ΠαράθεσηΥΓ ποιός μου έβαλε -1;

Για το +2 πάντως δεν σε είδα να ρωτάς!  ;D

Ναι έχεις δίκιο δεν ήταν ακριβώς καλλιέργεια για τα χλαμύδια αλλά μια άλλη εξέταση με τη μέθοδο σουξουμουξου (δεν θυμάμαι πως λέγεται αλλά μπορώ να το κοιτάξω)
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

ΤΟ  ΣΚΕΥΑΣΜΑ  ΤΟ  ΠΗΡΑ  ΑΠΟ  ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ  ΤΗΣ  ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ  . ΑΝ  ΘΕΛΕΙΣ  ΟΝΟΜΑ  ΚΑΙ  ΤΗΛΕΦ. ΓΡΑΨΕΜΟΥ  ΣΤΟ  MAL.ΜΟΥ  ΝΑ  ΣΟΥ  ΠΩ.  ΤΩΡΑ  ΘΑ  ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ  ΝΑ  ΓΡΑΨΩ  ΑΥΤΑ  ΠΟΥ  ΕΧΕΙ  ΣΤΟ  ΚΟΥΤΙ.          NATUR S  PLUS     QURSETINH PLUS   W\ BROMELAIN  VILT. C
  ΣΟΥ  ΓΡΑΦΩ  ΑΥΤΑ  ΑΚΡΙΒΩΣ  ΠΟΥ  ΓΡΑΦΕΙ  ΣΤΟ  ΚΟΥΤΙ  ΤΩΝ  60  ΧΑΠΙΩΝ
  ΚΑΙ  ΤΑ  ΠΟΣΟΣΤΑ  ΕΙΝΑΙ    300  KORSETINH   250  BROMOLINE  KAI  100  BITAMINH  C

H  ETAIRIA  LEGETE  SOLGAR  ΚΑΙ  ΝΙΜΙΖΩ  ΕΙΝΑΙ  ΣΤΗΝ  ΑΘΗΝΑ  ΚΑΙ  ΣΤΟ  ΣΚΕΥΑΣΜΑ  ΥΠΑΡΧΟΥΝ  ΚΑΙ  ΟΙ  ΤΡΕΙΣ  ΟΥΣΙΕΣ    KORSETINH   300  BROMOLINH  250  KAI  BITAMINH   C  100

ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΜΠΩ ΚΑΙ ΖΩΤΗ ΣΥΓΝΩΜΗ.ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΄΄ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΣ΄΄ΕΧΕΙ ΑΠΟ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ.ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΑ!ΑΚΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΚΛΕΙΣΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΧΡΟΝΟ.ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ.ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΥΠΟΧΟΝΔΡΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΕΞ! ΣΑΝ ΕΡΓΕΝΗΣ ΑΠΟΦΕΥΓΩ ΟΠΩΣ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ ΤΟ ΛΙΒΑΝΙ ΤΑ ΞΕΠΟΡΤΙΣΜΑΤΑ. ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΚΑΙ ΑΡΠΑΞΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΥΡΗΘΡΑ ΚΑΙ ΕΡΕΘΙΣΤΕΙ Ο ΠΡΟΣΤΑΤΗΣ.ΣΑς ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΝΔΩΣΕΤΕ ΣΕ ΠΟΝΗΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΑΝΤΖΕΛΙΝΑ ΤΖΟΛΥ??ΔΥΣΚΟΛΟ Ε?? ΕΥΚΟΛΟ ΟΜΩΣ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΒΙΩΣΕΙ ΤΙ ΕΣΤΙ ΠΡΟΣΤΑΤΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΛΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΜΙΚΡΟΒΙΟΥ!

mimisbest το συμπλήρωμα που πήρες μήπως είναι κάποιο από τα δύο παρακάτω;


μήπως θα μπορούσες να μας δώσεις τη διευθνση του ηλεκτρονικού καταστήματος; γαιτί το prosta q είναι πανάκριβο, ιδιαίτερα τα ταχυδρομικά
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Γεια σας, τι γίνεται με αυτά? τα δοκιμάσετε? είδατε αποτέλεσμα? Μπορείτε να postαρετε κανένα link από αυτά να τα δούμε? Αν δεν επιτρέπεται στείλτε μου ένα pm σας παρακαλώ.
Ευχαριστώ
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.

#37 10 Οκτωβρίου, 2012, 01:18:28 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 10 Οκτωβρίου, 2012, 01:23:54 ΠΜ από Super Ban
 8)
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Toxoti σε ποιο σημείο είδες ακριβώς βελτίωση? στους πόνους? σε ποιο σημείο? αυτό βοηθάει και στην εξάλειψη των μικροβιων από τον προστάτη?
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.

toxotis18 που βρήκες το σκεύασμα που παίρνεις;

Παράθεση από: toxotis18 στις 14 Οκτωβρίου, 2012, 10:01:22 ΜΜ
το προβλημα μου ειναι καθαρα  μικροβιακό!
Τι μικρόβια σου έχουν βρει?
Παράθεση από: toxotis18 στις 14 Οκτωβρίου, 2012, 10:01:22 ΜΜ
  Απο  την  στιγμη που πρεπει να συνεχισω αντιβιωση...ειτε τωρα ειτε σε λιγο  καιρο (αναλογα με το τι  θα πουν  τα ηπατικα ενζυμα)... δεν νοημα να χαραμιζω τις υπολοιπες καψουλες κουερσετινης.
Δεν κάνει να το πέρνεις παράλληλα με την αντιβίωση?
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.

#41 16 Οκτωβρίου, 2012, 03:52:57 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 16 Οκτωβρίου, 2012, 03:57:02 ΜΜ από supernatural
Μπορεί κάποιος που θα πάρει την Source Naturals Activated Quercetin από το παρακάτω site να παραγγείλει μία και για 'μένα;

http://astronutrition.com/source-naturals-activated-quercetin-100-caps.html?source=googleps

*ενώ συμφέρει κιόλας να αγοραστούν 2 ή περισσότερες μαζί μιας και έχουν επιπλέον μείωση τιμής.

#42 31 Οκτωβρίου, 2012, 02:01:10 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 31 Οκτωβρίου, 2012, 02:04:46 ΜΜ από Super Ban
΄ΑΓΙΕ

Πως πήγε η προσπάθεια με την QUERCETIN της solgar ;
Έκλεισες ενα τρίμηνο ;
Βελτίωση ;

Κάποιος άλλος που δοκίμασε ;
Υπογραμμίζω το 3μηνο γιατί είναι και το ελάχιστο  που προτείνετε για την θεραπεία της πάθησης μας .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Την συγκεκριμενη την ειχα δικιμάσει και εγω.Δεν ειδα κανενα αποτελεσμα στους 3 μηνες και την σταματησα.
:'(
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

Όσο οι επιλογές λιγοστέυουν τόσο πιο πολύ στριμώχνετε το πρόβλημα .Απομονώνετε .
Το οτι δεν σου δούλεψε  ,δεν το θεωρώ απαραίτητα κακό .
Και αυτό γιατί υπάρχουν επιλογές , πάρα πολλές ακόμα όπως φαίνεται  .Κάθε φορά που δεν δουλέυει κάτι σε εσένα ,διαχωρίζεις  την πάθηση σου απο αυτόν που του δούλεψε ...
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .