23 Απριλίου, 2016, 11:13:16 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 23 Απριλίου, 2016, 11:25:50 ΜΜ από lordpel
Καλησπερα. Ειμαι νεος εδω και σας βρηκα μετα απο ψαξιμο στο ιντερνετ, γιατι με τους γιατρους μαλλον δεν βγαζω ακρη!! Βαγγελης 41 χρονων απο Θεσ/νικη. Πριν απο 2 χρονια ξεκινησε ενα καψιμο στη βαλανο με ελαφρυ πονο στη κοιλια χαμηλα!Πηγα σε ουρολογο και μου εδωσε topistin (χωρις εξετασεις) για ενα μηνα!!!! Ολα καλα....... αλλα μετα απο τρεις μηνες ξαναμανα τα ιδια! Καναμε εξετασεις (καλλιεργεια σπερματος-ουρων-υπερηχο προστατη) και μου βρηκε e-coli το οποίο το ειχε και η γυναικα μου. Πηρα ξανα αντιβιωση (δεν θυμαμαι ποια ηταν) και τελος καλο ολα καλα! μετα απο 2 μηνες ξαναμανα τα ιδια αλλα ειχα και μια ενοχληση-σαν τραβηγμα- στον δεξι ορχι!!! Εκανα υπερηχο οσχεου-κορμου-αδενων και ολα οκ!!!Ο ουρολογος ισχυριζεται οτι ειναι ψυχολογικο και μου ειπε να παρω libe-prosta (κατι φυτικα), κλαιν μαιν και αυτα. Πηγα σε αλλο ουρολογο και αφου ειδε τις εξετασεις μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι με τον προστατη και μαλλον ειναι απο μια αρχομενη κηλη που εχω δεξια κοντα στον ορχι-τα συμπτωματα που εχω δεν ειναι της προστατιτιδας μου ειπε!!!Βεβαια μετα την επισκεψη στον δευτερο ουρολογο ολως τυχαιως μου φυγανε οι ενοχλησεις!! μετα απο τρεις μηνες αντε παλι τα ιδια!! Προβλημα στυσης-εκσπερματισης δεν εχω! Μονο αυτη την ενοχληση (ολη μερα παρακαλω). Γενικως ειμαι αγχωδης ανθρωπος. Εχω ευερεθιστο εντερο και διαφραγματοκηλη. Γυμναζομαι τακτικα..... αλλα μετα την τελευταια φορα που πιαστηκαν οι κατω κοιλιακοι μου αρχισαν και οι ενοχλησεις! Δεν ξερω τι αλλο να κανω.... βαρεθηκα............αυτα!!!!
Ξεχασα να αναφερω οτι κατα τη διαρκεια των αντιβιωσεων οι ενοχλησεις εφευγαν και ξαναερχοταν!!!!
Ο ουρολογος μου ειχε πει οτι συμβαινει καμια φορα!!!Μετα το τελος των αντιβιωσεων οι ενοχλησεις συνηθως εφευγαν μετα απο καμια βδομαδα περιπου(αφου αναρωτιωμουν αν με πιανει η αντιβιωση)