Καλησπέρα... Βαγγέλης 45 χρόνων. Πρόσφατα είχα κάποιες ενοχλήσεις στον δεξί ορχι(δεν είναι η πρώτη φορά) και λίγο πιο δεξιά στην πυελο.... Επειδη είχα περάσει προστατιτιδα μικροβιακη πριν χρονια και με ταλαιπώρησε κάποιους μήνες.. Ίσως και χρόνο.. Αρκετές αντιβιωσεις.. Μαζί με την διάγνωση μου βρηκε ότι έχω και μια αρχομένη βουβωνοκήλη εκεί που έχω την ενόχληση στην πυελο δεξιά.. Πηγα στον ουρολόγο έκανα υπέρηχο νεφρών, προστάτη, κύστης, όρχεων.... Όλα ήταν καλά.. Μου είπε ότι η ενόχληση στον ορχι είναι μάλλον από την βουβωνοκήλη γιατι περνάνε νεύρα από εκεί και κάποιο πιέζεται και μου βγάζει αυτήν την ενόχληση.. Κάνω και εξετάσεις αίματος, ουρια, κρεατινινη, ζάχαρο, PSA και άλλες οι οποίες και αυτες ήταν μια χαρά... Κάνω γενική ούρων και καλλιέργεια ούρων... Μια χαρά και αυτές πλην όμως βρέθηκαν στα ουρα ερυθρα αιμοσφαίρια 12-15 κ.ο.π.,αιμοσφαιρινη + και αρκετή βλεννα.. Μιλάω με τον ουρολόγο και μου λέει ότι είναι τυχαιο γεγονός και να το επαναλάβω σε κάνα μήνα... Να πίνω άφθονα υγρά και 2-3 ημέρες πριν πάω να δώσω ουρα να μην κάνω σεξ και να μην τρέξω (ειμαι δρομέας). Πριν δώσω ουρα δεν είχα πάει για τρέξιμο 1 εβδομάδα... Μονο σεξ είχα κάνει την πιο προηγούμενη ημέρα... Μπήκα στο ίντερνετ να δω τι σημαίνει αυτό και είδα χίλια μύρια και αγχώθηκα..έχει κανείς κάτι ανάλογο να μοιραστεί μαζί μου?? Επίσης έχω συχνό ουρια.. Κάψιμο στη βαλανο κάποιες φορές.. Τα οποία τα έχω πει στον ουρολόγο.. Μικρόβιο στα ούρα δεν βρέθηκε... Καλλιέργεια σπέρματος δεν με έβαλε να κάνω ίσως γιατί από τότε που έπαθα την πρώτη προστατιτιδα το προφυλακτικό δεν το βγάζω... Αυτά...