Γεια σας ..έλλειψη (g6pd)υπάρχει κάποιος με το πρόβλημα αυτό .;;
Μετά από μεγάλη ταλαιπωρία αποφάσισα να γράψω κ εγώ μήπως κ πετά από τους γιατρούς βρεθεί κάποιος που να γνωρίζει κάτι ξ να αντιμετωπίζει κάτι παρόμοιο ..
Πριν 3 χρόνια  βρέθηκε στο σπερμα E. coli
Πήγα σε γιατρό κ όταν του είπα το μικρόβιο κ μετά ότι έχω έκλειψη (ενζύμου g6pd) μου λέει να βρω κάποιον άλλο γιατί δεν μπορεί να με βοηθησει..πήγα κ σε δυο τρεις κ μου είπαν ότι δύσκολο πολύ γιατί δεν μπορώ μα πάρω κινολονες ..το αγαπημένο φάρμακο των ουρολόγων μετά έμαθα ..με έστειλαν να μιλήσω με λοιμοξιολογο ..ίσως δεν ήθελαν να μπλέξουν σε δύσκολες ιστορίες ..
Είχα συμπτώματα πολύ δύσκολα σαν να σου βάζουν ένα καρφί στο δεξιό ορχι πόνο στην μέση βουβωνική χώρα κόπωση κ ένιωθα σαν ανάπηρος ..ο λοιμοξιοκογος μου είπε οτι εισΙ πολύ ευαίσθητο αλλά δεν μπορώ να πάρω ολα τα φάρμακα ..όποτε με έβαλε σε ενέσιμο φάρμακο κατευθείαν (veracol ) για 10 μέρες ..αμέσως τα συμπτώματα ηρεμήσαν κ τα ξέχασα ολα .μετα μου έδωσε fosfoshin για 7 μέρες σαν προστασία ..μετά μια βδομάδα μου βγαίνει enterococcus fecalis ..με ίδια συμπτώματα απλά πιο ήπια ειδικά τον πόνο στο ορχι ..ξεκινώ αντιβίωση με agumedin για δυο μήνες κ μετά σιγά σιγά τα συμπτώματα μου έφυγαν κ ξέχασα την προστατιτιδα για ένα μισή χρόνο ..ύστερα ξεκίνησαν σιγά σιγά τσούξιμο με καύσιμο από κάτω κ νομιζα για άλγος ..κάνω καλιεργεια σπέρματος κ βγαίνει E. coli ..το ίδιο που είχα ..ανθεκτικό στην αντιβίωση που είχα παρει ..ο λοιμοξιολογος μου λέει δεν έχουμε επιλογές κ με βάζει ενδοφλέβια (invanz )..10 μέρες ..το φάρμακο αυτό μου έβγαλε νευρικότητα ένταση κ με αποδιοργανώσαι ..αν κ τα συμπτώματα δεν μου έφυγαν εντελως μετά μου βγήκε ξανά enterococcus ..έδωσα αρκετες καλιεργειες ..η μισές βρήκαν με λίγες αποικίες η αλλά μισές στείρες δεν ξέρω τι να πιστέψω ..
Ο λοιμοξιοκογος μου κερί ξανά agumedin για δυο μήνες ..
Σκέφτομαι μόνο ότι αντε κ καθάρισα τώρα για λίγους μήνες αν ξαναβγεί το E. coli που με την αντιβίωση που έχω παρει θα είναι ανθεκτικό σε ολα ..μόνο σε φάρμακα ενδοσοκομειακα  ενδοφλέβια μετά με πολλές παρενέργειες για ολα ..
Μήπως θα ήταν καλά για να γλιτώσω από τα τοσα βαριά τοξικά ενέσιμα φάρμακα το χειρουργείο ..;;κ που δεν ξέρω αν τελικά θα καθαρίσω ποτέ κ αν τα χρειαστώ δε μια δύσκολη δεν θα τα έχω .???γιατί δεν έχω πολλές επιλογές λόγο των λίγο φαρμάκων που μπορώ να πάρω από έκλειψη (g6pd)...

