Φίλοι συμπάσχοντες,
επειδή θα γίνει αστικός μύθος ότι ο γιατρός του Βέρτη θεραπεύει πάσα νόσο και πάσα μαλακία διευκρινίζω ότι μακριά από εμένα κινήματα μάγων γιατρών που θεραπεύουν τα πάντα. Εγώ έχω σταματήσει να δίνω το όνομα του γιατρού. Όποιος θέλει να μάθει ακριβώς τί θεραπεία έκανα ας δει το ιστορικό μου. Πρόκειται για υποτροπιάζουσα Χρ. Βακτηριακή Προστ. με e-coli την οποία όντως κατάφερε να μου την καθαρίσει και να με κρατήσει καθαρό για ένα διάστημα (μέσω χημειοπροφύλαξης) διάστημα στο οποίο συλλάβαμε αμέσως παιδί με τη σύζυγο μου οπότε του χρωστάω μεγάλη χάρη. ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ. ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΜΕΝ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΤΟΥΣ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΤΥΧΕ, ΙΣΩΣ ΟΙ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΑ ΝΑ ΗΤΑΝΕ ΑΣΧΕΤΟΙ Η΄ΛΑΜΟΓΙΑ. ΟΧΙ ΑΛΛΟΥΣ ΑΚΑΤΑΝ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΑΠΟ ΓΙΑΤΡΟΥΣ - ΜΑΓΟΥΣ. ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΘΕΟ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ ΤΗΣ ΧΗΜΕΙΟΠΡΟΦΥΛΑΞΗΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΣΠΕΡΜΑΤΟΣ ΚΑΙ  ΞΑΝΑΕΧΩ ΜΙΚΡΟΒΙΟ. ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ ΗΤΑΝ ΟΣΟ ΔΙΑΡΚΟΥΣΕ Η ΘΕΡΑΠΕΙΑ. ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ ΣΥΛΛΗΨΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΠΕΤΕΥΧΘΗ.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Ωραίος ρε Βέρτη
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Καλησπέρα και από εμένα.

Επειδή έχω αναφερθεί και εγώ στον συγκεκριμένο γιατρό, αισθάνομαι ότι πρέπει να παρέμβω.
Είναι αλήθεια ότι μου τον σύστησε ο Βέρτης, όχι ως "πανάκεια" ή ειδικό αλλά σαν σοβαρό γιατρό. Αυτό ακριβώς είναι ο συγκεκριμένος και αυτό ακριβώς ήθελα. Αν ήταν μαλάκας, ή αν δεν βοηθούσε στην περίπτωσή μου δε θα μου έφταιγε ούτε ο Βέρτης ούτε ο γιατρός. Απλά δε θα συνέχιζα σε αυτόν, όπως έκανα και στους προηγούμενους τέσσερις.

Τα θετικά του γιατρού είναι ότι είναι νέος, άρα καταλαβαίνει. Επίσης όντως ακούει, στηρίζει και είναι όσο σοβαρός χρειάζεται σε μία τέτοια "χρόνια" πάθηση, που χτυπάει κυρίως στην ψυχολογία. Επιπλέον είναι ο πρώτος γιατρός που δεν πήγε σε "τυφλή" θεραπεία με αντιβιοτικά, πριν έχει στα χέρια του τα αντιβιογράμματα. Και επειδή βγήκα καθαρός, δεν χρειάστηκαν αντιβιοτικά.

Δεν θα σας πω ότι είναι ο καλύτερος γιατρός. Είναι κάποιος μου με βοήθησε, αλλά αφού και εγώ μέσα από αυτό το φόρουμ ενημερώθηκα, το έψαξα, άλλαξα κάποια πράματα, βελτίωσα κάποια άλλα. Πήρα μόνος κουεσερτίνη και κράνμπερι για παράδειγμα, χωρίς να μου το πει ο γιατρός. Επίσης, έφτασα σε σημείο να του προτείνω εγώ πράματα, τα οποία δέχτηκε.

Συμπέρασμα είναι ότι η πάθηση είναι όλη δική μας και κανένας γιατρός δεν μπορεί να μας γιατρέψει αν δεν κουνήσουμε και εμείς το κωλαράκι μας (ή τον προστάτη μας). Ούτε αυτός ο γιατρός έχει το μαγικό ραβδί, ούτε κανένας άλλος. Τουλάχιστον τούτος δεν κομπάζει ότι το έχει, αλλά ούτε λέει ότι η αρρώστια δεν έχει θεραπεία.

Ο καθένας μπορεί να βγάλει συμπεράσματα και πραγματικά μπράβο στο Βέρτη που  ξεκαθαρίζει τα πράματα.

