Τι να πω και γω.
Ο ένας ψάχνει αντιβιωσεις και ο άλλος σπασουαρ και όλα καλά.
Σκέφτηκα να πω στον πρώτο ποιες αντιβιωσεις να μου δώσει και να τον τρελάνω, αλλά λέω άσε να μην του κάνω τον έξυπνο.

Ο άλλος είναι κολλημένος με το σπασουαρ και εντελώς κατά των φαρμάκων.

Όσο για τα ιατρεία πόνου, εδώ δεν βγάζεις άκρη με γιατρούς που είναι ανεπαρκείς/απατεώνες, θα βγάλεις με τα ιατρεία πόνου.
Ο ουρολόγος που έχει πολύ περιορισμένο πεδίο, όρχεις, πέος προστάτη και 1-2 ακόμα και δεν σε βοηθάει, θα σε βοηθήσει ο άλλος που θα είναι όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω? Έχουν αρχίσει και ξεπετάγονται και ιδιωτικά ιατρεία πόνου.

Αύριο έχω έναν τρίτο ουρολόγο και μεθαύριο παθολόγο.


#16 09 Ιουνίου, 2021, 11:34:07 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 09 Ιουνίου, 2021, 11:38:05 ΜΜ από santan
Algos κοίτα το ιατρείο πόνου είναι κάτι άλλο.
Όχι απλα δεν κρατάμε την θεωρία και τα προσχήματα, το σπασουαρ το τερμάτισε.. Να ρωτήσω κάτι ακόμα? Το σακούλι, οι όρχεις, "κρέμονται"? Δηλ, το σακούλι με τους όρχεις είναι σαν κρεμασμένο?

Σπερμοδιάγραμμα. Αυτό σου λειπει σαν πληροφορία.
Και τρίτο ουρολόγο? Και παθολόγο? Τι περιμένεις να βρείς?

Όχι δεν κρέμεται πολύ.
Για την αντιβίωση φαντάζομαι είσαι κατά.
Είπα να πάω σε έναν τελευταίο νεότερο από τους άλλους δύο.
Ο παθολόγος είναι για άλλο λόγο, κλείδα-λεμφαδενες.
Σπερμοδιαγραμμα θα γίνει μέσα στον μήνα.

Φαντάζομαι δεν σου είπε κανένας για υδροκήλη οπότε μάλλον δεν παίζει. Ασχετο, απλά λέω μήπως αν κρεμόντουσαν μήπως απο κει του ηρθε το σπασουαρ. Λεω κι εγω βλακείες.
Κατά της αντιβίωσης από πεποίθηση όχι. Αν υπάρχει λόγος, ή εστω να πει ο γιατρος δεν ξερω τι είναι αλλά να σου δώσω μερικές μερες αντιβίωση να δω μηπως αλλάξει κατι οκ. Μεχρι εκει. Πχ το καψιμο, σαν συμπτωμα, μπορεί να υποδηλωνει φλεγμονη. Και χωρις εργαστηριακα ευρηματα αντε να πει απο το συμπτωμα ο γιατρος να δουμε αν βοηθησει. Αλλά χωρίς λόγο και συμπτώματα που να δείχνουν οτι χρειάζεται γιατι να την παρεις?

Κοίτα το βράδυ ειδικά που χαλαρώνω, χαλαρώνει και το σακούλι, αλλά νορμάλ. Όταν περαπαταω/κάθομαι/οδηγάω κλπ μαζευει πιο πολύ.
Παλιότερα το σπασουαρ όντως με είχε βοηθήσει. Γενικά η βιβλιογραφία λέει σπασουαρ για ορχεοεπιδιδυμιτιδα.
Μάλλον το πάνε τυφλοσουρτη, δηλ. προστατίτιδα = αντιβίωση.
Θα μου πει λογικά αυτές που έγραψε ο Αναστάσιος, fosfocin, vibramicin κάτι τέτοια. Να δούμε και για πόσο διάστημα.

Το αναποδο. Ξαπλα μαζευει, ορθιος κρεμαει.
Βρε ναι. -ιτιδα ειναι ασθενεια. Και θελει φαρμακα. Εσυ απο που κι ως που εχεις προστατιτιδα σημερα?

Όταν διάβασε ότι έχει ασβεστωσεις, λέει χρόνια προστατίτιδα.

Οι ασβεστωσεις δεν ειναι τιποτα κομματια πετρες στον προστατη.

Και σε καμια περιπτωση το οτι υπαρχουν δεν μπορει να σημαινει οτι υποχρεωτικά και μονο για αυτο το λογο υπαρχει χρονια προστατιτιδα. Και λεω παλι: Χρονια τι? Μικροβιακη? Οχι μικροβιακη? Μαλλον το δευτερο αφου μικροβιο δεν εχει βρει. Αρα πυελικο αλγος εννοει, αλλα το λεει προστατιτιδα. Και για αυτο θα δωσει αντιβιωσεις?
Δεν εχω κατι αλλο να σου πω. Εχουν ηδη γραφτει πολλα στο φορουμ, με μια αναζητηση θα δεις πιο αναλυτικα οτι δεν στεκει και γιατι.