Πριν από οτιδήποτε αλλο. Τι εννοείς χειρουργείο;

Εννοώ το χειρουργείο καθαρισμό προστάτη turis laser ..γιατί αν ξαναβγεί το E. coli οι μίνες επιλογές μου είναι ενδοφλέβια ενέσιμα οπβς μου είπε πι λοιμοξιολογος κ πολύ δυνατά τοξικά φάρμακα ενδοσοκομιακα που πραγματικά δεν θα ήθελα να μπω σε κάτι τέτοιο κ να δηλητήριασο τον οργανισμό μου ..δενΈχω  επιλογές ...

Αναστάσιος καλημέρα.

Σχετικά με την έλλειψη G6PD, ανεξάρτητα με το e-coli, σε τι κατάσταση βρίσκεσαι? Η γενικότερη υγεία σου με άλλα λόγια είναι καλή? Σε παρακολουθεί μόνιμα κάποιος γιατρός? Παίρνεις κάποια άλλη αγωγή? Να σου πώ προκαταβολικά ότι δεν γνωρίζω για την συγκεκριμένη πάθηση, αλλά θα προσπαθήσω να σου δώσω μια γνώμη για το πως θα αντιμετώπιζα εγώ την κατάσταση που είσαι.

Πες μου επίσης, τι εννοείς με το χειρουργείο? Τι ακριβώς σκέφτεσαι να κάνεις? Σου το πρότεινε ο γιατρός σου, με κάποια εξήγηση? Για πιο λόγο το προτείνει σαν λύση?

Τα δεδομένα σου: "Έβγαλες" e-coli. Πήρες την αντιβίωση, και "πέρασε". Μετά από 1.5 χρόνο πάλι το ίδιο. Ξαναπήρες αντιβίωση, και τα συμπτώματα έφυγαν τελείως. Σήμερα πως είσαι? Έχεις καποιο σύμπτωμα? Υπάρχει κάποια εξέταση που να σου λέει ότι το μικρόβιο είναι ενεργό?

Θα ξεκινούσα από αυτό. Έχεις το e-coli που επιμένει. Το έχεις σήμερα? Αν όχι, και δεν έχεις συμπτώματα, θα σου έλεγα να μην κάνεις τίποτα.

Περιμένω την απάντησή σου.



Καλησπέρα μετά από καιρό ..δεν έχω το E. coli ..πλέον ..μετά από ενέσιμη αντιβίωση ..αλλά μου βγήκε το fecalis ..κ παίρνω angumedin για ένα μήνα ..αν όμως ξανά βγει κάτι θα πάω χειρουργείο να ξεμπλέκω από ολα τα χυμικα φάρμακα κ διότι δεν μπορώ να πάρω πλέον από στομα μόνο δυνατά ένεσιμα πράγμα που το θεωρώ πλέον επικυνδινο ..κ αν ποτέ καθαρισμό ..είναι κ ο λόγος που θα καθαρίσω το αδενομα εσωτερικά ...να ξυλεωθω από τα ένεσιςιμα Φάρμακα τα νόσοκομεια κ να  μην πονάω κ είναι σαν παράλυτος ...

Αναστάσιος θα στα πω από εδώ.

Καταλαβαίνω τι σκέφτεσαι, καταλαβαίνω την δυσκολία και την κατάσταση.
Αλλά. Να τα πάρουμε ένα ένα.

1. Που είναι το μικρόβιο? Ποιό είναι το μικρόβιο? Ότι οι αποτιτανώσεις πρέπει να καθαριστούν, να αποστειρωθεί ο προστάτης, να καθαρίσεις, ή οτιδήποτε άλλο σε αυτό το μήκος κύματος, δεν ξέρω που τα βρήκες, δεν ξέρω αν σου τα είπε γιατρός, αλλά είναι τουλάχιστον επικίνδυνο να σκέφτεσαι έτσι. Ο προστάτης δεν καθαρίζει με την έννοια που καθαρίζει η καρδιά πχ.