Καληνύχτα σας...
Συμπτώματα απο 02.2011 (κάψιμο μετά την ούρηση- πόνος στην χαμηλή κοιλιακή χώρα, περίνεο, χαμήλά στη μέση, στυτικά προβλήματα). Καλλιέργειες ούρων στείρες. Καλλιέργειες σπέρματος στρεπτόκοκκος, εντερόκοκκος. Αντιμετώπιση με αντιβίωση δια στόματος, ενέσιμη, αντιφλεγμονώδη, Α-blockers. Συμπτώματα τα οποία δεν είναι μόνιμα. Προηγούμενο ιστορικό με σπαστική κολίτιδα (αντιμετωπίστηκε). Εκκίνηση λήψης κουεσερτίνης 01.2013 (Έχει λήξη 09.2013). Καθαρός από μικρόβια από 12.2012. Τεκνοποίηση 02.2012. Mείωση συμπτωμάτων από Ιούλιο 2013 μετά από εκκίνηση Γιόγκα και περιορισμό γλουτένης. Παράλληλα σταμάτημα σε γυμναστήριο (Βάρη), εκγύμναση μόνο με βοήθεια σωματικού βάρους. Μαξιλαράκι "ντόνατ" στο αυτοκίνητο και θετική σκέψη. Πλέον δεν θεωρώ τον εαυτό μου ασθενή ( 18.12.2013) αλλά ανήκω σε "ευαίσθητη ομάδα" .... Πληροφορίες εντός. Δεν υπαρχουν ματζούνια και μαγικές θεραπείες, μόνο παρατήρηση, αποφυγή και προσπαθεια.

Χαίρομαι για τον agxwmeno που από ότι καταλαβαίνω είναι καλύτερα και μακάρι όλοι μας να γίνουμε τελείως (και μονίμως) καλά και να κλείσουμε το forum (ή να το κάνουμε κάτι άλλο - π.χ. αθλητικά).
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Επειδή μετά τον ακαταν. επισκεύτηκα ένα γιατρό από τον οποίο άκουσα άλλα αντί άλλων, και έχω ήδη βρεί έναν άλλο τον οποίο θα επισκευτώ, μπορώ σας παρακαλώ να έχω το όνομα του γιατρού που παρακολουθεί τον βερτη ως εναλλακτική λύση;
Σας ευχαριστώ θερμά.
Βασικό σύμπτωμα το σχετικά αδύναμο σπέρμα. Πόνους χαμηλά στη μέση έχω μόνο κατά διαστήματα οι οποίοι υποχωρούν με ξεκούραση, στην αρχή νόμιζα ότι ήταν μυοσκελετικοί πόνοι. Συχνοουρία έχω σε πολύ μικρό βαθμό την οποία ποτέ δεν θα πρόσεχα εάν δεν ανακάλυπτα τη φλεγμονώδη προστατίτιδα. Οι πρώτες καλιέργιες έδειξαν χλαμύδια σε εμένα και στη σύζυγο. Ο ουρολόγος που έκανε τη διάγνωση είναι ο ακαταν. και μετά από τη 'βασική' θεραπία περιμένω τις νέες καλλιέργεις. Έχω αντιληφθεί την οικονομική εκμετάλευση του τυπάκου και ψάχνω έναν σοβαρό επιστήμονα να μου θέσει το πρόβλημα στην πραγματική του διάσταση και να με βοηθήσει ώστε να κάνω ένα δεύτερο παιδάκι.

ΠαράθεσηΕπειδή μετά τον ακαταν. επισκεύτηκα ένα γιατρό από τον οποίο άκουσα άλλα αντί άλλων
Είμαι περίεργως να ακούσω τι σου είπε !!!! ???????????????????????????????????????????
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Ρε παιδιά έχω φρίξει...τυχαία μπήκα στο μπλογκ των τεκμηριώσεων...  και θέλουν να προτείνουν τον Ακατ.  για Νομπελ...!!!!!!!!!!!!  ΕΛΕΟΣ       (χαρακτηριστικά η πρόταση...)    " ...Όλα αυτά χάρη στον κ. Γ..... που πρέπει να του δώσουν ΝΟΜΠΕΛ Ιατρικής, γιατί πραγματικά είναι ο μοναδικός γιατρός που θεραπεύει την προστατίτιδα!!!!!!!!!!"   

ΗΜΑΡΤΟΝ!!!!!!!

ο ακατονόναστος ανέβασε βίντεο με τη μέθοδο του! ήμαρτον πια
31 ΕΤΩΝ. ΗΛΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ 19. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ. ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ (ΖΕΛΕ) ΣΠΕΡΜΑ. ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ. ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ, ΜΑΛΑΞΕΙΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ

στο youtube
31 ΕΤΩΝ. ΗΛΙΚΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ 19. ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΝΤΟΝΟ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΟΥΡΗΣΗ. ΑΛΛΟΙΩΜΕΝΟ (ΖΕΛΕ) ΣΠΕΡΜΑ. ΕΝΤΟΝΟΣ ΠΟΝΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΚΣΠΕΡΜΑΤΩΣΗ. ΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΕΙΣ, ΜΑΛΑΞΕΙΣ, ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΜΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ

Αχαχαχαχαχα!!!! ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΑΠ'ΤΟ ΓΕΛΙΟ!!!!! Να σαι καλά ρε ioannis που μας το είπες!
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Το βίντεο του Ακατάν για όσους δεν το είδαν: http://www.youtube.com/watch?v=SdWQXcGKY-A
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Μεγάλη επιτυχία ,σε ευχαριστούμε Ακατάν !
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

ρε το σιχαμα!!!!!!!!!!!!!ο σκηνοθετης ποιος να ειναι άραγε???????????θα μου πεί κανείς????????θελω να μαθω!!!!!!!!!!ελααααααααααααααααααα ...........πείτε μου.........
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Ο Φώσκολος πέθανε ,ο Spielberg αν και έχει μπροστατίτιδα αγνοεί την ύπαρξη του τέρατος ,τότε ποιός ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .