Καλημέρα, ακριβοσ πριν ένα χρωνω αρχησαν πονη στους ορχουσ , μετα από στοματικο !!

Καλιεργιεσ ουρα, σπερμα και PCR βρεθηκαν e coli, enterokkos !!
Αρχισα με augmatan για 3 εβδομαδεσ και 3 εβδομαδεσ Cipro !!
Νεεσ καλιεργιεσ όλα καθαρα, ακομα ειχα βαροσ στους ορχουσ, ο ιατροσ μου ειπε θα περαση, παραλιλα ιπεριχο, PSI 0,35  μου ειπε ολα εντακσι , λιγα αλιατια στον προστατη.


Οι πονη πιο εντονα, επσακσα στο Google και επεσα στον διαβολεμονο ιατρο , που να γνωριζα, εκανα μονο μαλακσισ αλλα ειταν τοσο εντονα που ουρισα και εμα .
Σταματησα κε πεθανα από τους πονουσ.

Εντομεταξη εχω παρι για τα μικροβια που ξαναβγικαν αντιβιοσησ. Τωρα πανο από 6 μηνεσ κανενα μικροβιο , αλλα πονη και δεισλητουργια, μονο με το PRIXINA μια μερα διχοσ πονουσ. Σηνεχια με κρουστικα κιματα, καμια βελτιοση !! Μαγνιτικι εδιξε μια μικρη φλεγμονη, γνωρισα έναν καλον ουρολογο και ανθρωπω, μου εδωσε GLIMBAX, τιποτα.
Μιποσ εχει κανενασ από εσασ ιδεα , ευχαριστο 




Κατα τον αυνανισμο επιτυγχανονται σκληρές στύσεις/δεν υπάρχει ταλαιπωρία στην ολοκλήρωση.
Πείραμα: Μέτρησα τον ογκο του σπερματος μου σε ενα δοχείο με μια συρριγγα. Ανα ημέρα με καλο αυνανισμο(να παρω τον χρονο μου δηλαδη χωρις βιαστω) εξπερματιζω περιπου 3 με 3.5 μλ . Φανταζομαι αν κανω 3 μερες αποχη ο ογκος/ποιότητα θα εινια μεγαλύτερος. Δεν βγαινει σαν ζελε, απλα οπως ανεφερα δεν εχει την ιδια εκτιναξη/εκτοπισμα, βγαινει κανονικα με το χαρκτηριστικο υγρο γυρω γυρω και το γκριζολευκο του χρωμα (δεν είναι υδαρες).
Το πείραμα που εκανα το αναφέρω διοτι στο σπερμοδιάγραμμα που έκανα πριν δυο μηνες συγκεντρωσα ογκο 2ml.
Μετά στην ουρηση μπορεί να δω καποια ιχνη σπερματος στα ουρα που θεωρω δεν ειναι ανησυχητικο για παλινδρομη κλπ...

Βαση των στοιχείων που ανεφερα και την εμπειρια σας, θα ηθελα την γνωμη σας αν διαβαζετε κατι ανησυχητικο ή εαν καποια πραγματα οφείλονται μονο στην επεμβαση και δεν ειναι παθολογικο (Προστάτης/Προστατίτιδα).
Φυσικα και ερωτήσεις ή πραγματα που θα θελατε να μου εφυστίσετε τη προσοχή, προφανως ευπρόσδεκτα!