2. Εξαρτάται από τα συμπτώματά σου, που για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει σε τι κατάσταση είσαι (από πλευράς συμπτωμάτων) σήμερα. Έγραψες αρχικά ότι ακόμα και για 1.5 χρόνο δεν είχες συμπτώματα. Τα μικρόβια μια βγαίνανε μια όχι.Μπορείς να τα περιγράψεις με λεπτομέρεια? Και να μου πείς για κάθε σύμπτωμα, από το 1 μέχρι το 10 πόσο πονούσες? Και αυτό για τα τελευταία 3-4 χρόνια?
3. Θα σου πω την αντίθετη άποψη. Υπάρχουν άνθρωποι που όπως λες δεν την παλεύουν να βγάλουν τη μέρα. Υπάρχουν και άνθρωποι που έβγαλαν τον προστάτη και τα συμπτώματα δεν υποχώρησαν. Ούτε και τα μικρόβια.

4. Η ψυχολογική σου/μας κατάσταση παίζει μεγάλο ρόλο. Προσωπικά, πονάω μια 20ετία. Τα τελευταία χρόνια είμαι πολύ καλύτερα και αντιμετωπίζω τα συμπτώματα όταν και αν έρθουν. Χωρίς αντιβιώσεις. Και χωρίς φάρμακα.
Αν θες δώσε λεπτομέρειες, όλο και κάποια ιδέα θα βρούμε.

Καλησπέρα κ σε ευχαριστώ για τον τρόπο που μιλάς κ
Βοηθάς κόσμο ...να σου τα πω από την αρχή ..πριν 4 χρόνια έκανα εξετάσεις κ βρέθηκα με χλαμύδια χωρης όμως συπτωματα ..πήρα αντιβίωση κ μετά δυο μήνες βγήκε E. coli με πόνο τρελό στον ορχι ..δεν μπορούσα να πάρω φάρμακα από δι στομα γιατί οπως ΔΟΥ έχω γράψει έχω έλλειψη g6pd κ μπορώ μόνο καπια ενεσημα που εινσι κ πολύ δυνατότερα ..τα coprocessor tav..bactrimel όχι ..με στείλαν δε λοιμοξιολογο κ
Με έβαλε ενεσημα veracol Κέφαλοσπορινες ..10
Μέρες κ μετά focfocin μια βδομάδα ..καθαρίζω κ
Μετά μια βδομάδα εμφανίζετε πιο ήπιος πόνος συο ίδιο σημείο κ συπτωμαυσ Οπως συχνουρία νυκτουρος πόνος στην βουβωνική χώρα συνέχεια τουαλέτα κ αφοδεύσεις καλιεργεια κ εντεροκοκος ..ευτυχώς μπορώ να πατώ augumedin ..δεν παίρνω κάτι κ κάθομαι 6..7 μήνες με Σκορδά κ Πολλά νερά ..μετά επανέρχονται τα συπτωματα ...ξεκινώ 6 βδομαδες augumedin ..κ σιγά σιγά μετά φεύγουν ολα ..κ για 8 -9 μήνες ολα Καλά ...ύστερα πάλι τσουξιμαυα κ πόνοι ..εκσπερμάτωνα κ
Ηρεμούσα κ μετά ξανά τα ίδια κ όσο πέρναγε ο καιρός κ χριροτερα ..εγώ νομιζα οδι εινσι πυελικό άλγος κ το πάλευα φεν εδεινα σημάδι ..οσπου μετά από μερικούς μήνες είχα τρομερή κόπωση κ
Πόνους βουβωνική χώρα κ από κάτω ..κ
Με έπιανε κάψιμο μέχρι το σβέρκο
Κεφάλι ..δεν αντέχω άλλο πηγαίνω για καλιεργεια σπέρματος ουροπλασμα μυκοπλσμα ..αγωγή 20 μέρες vibramicin ..τα συπτωματα ίδια δεν έφυγαν ..δεινω καλιεργεια  E. coli ..δεινω ουρά E. coli 40000..κ πηγαίνω στο λοιμοξιολογο κ μου λέει ότι φεν μποτεις να παρεις τίποτα από στομα μόνο τα ένσημα τα πολύ δυνατά ..invanz penemes δηλαδή ..είναι φάρμακα για πολύ δύσκολες περιπτώσεις όταν κυνδινευει η ζωή κάποιου ..δεν έχω επιλογές ..στα coproduction που δεν μπορώ να τα πάρω ανθεκτικό κ στα προηγούμενο ενεσημα ανθεκτικό που είχα πατεί τώρα ..παίρνω 4 μέρες κ την Πέμπτη μου βγάζει κρίση πανικού πρώτο φορά στην ζωή νου ..συνεχίζω 4 μέρες κ
Mούτε βγαζει το στομάχι κ
Τα έντερα δυάρια κ κρίση ..κ πυρετό ..διακοπή σταματώ ..καλιεργεια μετά κάνα εντεροκοκος ..κάθομαι λίγο να συνέλθω κ μετά augumedin 30μέρες με λίγες αποικίες ..καθαριζω για ένα μήνα κ 23 οκτωμβριου τώρα κάνω καλιεργεια γιατί είχα ξανά συπτωματα οπως πόνος στην βουβωνική κάψιμο στην λεκάνη κ πόνο στην μέση κ προσμένω ο τα όντας του ποδιού από την δεξιά μάτια κ στον ορχι τράβηγμα ..μετά από ένα μήνα εντεροκοκος ξανά ..εκσπερματώνω κ ηρεμώ από τα ενός κτήματα για λίγο κ
Μετά ξανά τα ίδια ...δεν έχω όρεξη για να δουλέψω από τα ενοχλήματα μα παίξω με τα παιδιά μου κ πάω καπου ..όταν με αφεινουν για λίγα λεπτά η κάθομαι η ξαπλώνω καλύτερα ..όταν κάνει κρύο πιο πολύ ενόχληση η όταν πατάω ξυπόλυτος έχω πιο έντονα συπτωματα κ ενοχλήσει οπως υσουξιμαυα καψίματα μέχρι το σβέρκο κ
Το κεφάλι μου με πιάνει κάπως ..ποιότητα ζωή όχι καλη ..δαν γέροντας 80 .σκυβω κ πονάω στον ορχι στην μέση κ στον τένοντα κ στην βουβωνική χώρα ..όταν μόνο οπως σου είπα εκσπερματώνω για λίγες ωρες ανακουφίζομαι κ μου φεύγουν ολα αυτά ..

