κάποιος κάποια θετική εμπειρία η γιατρό στην θεσσαλονικη!

ΕΠΕΙΔΗ  ΕΧΩ   ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ  ΠΟΛΟΥΣ  ΓΙΑΤΡΟΥΣ  ΚΥΡΙΩΣ  ΣΤΗΝ  ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ  Ο  ΑΝΘΡΩΠΟΣ  ΓΙΑΤΡΟΣ  ΠΟΥ  ΕΧΕΙ  ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ  ΠΟΛΥ  ΜΕ  ΤΟ  ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ  ΤΟΥ  ΧΡΟΝΙΟΥ  ΣΥΝΔΡΟΜΟΥ  ΠΥΕΛΙΚΟΥ  ΑΛΓΟΥΣ   ΚΑΤΑ  ΤΗΝ  ΓΝΩΜΗ  ΜΟΥ  ΠΑΝΤΑ  ΕΙΝΑΙ  Ο  ΚΥΡΙΟΣ  ΖΟΥΜΠΟΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ

KANEI KATI TO DIAFORETIKO APO TOUS YPOLOIPOUS O K.ZOUMPOS?GT EXW PAREI TA PADA APO ADIVIOSEIS SE OLOUS TOUS SUNDUASMOUS K TPT...
8 xronia sex(oxi prwktiko) xoris profulaxh ,ganja alcohol 3 fores th vdomada,mhxanaki papaki sklhrh sela (exei 2 xronia autokinhto),kapoies fores suxnoouria ,diatrofikes dusanexias kai kolitida logo ton dolofonikon cocktail tou akatano...pono sth mesh san maxairia...adunamia xrhshs profulaktikou logo hmisklhrhs styshs..periferikh neuropathia diegnosmenh apo neurolofgo h opoia proklithike apo ta 2 glimbax 1 avelox 3 dalacin hmerhsios gia 2mhnes sunexomenous kai 7meres to mhna gia allous 6 mhnes ...kai auth th stigmh de mporo na statho orthios parapano apo 4-5 lepta me aforhtous muoskeletikous kai neurologikous ponous...pisteuo oti ola xekinhsan apo epafh alla sth sunexia ephreasthke neura puelos entero k oti oi adivioseis de kanoun tpt(exo parei ta pada mona tous )kai ta cocktail pou anefera,oi mallaxeis prosferoun prwsorinh anakoufish, oxi therapeia(gia mena milao)

Ο κ.Ζούμπος εφαρμόζει το πρωτόκολλο θεραπείας Wise-Anderson, διάβασε εδώ και αν σε πείθει ότι μπορεί να σου κάνει καλό, δες το. http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=222.0

Υ.Γ. διάβασε λίγο το forum να ενημερωθείς για κάποια βασικά πράγματα
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Φαίνεται ότι έχεις ταλαιπωρηθεί αφάνταστα και είσαι σε φάση πανικού που είναι και λογικό επακόλουθο.
Χαλάρωσε και ηρέμησε μόνος σου ή με την βοήθεια αγχολυτικών από σχετικό ειδικό γιατρό.
Βρες έναν σωστό ουρολόγο χαμηλών τόνων (εάν είσαι από την Θεσ/νικη) μπορώ να σου συστήσω τον δικό μου. 
Είναι νέος, διδάκτωρ, φιλικός, και οικονομικός.     
Ηδη βοηθά 3 άτομα που την ΄΄έπαθαν΄΄ από τον ακαταν.

Yiannis

Ποιόν συμβουλεύεις ;Αν συμβουλεύεις τον  alex kalamaria τελευταία φορά που έγραψε ήταν στις 21-02-2013 !

Φιλικά !

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Hyper Ban,
Ναι έχεις δίκιο, δεν το πρόσεξα.
Ευχαριστώ.
Ελπίζω να έχει βρει την άκρη γιατί ακουγόταν πολύ αγχωμένος και ξέρω πως είναι.

#7 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:29:30 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 09 Φεβρουαρίου, 2014, 05:47:08 ΜΜ από ch00
 Καλησπέρα σας ! το ιστορικό μου μόλις το ανέβασα για όποιον έχει τη διάθεση κ το χρόνο να το διαβάσει .Ψάχνω έναν ιατρό- άνθρωπο στη Θεσσαλονική( τον 4ο στη σειρά) να έχει τις γνώσεις κ τη διάθεση να ασχοληθεί με το πρόβλημά μου.
θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ , εάν κάποιος έχει θετική εμπειρία κ αποτελέσματα από κάποιον ιατρό στη Θεσσαλονίκη ας μου πει την εμπειρία του κ ας μου τον προτείνει μέσω pm.Με τον  κ. Ζούμπο  έχει συνεργαστεί κάποιος ? θα ήθελα τη γνώμη του  έστω κ μέσω p.m
περιμένω σύντομα κάποια απάντηση σας ευχαριστώ θερμά!.
Ηλικία 32.συμπτώματα : ζελέ στο σπέρμα σε μικρότερη ποσότητα στην αρχή, δε θυμάμαι από πότε.... ίσως κ  10 χρόνια. τελευταία 3 χρόνια πτώση της ερωτικής επιθυμίας διαφορά στην ποιότητα στύσης  , πρόωρη εκσπερμάτιση, πολύ χαμηλή κινητικότητα σπέρματος. παροδικά πόνοι στους όρχεις τους οποίους συσχέτιζα με πιθανή  κιρσοκήλη λόγο ιστορικού κ δυστυχώς το έψαχνα πάντα προς τα εκεί .  Διάγνωση με Χ.Μ.Π  Ιανουάριο του 2013. klebsiella- μετά από μάλαξη  κ καλλιέργεια προστατικού υγρού (κατόπιν δικής μου απαίτησης ).  μετά από  2 αγωγές αντιβίωσης εντός του 2013 ( 20 ημέρες ciproxin η 1η, άνοιξη του 2013 ) κ  ( 1 εβδομάδα prixina-διακοπή λόγω παρενεργειών, συνέχεια με 20 ημέρες  ceftoral k 10 ημέρες bactrimel η 2η  , τέλος του 2013 ), κ 3 διαφορετικούς  ιατρούς ουρολόγους, εξακολουθώ να είμαι στο σημείο μηδέν.

αν μπορούσατε να μου προτείνετε εμένα έναν γιατρό στη θεσσαλονίκη που να είναι καλός...είμαι από επαρχία και καταλαβαίνετε ,δεν υπάρχουν και πολλές επιλογές εδώ πέρα
κιρσοκήλη β' βαθμού ,δυνατοί  πόνοι στη βουβωνική χώρα ,όρχεις ,μέση ...διάγνωση προστατίτιδας

Παιδες εχει κανεις εμπειρια απο τον κ Ζουμπο στην θεσσαλονικη?εχει παει κανεις αξιζει τον κοπο?

Παράθεση από: stavros1926 στις 14 Μαΐου, 2014, 10:14:23 ΜΜ
Παιδες εχει κανεις εμπειρια απο τον κ Ζουμπο στην θεσσαλονικη?εχει παει κανεις αξιζει τον κοπο?

Σταυρο μην το σκεφτεσαι απλα πηγαινε ..οπως και να εχει ειναι ο μοναδικος που μιλαει για την νευρομυικη θεωρια και ο πιο σχετικος με το θεμα μας.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.


@aman: Που ακριβώς ο κ. Ζούμπος 'μιλάει' για τη 'νευρομυική θεωρία' (τουλάχιστον όπως εσύ καταλαβαίνω ότι τη φαντάζεσαι).

Ο κ. Ζουμπος στο site του http://urology.gr/sixnes-pathisis/prostatitida γράφει που πιστεύει ότι οφείλεται (διάβασε προσεκτικά από την πρώτη(εντερομικρόβια, άτυπα μικρόβια) ως την τελευταία(προσβολή και δυσλειτουργία μυών και νεύρων γύρω από τον προστάτη, τοπική ανοσιακή απάντηση του οργανισμού) λέξη, μπας και καταλάβεις ποια είναι η άποψή ενός γιατρού που όπως γράφεις 'ασχολείται με το θέμα μας' για τη γένεση της πάθησης.

Ο κ. Ζούμπος (και είναι πράγματι είναι ο μοναδικός στη χώρα μας) υιοθετεί και το πρωτόκολλο Wise Anderson ως μια θεραπεία, και πολύ καλά κάνει.

Με πολύ ενδιαφέρον περιμένω και εγώ εντυπώσεις και αποτελέσματα από κάποιο ομοιοπαθή που έχει εφαρμόσει τη μέθοδο.

Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

βρε evans την ξερεις την απαντηση

Ο ζουμπος ειναι ο μοναδικος στην ελλαδα που αναφερετε στο standford και ειναι απο τους λιγους στην ευρωπη που θα εφαρμοσει το σεμιναριο και μαλιστα με την παρουσια του D wise.

οπως καταλαβαινεις δεν μπορει να μην πιστευει την νευρομυικη θεωρια που αναλυετε στο πρωτοκολλο απο την στιγμη που το εφαρμοζει.

Τα υπολοιπα με τα μικροβια και τις αντιβιωσεις ..δεν ειναι αναγκη να τρεξεις στην θεσσαλονικη πας και σε εναν ουρολογο στην γειτονια.

"Με πολύ ενδιαφέρον περιμένω και εγώ εντυπώσεις και αποτελέσματα από κάποιο ομοιοπαθή που έχει εφαρμόσει τη μέθοδο."

..εγω να δεις.
Εμφανιση στα 31(Δεκ/13). Ενοχλησεις στο περινεο στο πεος, βαρος στους ορχεις, συχνοουρια πονος μετα την εκσπαρματωση. Χαμηλη λιμπιντο ενοχλησεις και μετριες στυσεις. Πονοι στην πλατη μεση. Εχει βρεθει εντεροκοκκος σε καλλιεργεια. Δοκιμη με αντιβιωση αποτυχημενη. Αντιμετωπιση κυριως με χαλαρωση και μειωση του στρες. Οι ενοχλησεις παραμενουν καθημερινα. Ισως επιχειρησω να καθαρισω τον εντεροκοκκο ..αλλα οχι για το πυελικο αλγος. Ειμαι σιγουρος πως το προβλημα ειναι μυοσκελετικο.

Ε τότε τι τα γράφει αυτά;
Την ουρολογική του 2003 δεν την έχει υπόψη του;
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Παράθεση από: aman στις 17 Μαΐου, 2014, 02:38:50 ΜΜ
οπως καταλαβαινεις δεν μπορει να μην πιστευει την νευρομυικη θεωρια που αναλυετε στο πρωτοκολλο απο την στιγμη που το εφαρμοζει.
Το σωστό να λέγεται, και το λάθος μου το αναγνωρίζω.
Ο κ. Ζούμπος αναλύει ωραιότατα τη νευρομυϊκή θεωρία στο πολύ ενδιαφέρον βίντεο που παρέθεσες
http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=886.msg3385;boardseen#new
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.