Evans,

Εγώ έκανα απλώς αναφορά στην ''δαιμονοποίηση'' του αυνανισμού ως αίτια όλων των δεινών.
Τίποτε άλλο. 
Εξ' άλλου (σε φιλοσοφικό επίπεδο βεβαίως) εάν όλοι ''αυνανιζόμασταν'' θα είμασταν ''καθαροί'' και σήμερα δεν θα χρειαζόταν να γράφουμε στο blog ούτε θα υποφέραμε από βακτηριακές κα μη προστατίτιδες.....

Συμφωνώ μαζί σου, σε ότι αφορά την εκσπερμάτιση και τους τρόπους της, το πως, που, εάν, πότε, πόσο, πόσες φορές, είναι θέμα οδηγίας του ουρολόγου και του πάσχοντα, αναλόγως της βελτίωσης ή μη των συμπτωμάτων του και όχι δικό μου. Γι'αυτό δεν έκανα καμία αναφορά. 
   
Σε ότι αφορά τον πορνο-εθισμό και σε πολλά από τα όλα υπόλοιπα που αναφέρει ο Hyper Ban, συμφωνώ μαζί του, άσχετα με την επιθετική και ειρωνική στάση του.



Παράθεση από: Yiannis στις 04 Ιανουαρίου, 2014, 09:42:59 ΠΜ
Εξ' άλλου (σε φιλοσοφικό επίπεδο βεβαίως) εάν όλοι ''αυνανιζόμασταν'' θα είμασταν ''καθαροί'' και σήμερα δεν θα χρειαζόταν να γράφουμε στο blog ούτε θα υποφέραμε από βακτηριακές κα μη προστατίτιδες.....

Μεγαλύτερη μαλακία σε αυτό το φορουμ παίζει να μην έχει γραφτεί

Κασιδιαρη , ποιος ειναι ο λόγος που εμφανιζεσαι ξαφνικά τοσο επιθετικός για να σχολιασεις αυτο ? Καλυτερα γραψε το ιστορικό σου και λαβε μερος στις συζήτήσεις με το επίπεδο που αρμοζει, ο καθενας μεσα στο φορουμ εχει δικαιωμα να εκφράζει την αποψη του.
Πριν δυο χρόνια ξεκίνησαν όλα με τη παρουσία εντερόκοκκου που δε καταπολεμηθηκε σωστα. Τον Μαρτιο του 2013 , εμφανίστηκαν έντονοι  πόνοι αρχικά στους όρχεις, αναταράξεις εντέρων, πόνο στο προστάτη , δυσκολία στο περπάτημα, πόνοι στη μέση. Οι εξετάσεις στην αρχή έδειξαν εντερόκοκκο και στη συνέχεια χλαμυδιο. Πήρα  διάφορες αγωγές εξαιτίας έντονων ενοχλήσεων στο προστάτη, ενοχλητικό μπαλάκι και σφίξιμο στο περίνεο. Το χλαμύδιο ανιχνεύεται μόνο με κυτταρομετρία ροής και οχι με pcr. Πλέον δεν έχω ενοχλήσεις.

Παράθεση από: Ηλίας Κασιδιάρης στις 04 Ιανουαρίου, 2014, 11:27:37 ΠΜ
Παράθεση από: Yiannis στις 04 Ιανουαρίου, 2014, 09:42:59 ΠΜ
Εξ' άλλου (σε φιλοσοφικό επίπεδο βεβαίως) εάν όλοι ''αυνανιζόμασταν'' θα είμασταν ''καθαροί'' και σήμερα δεν θα χρειαζόταν να γράφουμε στο blog ούτε θα υποφέραμε από βακτηριακές κα μη προστατίτιδες.....

Μεγαλύτερη μαλακία σε αυτό το φορουμ παίζει να μην έχει γραφτεί
:o
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

καλά όλα αυτά αλλά εφ΄όσον μάθει κανείς για τις επιπτώσεις του υπέρμετρου αυνανισμού ,τι προτείνεται ως θεραπεία?π.χ.απλά αποχή? και αν ναι ,για πόσο?

Από 3 σελίδες ''αυνανισμού'' εσύ τι κατάλαβες ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Μου φανηκαν αστεια τα αρχικα κειμενα.
Ο οργανισμος ξερει ακριβως τι να κανει σε καθε περιπτωση.
Ειμαι 52 και λειτουργω οπως στα 18 μου.Δεν ανχωθηκα ποτε με το πουλι μου,και το μαλλι μου.Και τα δυο........λειτουργουν αψογα.Φουλ μαλλι,φουλ πουλι.
Προφανως τα 30 χρονια συστηματικου αθλητισμου,ποτε καπνιστης,ποτε ποτα(αιντε καμμια μπυρα),και ΠΟΤΕ ανχος.
Αυτη ητεν η δικη μου ευθυνη για την υγεια μου παντα.
Ειμαι 2 μηνες γυμναστηριο και εχω φτασει επικλινη δικεφαλους(με ιμαντες,matrix) 75κιλα,ξεκιναω εκει που τερματιζουν τα....τζοβενα :-)
Tρεχω 3χ8 χιλιομετρα καθε βδομαδα.
Η διατροφη μου περιεχει τα παντα,θα φαω μια στο τοσο και ενα παγωτο 500ml,αλλα δεν υπαρχει απο τα 24 μου τηγανι στο σπιτι,δεν τρωω σχεδον ποτε εξω ΣΑΒΟΥΡΕΣ,Αλλα δεν στερω και τιποτα σε υπερβολη!
ειμαι 10-12 κιλα πανω απο φυσιολογικο,σουλουπι λεγεται,ειμαι 1,87 με 100 κιλα.
Αν παω 90 δειχνω...χτυκιρατης :-)
Δεν περιαυτολογω αφου δεν με βλεπει κανει η με ξερει.....
Λεω την δικη μου πλευρα,ενα πειραμα 35 ετων...........
Ευχαριστω.

Φίλε εκτός από το ότι μας λες πόσο γαμάτος είσαι και μπράβο σου για όλα αυτά, δεν κατάλαβα το νόημα του μηνύματος σε σχέση με το αντικείμενο του φόρουμ ούτε γιατί μπήκες σε αυτό (εννοώ αν έχεις κάποιο ανδρολογικό θέμα, που προφανώς από όσα λες δεν έχεις).