Καλημέρα.

Παρεπιπτόντως την ηλικία σου δεν σε ρώτησα.
Χλαμύδια, ecoli, εντερόκοκκος και λοιπά. Έκανες θεραπεία, δούλεψε πριν 3-4 χρόνια. Πάλι στην πορεία βρέθηκαν μικρόβια.

Να ρωτήσω ακόμα.Η γυναίκα σου είχε ποτέ συμπτώματα (τουλάχιστον για τα χλαμύδια)?Πρόσφατα, βρήκες μόνο εντερόκοκκο, τίποτε άλλο. Σωστά? Έχεις γράψει κάπου ότι κάνεις διάφορες εξετάσεις, μια βγαίνει ότι έχεις μικρόβιο και μια όχι?
Συμπτώματα. Πέρασες περιόδους με αρκετά συμπτώματα. Σήμερα όμως, αν καταλαβαίνω σωστά, τα συμπτώματα είναι "απλωμένα" από τα πόδια μέχρι το κεφάλι, συν την κρίση πανικού.
Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος, με εντερόκοκκο μόνο, με λίγες αποικίες, τι σου λέει ότι αυτά που περιγράφεις σήμερα έρχονται από τον προστάτη, σε τέτοιο βαθμό που σκέφτεσαι να προχωρήσεις σε χειρουργείο?
Στη θέση σου θα έβλεπα την νευρομυική προσέγγιση. Τα μικρόβια υπάρχουν και θα υπάρχουν μέσα σου, η σκέψη μόνο ότι μπορείς ή πρέπει να αποστειρωθείς, να καθαρίσεις τελείως ή όπως θέλεις πες το, είναι τουλάχιστον χωρίς βάση.
Ξυπόλητος πονάς, πόνος στον αυχένα, κλπ κλπ, μαζί με το άγχος, τι σου λένε? Ότι έχεις μικρόβιο? Ένας φυσιοθεραπευτής με γνώσεις, θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο από τα φάρμακα νομίζω.
Να σε παρακαλέσω επίσης, έχω την εντύπωση ότι γράφεις στο κινητό, και μπαίνει στη μέση η αυτόματη διόρθωση, οπότε κάποια από αυτά που γράφεις είναι δυσνόητα. Αν μπορείς να το προσέξεις λίγο, για να είμαστε και σίγουροι ότι μιλάμε για τα ίδια πράγματα.