Τρίτος ουρολόγος και φαρμακερός.

Επιτέλους κάποιος είδε το CD της μαγνητικής οσχέου!! Καθαρή ήταν.

Μου πάτησε και έναν υπέρηχο, μια κυστουλα αριστερά. Αριστερός ορχις ερεθισμένος, δηλ. πόνεσα λίγο εκείνη την ώρα και μετά στο αυτοκίνητο λίγο περισσότερο.
Ψηλαφισε και μια βουβωνοκήλη αριστερά και μου έγραψε αξονική κάτω κοιλίας. Είπε οτι μπορεί να κάνει πόνο αριστερά, αλλά όχι δεξιά και να του στείλω με μέιλ να την δει.
Από ότι μου είπε και ο ακτινολόγος δεν θέλει κάτι, τουλάχιστον ακόμα.

Θεωρία 1,
ίσως είναι πόνος από την μέση και θέλει μαγνητική.
Ο ορθοπαιδικός είχε πει ότι υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο, αν και πολύ σπάνιο.

Θεωρία 2, μικρό όσχεο! Δηλ. το σακούλι είναι μαζεμένο και πιέζει τους όρχεις. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι'αυτό.
Γενικά όταν περαπαταω/κάθομαι/οδηγάω/κάνει κρύο κλπ μαζευει πιο πολύ. Την ώρα της ψηλάφησης ήταν έτσι μαζεμένο (όπως και σε όλες τις άλλες βέβαια).
Όταν είμαι χαλαρός στο σπίτι με πιτζάμες χαλαρώνει.

Για τις ασβεστωσεις είπε ότι δεν είναι κάτι, δεν έχω προστατίτιδα και δεν θέλει αντιβίωση. Μόνο τα ούρα αν κρατάει κανείς και δεν πάει τουαλέτα γρήγορα, θα έχει τέτοιες ασβεστωσεις.

Για σπασουαρ είπε όχι ειδικά για τέτοιο όσχεο. Το αντίθετο μάλιστα. Αλλά, αν βλέπω ότι με βοηθάει ΟΚ.

Για ιατρείο πόνου είπε ότι πάνε καρκινοπαθείς κλπ.

Τέλος, μου έγραψε μια αντιβίωση, CLARITHROMICIN 500mg, 2 την ημέρα για 10 μέρες.
Μου λέει δεν στην γράφω επειδή πονάς τόσα χρόνια, ούτε επειδή έχεις μικρόβιο, αλλά επειδή στην ψηλάφηση ήταν ερεθισμένος ο ορχις. Δεν περιμένουμε λέει να κάνει πολλά, αλλά εμπειρικά έχουμε δει ότι μειώνει τον πόνο, ακόμα και χωρίς μικρόβιο.
Του είπα ΟΚ, αλλά δεν θα την παρω. Μου λέει σου την γράφω να την έχεις για καμιά έξαρση και ότι δεν πειράζει το έντερο.

Γενικά, βρίσκω πολύ λογικά αυτα που είπε και συμφωνούν με αυτά που διαβάζω εδώ στο forum.


Υ.Γ.
Quiz
Τι κοινό έχουν και οι 3 ουρολόγοι που πήγα???

Algos για προσπάθησε να απαντήσεις το κουιζ μόνος σου! Με ενδιαφέρει να δω τα συμπεράσματά σου!

Όλοι φορούσαν ρολόι Rolex στον καρπό τους!
:D ;D

 :P   ;D  εγώ λέω να κάνεις απονεύρωση :o  άλλος ακατανομαστος μας βρήκε.....!!

 :D
Πέρα από την πλάκα, πως σου φάνηκαν τα λεγόμενά του?

Για ασβεστωσεις σπασουαρ και ιατρείο πόνου επαυξάνω.


Για τις δύο θεωρίες, τώρα άμα είναι μέση λίγο πάνω λίγο κάτω ναι είναι και καθόλου σπάνιο. Μικρό όσχεο  δεν το έχω ξανα ακούσει, αλλά αν κάτι είναι πιο πάνω από το κανονικό δεν το σπρώχνεις πιο ψηλά (σπασουαρ). Μποξερακια καλύτερα.....


Για θέμα στην λεκάνη, μυϊκά, πιστεύω ότι μιλάμε.

Ναι, συμφωνώ.
Γενικά καλός ήταν αυτός.
Μόνο ο προηγούμενος που είπε χρόνια προστατίτιδα είναι εντελως εκτός.

Κάτι άλλο που συνειδητοποίησα, διαβάζοντας το  forum, είναι ότι τις περισσότερες ώρες της ημέρας, σφίγγω τον ορθό μου. Αν αυτό που κάνω, περιγράφεται έτσι. Προσπαθώ να έχω τον νου μου να μην το κάνω.