Καλησπέρα και χρόνια πολλά!


σας παρακολουθώ κανα εξάμηνο τώρα και τελικά αποφάσισα να πω και γω τη δική μου ιστορία.


είμαι 31, παντρεύτηκα πρόσφατα και προσπαθούσαμε να κάνουμε παιδι απο περυσι χωρις επιτυχια. πριν 8-9 μήνες περίπου άρχισα να έχω συχνουρία και κάποιες ενοχλήσεις στον ένα όρχι και γενικά χαμηλά στην κοιλιά και αυτό που λένε κάποιοι σαν μπαλάκι γκολφ. Πήγα σε έναν ουρολόγο, μετα από καμποσες εξετασεις λέει έχεις προστατίτιδα. Πηρα πριξινα για 2 μήνες, σχεδόν καμια αλλαγή. Ο πρωτος ουρολογος μου λεει δεν έχεις τίποτα αλλά μου φάνηκε οτι τα μασαγε οποτε παμε και σε ενα δευτερο. σε αυτόν επεμεινα να δουμε αν ειναι ολα καλα απο θεμα σπερματος. τελικα το σπερμοδιαγραμα εδειξε οτι ειμαι γόνιμος αλλα μαλλον οριακα απο οτι καταλαβα. παλι εξετασεις και στον δευτερο, παλι αντιβιωση και σχεδον καμια αλλαγη, αν και οι ενοχλησεις ερχονται και φευγουν. πανε περιπου δυο μηνες απο τοτε που σταματησα την αντιβιωση και ψαχνομαι να δω τι μπορω να κανω.


μετα τις γιορτες έχω κλεισει και τριτο ουρολογο να δω τι θα μου πει κι αυτος.


Αυτα απο μενα, θα ενημερωσω οταν εχω νεοτερα.

Γεια σου φίλε και χρόνια πολλά.Αν θες πες μας τι εξετάσεις έκανες και αν σου βρέθηκε μικρόβιο ώστε να δικαιολογεί την λήψη 2 μηνων αντιβίωσης που πήρες..
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

Καλησπέρα ναι έχεις δικιο εγραψα βιαστικα το πρωτο μυνημα.


εκανα αιματολογικες, καθαρες, καλλιεργιες ουρων και αυτη με τα μπουκαλακια και τη μπατονετα εδειξε ecoli την πρωτη φορα και αρκετα πυοσφαιρια οποτε για αυτο μου ειπε ο ουρολογος να παρω την αντιβιωση. το προβλημα ηταν οτι μου φανηκε να τα μασαει οταν τον ρωτουσα γιαυτο πηγα και σε αλλον. και να σου πω την αληθεια ειχα διαβασει ιστοριες εδω και γι αυτο  ημουν λιγο δυσπιστος

Παράθεση από: kritikos στις 27 Δεκεμβρίου, 2020, 04:33:12 ΜΜ
Καλησπέρα ναι έχεις δικιο εγραψα βιαστικα το πρωτο μυνημα.


εκανα αιματολογικες, καθαρες, καλλιεργιες ουρων και αυτη με τα μπουκαλακια και τη μπατονετα εδειξε ecoli την πρωτη φορα και αρκετα πυοσφαιρια οποτε για αυτο μου ειπε ο ουρολογος να παρω την αντιβιωση. το προβλημα ηταν οτι μου φανηκε να τα μασαει οταν τον ρωτουσα γιαυτο πηγα και σε αλλον. και να σου πω την αληθεια ειχα διαβασει ιστοριες εδω και γι αυτο  ημουν λιγο δυσπιστος
Μετά την λήψη αντιβίωσης που πήρες επανέλαβες την εξέταση για να δεις αν καθάρισες από το μικρόβιο?
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.

ναι σωστα. το οφελος ομως απο την αντιβιωση ηταν σχεδον μηδεν.

Δεν κατάλαβα.Εχεις.κανει εξέταση να δεις αν καθάρισες από.μικροβιο η όχι?
Στυτική δυσλειτουργία και προωρη εκσπερμάτωση μετά από 7 μηνες φιναστεριδης τον Νοέμβριο του 2013.βελτιωση μετά από κάνα χρόνο  η οποία βελτίωση κράτησε λίγους μήνες και μετά από έντονη σεξουαλική ζωή  αρχίζουν καψίματα σε απροσδιόριστο σημείο κοντά στην λεκάνη.Παω σε γιατρό Ιανουάριο του 2016 και.μετα από εξέταση με μπατονετες στην ουρήθρα που μου βρήκε χλαμύδια και μου έδωσε 14 μέρες αντιβίωση η στύση μου χειροτέρεψε ξανα  αμέσως μετά την τρομερά επίπονη εξέταση και επανήλθε η πρόωρη εκσπερμάτωση που κρατανε ως σήμερα μαζί με  το κάψιμο στην περιοχή της λεκάνης που  δεν είναι συνεχές αλλά με πιάνει τακτικά και όταν με πιάνει είναι ελαφρύ .Τα χλαμύδια δεν ξαναεμφανίστηκαν σε καμοια εξέταση ούτε κάνα άλλο μικροβιο.Η ορμόνες μου είναι εντός φυσιολογικών ορίων και το τριπλές πέους δεν έδειξε κάτι παθολογικό.Το σπερμοδιαγραμμα είναι καλό εκτός από το ιξώδες που είναι πολύ αναιβασμενο το ph που είναι 8.5 αναιβασμενο και αυτό και μικρός όγκος σπέρματος 1.8.Η ηλικία μ είναι 30 χρόνων.