Καλημέρα .santan σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σου ..ειχα καιρό να μπω ..έχω βρει ένα πολύ καλο λοιμοξιολογος κ τα πήραμε από την αρχή ..Έκανα διορθυκο υπέρηχο κ έχω προστάτη 17 μικρός όμως με πολλές φλεγμονές κ αποτιτανωσεις ...έδωσα για μοριακό έλεγχο κ προστατικό υγρό ..κ περινενω ...έχω ακόμα συπτωματα οπως πονους στον ορχι από κάτω δεξιά βουβωνική χώρα κ δεξιό προσαγωγό μέχρι πίσω στο πόδι πόνο ..με το κριό χειρότερα ..όταν περπατώ πολύ πονάω πολλές φορές ..παίρνω κάποια φυτικά κουρσετινι κ πίνω κ σκόρδο σε ζεστό νέτο τριμμένο ..περινενω τώρα τα αποτελέσματα ...εσυ santan τι ακριβως έχεις .;;πις είναι η ιστορία σου κ πως είσαι .;;

Καλημέρα.
Για κάτσε βρε Αναστάσιος γιατί κάτι δεν καταλαβαίνω.
Αν θες πες μου αναλυτικα εξετάσεις. Νούμερα.

Πόσο εντερόκοκκο?

Οι αποτιτανώσεις είναι ένα θέμα. Δεν είναι όμως θέμα.

Δεν έχεις πυοσφαίρια. Ποιές ενεργές φλεγμονές?
Ή κάτι δεν εξηγείς σωστά, ή κάπου έχεις μπλέξει, φρόντισε να τα ξεκαθαρίσεις για να βρεις μια ακρη, ειδικά με τη δυσκολία που έχεις με τα φάρμακα. Αν και από ότι καταλαβαίνω δεν χρειάζεσαι αντιβιώσεις.
Για δώσε λεπτομέρειες.

Αναστάσιε πάλι να σου απαντήσω από εδώ.

