25 Οκτωβρίου, 2012, 12:05:11 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Οκτωβρίου, 2012, 12:23:34 ΠΜ από Super Ban
http://prostatitis.org/

Σαν το άλλο το Αμερικάνικο forum που ανέβασε ο Phaethon ,αρκετά ενδιαφέρον εξίσου ,με συνδρομή ίσως και banner  κτλ .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Αξίζει να σημειωθεί ότι το www.chronicprostatitis.com είναι στα μαχαίρια με αυτό εδώ που ανέφερες το prostatitis.org (αν δεν κάνω λάθος) καθώς μέσω αυτού του prostatitis.org αναδείχθηκε ο Feliciano και το αμφιλεγόμενο Manila Protocol στα τέλη της δεκαετίας του 1990. Το chronicprostatitis.com κατηγορεί το prostatitis.org κυρίως επειδή (ίσως από υπερβολικό τότε ενθουσιασμό) ενστερνίστηκε και διέσπειρε τις δηλώσεις του Feliciano περί "θεραπείας" και μάλιστα σε απόλυτα ποσοστά. Έχει πλάκα να παρατηρήσει κανείς ότι το ίδιο έργο παρακολουθούμε σε μικρογραφία και στην Ελλάδα σχεδόν 15 χρόνια μετά. Η ιστορία επαναλαμβάνεται!  ;D
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#2 25 Οκτωβρίου, 2012, 05:15:43 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 19 Δεκεμβρίου, 2012, 07:23:49 ΜΜ από Super Ban
Και δεν ανέδειξε μόνο τον Feliciano  ,αλλά και τον  Dr Song απο την Κίνα και τη 3d clinic του  ,οπου υσχυρίζεται πως διαλύει τις αποτετανώσεις με μία ειδική φόρμουλα ,εκγχύει μεσω ενέσεων   σε διαφορα σημεία στον προστάτη   κοκτέηλ αντιβιωτικών και υπόσχεται  θεραπεία (βεβαίως) με άπιαστα και πανύψηλα ποσοστά επιτυχίας .

Χμμμμ....

Ένας γιατρός ,o oποίος ουκ ολίγες φορές  αναφέρεται ως μέγας απατεωνας ,απο πάμπολλους συμπάσχοντες ,σε διάφορα sites στο διαδύκτιο(συμπεριλαμβανομένου και του  www.chronicprostatitis.com).
Αμοίβεται  τουλάχιστον με 15.000 ευρώ και άνω για την πολυπόθητη αυτή  '' θεραπεία'' (αν μάθετε το εισόδημα ενός μέσου Κινεζου το χρόνο θα λυποθυμίσετε όταν αντιληφθείτε την υπέρογκη αμοιβή του) .
Υπάρχουν καταγγελίες ομοιοπαθούντων για τον συγκεκριμένο  γιατρο στο   www.chronicprostatitis.com ,όπου τον επισκέφθηκαν και κόλλησαν ηπατίτιδα απο τις ενδοπροστατικές ενέσεις που τους έκανε.Επαναχρησιμοποιούσε τις ίδιες αυτός ο μικρός θεός .

Τόσο γύφτος !!!???

Έβγαζε και βγάζει κυριολεκτικά μία περιουσία και τσιγγουνευόταν να αγοράσει τα βασικότερα όλων !
Δεν ανανέωνε  τα ιατρικά υλικά του ,προφανώς  εξοικονομώντας  χρήμματα ,λαμβάνωντας    αστρονομικά ποσά για την χώρα του ως αμοιβή  απο  τους ασθενείς του.
Απίστευτο και όμως αληθινό οταν πιστέυεις στον θεό που ονομάζεται χρήμα .Δεν βλέπεις τίποτα αλλο...Και όσο για την πολυπόθητη θεραπεία....
Μαντέψτε .

Τι έλεγες Phaethon ;
Ναι ,για την επίσης  ριζική θεραπεία των FELICIANO και την διαφήμιση  αυτής  μέσω ενώς Αμερικάνικου forum , ( ήταν 2 ,πατήρ και υιος,  ο πατέρας  είχε και ξεχωριστή κλινική και πρόσφατα απεβίωσε αν δεν απατόμαι)όπου η φαση  τους θυμίζει ακριβώς την ριζική θεραπεία ,διαφήμιση   της δική μας περίπτωσης.
Σαν πρωτοκολημένη θεραπεία,υπάρχει απο τα μέσα καπου της δεκαετίας του  ΄90 και απο τότε που διημιουργήθηκε το internet  υπάρχει ''αναρτημένη'',άρα εδώ δε μιλάμε  για την επανάληψη αυτής της ριζικής προσέγγισης  ,αλλά ίσως και για ένα κακό της αντίγραφο  , μιας και ''ο πονηρούλης μας'' αποτυγχάνει σχεδόν πάντα  να βγάλει το πολυπόθητο αυτό προστατικό  υγρό !
Υγρό στο σημείο του προστάτη  να τονίσω υπάρχει και αναπαράγεται απο τον οργανισμό κάθε μέρα ,είναι θέμα μήκους δαχτύλου ,διάθεσης και τεχνικής του μαλάκτη για να βγεί απο εκει μέσα .Τουλάχιστον έτσι υσχυρίζεται ο πρωτεργάτης(μη χέσω) αυτής της μεθόδου Feliciano.
Kαι μην ακούω πίπες του τύπου άλλη  η μια μεθοδος ,άλλη η αλλη.Το ίδιο είναι ,με την διαφορα πως ο ένας σε ''θεραπεύει'' στις 30-45 μέρες και ο άλλος στα 2 χρόνια και . . .
Έτσι  υσχυριζότανε μέχρι προτεινος ,σε λίγο καιρό λήγει αυτή η προθεσμία .
Θα δούμε.
Να υπενθυμίσω βεβαίως σε αυτούς που θέλουν να ξεχάσουν ,πως αυτό το ''τροπαριο του εγω θα σε θεραπεύσω σε τοσο διάστημα'' αλλάζει μόλις ένας ασθενής έρχεται απο άλλη χώρα  για να επισκεφθεί και να θεραπευτεί οριστικά .Η ταρίφα αλλάζει και η μέθοδος γίνεται ίδια με του Feliciano .Απο τα 2 χρόνια των θεραπειών ,πέφτουμε στις 4-5 εβδομάδες !!! Και οι υποσχέσεις βεβαίως αλλάζουν .Και η τιμη της μάλαξης ανεβαίνει εις διπλούν.Ούτε μηνιαία υπάρχουν εκεί ,ούτε ετήσια .Μην ρωτάτε εμένα γιατί ,ρωτήστε αυτόν που εμπιστέυεσται γιατί .'


