάρχει λόγος να έρχεσαι να πληρώνεις. Οι ασκήσεις βέβαια ήταν πολύ απλές.
Τώρα για θεραπεία πυελικού άλγους δεν έχω εμπειρία, παρά μόνο ότι ήταν καλός άνθρωπος και ότι είχε γνώσεις. Ότι μας είχε πει για το παιδί, βγήκε σωστός.
Το ιατρείο είναι στην πλ. Εσπερίδων στη Γλυφάδα και δεν βρίσκεις να παρκάρεις.
Δεν ήξερα ότι βγαίνει και στην τηλεόραση.