Να σε ρωτήσω πάλι την ηλικία σου.
Δεύτερο. Ηρέμησε. Τα βάζεις όλα σε ένα κουβά και δεν έχεις τίποτα ξεκάθαρο. Από τον τρόπο που γράφεις, φαίνεται ότι είσαι τρελαμένος, αγχωμένος, μπερδεμένος, δεν σε βοηθάνε οι γιατροί, έχεις χαθεί, φοβάσαι υπερβολικά και όλα αυτά που είναι η τέλεια συνταγή για να μπλέξεις σε έναν επώδυνο φαύλο κύκλο.
ΠαράθεσηΚαλησπέρα ..σου ξαναγράφω ..τον Μάιο πήρα για coli ενεσημο meropenemi ..μετά βγήκε εντεροκοκος κ πήρα μετά από ενάμιση μήνα augumedin  για 27 μέρες ...είχα συπτωματα κ μια ενόχληση ..μετά από την θεραπεία με augumedin τα συπτωματα επέστρεψαν χειρότερα με καυσαλγιες κάτω δεξιό ορχι πόνο βουβωνική χώρα κ ..μετά μου βγήκαν κ
Πόνοι δαν τράβηγμα στο τένοντα δίπλα στον ορχι κ τράβηγμα ένα περπατάω πίσω στον γλουτό μέχρι κάτω πίσω στο πόδι πάνω μέρος κ στην μέση  ..αυτά ήρθαν μετά από την αντιβίωση ..όταν δε με πιάνει η καυσοαλγια με τσούξιμο στον ορχι αντανακλά στο σβέρκο μου κ στο κεφάλι μου κ με τρελενει αυτή η αίσθηση αυτό το συπτωματα η ενόχληση ..διαρκεί 10..15 λεπτά κ μετά πιο ήπια τα ενόχλημα .πέρασαν δυο μήνες χωρης αντιβίωση .κ ξεκίνησα αντιβίωση minocin μινοκυκλινι για εντεροκοκο που τελικά με το augumedin προφανούς δεν καθάρισε κ δις καλιεργειες σπέρματος στην αρχή δεν έβγαιναν κ μετά μια έβγαιναν μια όχι ..έκανα Stamney μάλαξη κ στο προστατικό υγρό βρέθηκε εντεροκοκος με καθόλου πυοσφαίρια ..μετά έκανα διορθικο υπέρηχο κ βρέθηκαν πολλές αποτιτανωσεις με πολλές φλεγμονές  ενεργές ..έτσι έγραψαν ..πως γίνεται πυοσφαίρια καθόλου κ φλεγμονές ενεργές ??εκανα κ μεταδιδόμενα μικρόβια κ βρέθηκα γοννορια πραγμα που δεν περίμενα με τίποτα ..εδωσα ξανα pcr αλλά μια μερα  αφού έκοψα την αντιβίωση minocin κ ξανά έδωσα pcr κ βγήκαν αρνητικά ..οι μικροβιολόγοι μου είπαν γις να ειναι έγκυρα τα αποτελεσξαυσ Θα πρέπει να υπάρχει αποχή από την αντιβίωση 10 μέρες ..όποτε ξαναέδωσε κ περιμένω ..η γυναίκα μου έδωσε κ αυτή κ βγήκαν αρνητικά ..μπορεί η γόνορια αν υπάρχει να κάνει τέτοια συπτωματα .;;στον ορχι εννοώ κ ολα αυτά .;;το minocin που πήρα για εντεροκοκο το σταμάτησα την 4η μετά γιατί μου έβγαλε παρενέργειες οπως ζαλάδες κ ανορεξία πραγμα που το γράφει σαν συπτωματα ..μετά που την σταμάτησα γύρισαν ξανά τα συπτωματα οπως είχα κ μετά το augumedin ..καυσαλγια στον ορχι με τσούξιμο κ αντανακλούσε στο κεφάλι μου κ
Κ
Κρατούσε 10..15 λεπτά ..κ
Μου κατέστρεφε το μυαλό κ το κεφάλι μου .ευτυχία αυτό κράτησε τεσσσρης μέρες κ
Μετά υποχώρησε κ έχω τις καυσαλγιες μου κ τα τσουξιματα αλλά χωρίς να αντανακλούνε στο ζβεσξο νου κ συο κεφάλι μου ..μετά πήρα a blokers κ τα τραβήγματα στον τένοντα μηρό κ πόδι κ μέση υποχώρησαν αρκετά ..τώρα φοβαμαι να ξανά ξεκινήσω αντιβίωση για εντεροκοκο fosfocin me vibramicin για ένα μήνα μήπως μετά την αντιβίωση ξαναγυρίσουν τα συπτωματα χειρότερα ..δεν ξέρω αν πι αντιβιωσεις χειροτερεύουν το πυελικό άλγος κ δεν τι κάνουν τα μικρόβια ..την αντιβίωση μου την δίνουν όχι μόνο για τον εντεροκοκο αλλά για τις φλεγμονές που βρήκαν στον διορθιξο υπέρηχο ..
Τον Μάιο: εντεροκοκκος και ecoli. Πόσο? Αριθμός. Πόσο μικρόβιο σου βρήκαν για να σου δώσουν την αντιβίωση που πήρες?

Μπορείς να μου πείς, τους τελευταίους 6 μήνες τουλάχιστον, πόσες ποιές εξετάσεις έκανες και ποιά ήταν τα αποτελέσματα? Με νουμερα και μονάδες μέτρησης. Ακριβώς όπως γράφονται στα χαρτιά σου.
Ενεργή φλεγμονή χωρίς καθόλου πυοσφαίρια: Δεν ξέρω αν γίνεται. Με όσα γνωρίζω, έχεις φλεγμονή, έχεις πυοσφαίρια.
Για τις αποτιτανώσεις: Είναι το τελευταίο που χρειάζεται να σε απασχολεί. Όλοι, μα όλοι, ακόμα και οι υγιείς, έχουν σε ένα βαθμό σημάδια στον προστάτη. Όλοι οι ενεργά σεξουαλικοί άντρες. Οπότε προς το παρόν ξέχνα το. Θα φτιάξει, όσο και όταν φτιάξει, και το πιθανότερο είναι ότι αυτό δεν έχει τίποτα να κάνει με τα συμπτώματά σου.
Γονόρροια: Είναι σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα. Που το βρήκες? Η γυναίκα σου δεν έχει τίποτα, κι εσύ βγαίνεις θετικός σε γονόρροια, πως γίνεται? Δεν έχεις καθόλου σεξουαλικές επαφές μαζί της? Έχεις άλλες σεξουαλικές επαφές? Συγγνώμη για την προσέγγιση, αλλά όταν μιλάς για ΣΜΝ από κάπου ήρθε. Δεν φύτρωσε. Αν είσαι σιγουρος για τις σεξουαλικές επαφές, τότε μπορεί να ήρθες σε επαφή με σωματικά υγρά άλλων σε κάποιο χώρο (σπίτι, ιατρείο κλπ)?

Συμπτώματα: Τα συμπτώματα που περιγράφεις, λίγο πολύ είναι στάνταρ. Αλλά μην ξεχνάς, ότι δεν είναι απαραίτητο να προέρχονται από τον προστάτη (ή την πύελο γενικότερο). Μπορεί, και ελπίζω να το αντιληφθείς ότι είναι μια πιθανότητα, να προέρχονται από τα πόδια, την μέση/σπονδυλική στήλη κλπ. Από οτιδήποτε άλλο εκτός από τον προστάτη.

Συγκεκριμένα για τον όρχι, νομίζω σηκώνει διερεύνηση. Επιπλέον εξεταση. Πονάς, καίει, τσούζει κάτι έχει. Τι έχει? Θες γιατρό.

Σε ουρολόγο έχεις κάνει τις τελευταίες εξετάσεις? Και ναι, δεν μπορείς να κάνεις έγκυρες εξετάσεις ενώ παίρνεις αντιβίωση. Πρέπει να περάσει ένα διαστημα για να βγαλουν σωστα αποτελέσματα.

Άρα: Με όσα γράφεις, έχω την αίσθηση ότι κάτι δεν πάει καλά με τις εξετάσεις σου. Αν τα μικρόβια που βρέθηκαν πρέπει να αντιμετωπιστούν, χρειάζεσαι σωστό σχήμα αντιβιώσεων με αντιβιώγραμμα, ποιο φάρμακο σκοτώνει το μικρόβιο που έχεις. Και αν σκεφτείς ότι δεν μπορείς να παίρνεις ότι φάρμακο θες, αυτό πρέπει να γίνει σωστά. Από σωστό και έμπειρο ουρολόγο.







Αναστάσιος, πάτησε στην επικεφαλίδα αυτής της απάντησης, και στη σελίδα που θα σου ανοιξει πάτησε απάντηση σε αυτό το μήνυμα.

Καλησπέρα ...ήθελα να ρωτήσω ...έχω βρεθεί με εντεροκοκο στο προστατικό υγρό ..χωρης πυοσφαίρια ..μετά από αντιβιωσεις ..στις καλιεργειες σπέρματος καθαρές ...υπάρχει κάποιος με εντεροκοκο να μην καθαρίζει κ να το αφήσει ..