Φτιάχνωντας τώρα μία  σούπα προσωπικοτητων με  λίγο απο το χαρακτήρα του Pollachek που κατηγορεί ''εσένα'' για την οποιαδήποτε έξαρση ,  την φυλαργυρία του Kaploun,όπως και την μεθοδικότητα των Feliciano  ,έχεις τον άνθρωπο-κακέκτυπο-κοκτέηλ  αυτών  που μόλις συνδύασες .Τώρα με  όλους αυτούς μαζί σε ενα τραπέζι  , έχεις την συμμορία της Μανίλα(Manila Gang Protocoll) όπως λέει και ένας τυπάκος εδω στο πρωτελευταίο μήνυμα :

http://prostatitis.ning.com/forum/topics/2201951:Topic:107?groupUrl=typesofprostatitis&groupId=2201951%3AGroup%3A42&id=2201951%3ATopic%3A107&page=3#comments

Αναφέρει μάλιστα και την Ελλάδα ρε φίλε !Εκεί έφτασε η χάρη μας ....Λέει επίσης και αυτό :
''Most patients come from abroad to them and they cannot go back to sue them or beat them up for all the time and money spent at their clinics''.
Μετάφραση:
''Οι περισσότεροι ασθενείς που έρχονται από το εξωτερικό σε αυτούς  , δεν μπορούν να επιστρέψουν μετά ξανά πίσω για να τους μηνύσουν ή να  τους σπάσουν στο ξύλο ,για όλο το χρόνο και τα χρήματα που δαπάνησαν στις κλινικές τους''.

Σταματάω εδώ ,δεν έχω να προσθέσω κάτι αλλο .
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#3 25 Οκτωβρίου, 2012, 05:36:56 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 25 Οκτωβρίου, 2012, 05:53:34 ΜΜ από Phaethon
Ρε συ στο site αυτουνού του Δρ.Song νομίζω ήταν που έβλεπα χάρην "τεκμηρίωσης" φωτογραφίες από ούρα ασθενών σε...πλαστικά μπουκάλια νερού να τα βάζουν στο παράθυρο για να τα φωτογραφήσουν. Η γυφτιά σε όλο της το μεγαλείο.

ΠαράθεσηΒάζωντας τώρα μέσα σε αυτή την συνταγή προσωπικοτητων και λίγο απο το χαρακτήρα του Pollachek που κατηγορεί εσένα για την οποιαδήποτε έξαρση
Αυτό δεν είναι το χειρότερο....το χειρότερο είναι να προσπαθούν να σε πείσουν ότι έγινες καλά αλλά φταις εσύ που δεν το έχεις καταλάβει....κι ότι είσαι αχάριστος και "άπιστος" και βαλτός και αποπροσανατολίζεις άλλους ασθενείς...Αυτό είναι θράσος.

Τέλος πάντων επειδή σαφής, οριστική, απόλυτη και ενιαία για όλους λύση δεν έχει βρεθεί γι αυτή τη πάθηση...επειδή τα αίτια παραμένουν ακόμα θολά...επειδή σχετίζεται στενά με τον ψυχολογικό παράγοντα και με υποκειμενικά συχνά συμπτώματα (π.χ. πόνος) άρα είναι επιρρεπής στο placebo effect πρέπει οι ασθενείς να είναι προσεκτικοί, όσο κι αν έχουν ανάγκη να πιστέψουν στο θαύμα που το βρήκαν αυτοί και κανένας άλλος.

Να θυμίσω εδώ τι γράφει προειδοποιητικά ο ουρολόγος Πουλάκης στο site του:

ΠαράθεσηTα μεγαλύτερα θύματα της ιατρικής και παραϊατρικής «αγυρτείας» που υπάρχουν είναι, μετά τους καρκινοπαθείς, οι πάσχοντες από χρόνια προστατίτιδα ή και προστατοδυνία.

Όσο για το μεγάλο θέμα των ενέσεων στον προστάτη που ανέφερες, αξίζει κάποια στιγμή να ανοιχτεί ένα μεγάλο κεφάλαιο σε αυτό το forum...
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#4 26 Οκτωβρίου, 2012, 12:19:16 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Οκτωβρίου, 2012, 12:32:32 ΠΜ από Super Ban
Παράθεση από: Phaethon στις 25 Οκτωβρίου, 2012, 05:36:56 ΜΜ
Ρε συ στο site αυτουνού του Δρ.Song νομίζω ήταν που έβλεπα χάρην "τεκμηρίωσης" φωτογραφίες από ούρα ασθενών σε...πλαστικά μπουκάλια νερού να τα βάζουν στο παράθυρο για να τα φωτογραφήσουν. Η γυφτιά σε όλο της το μεγαλείο.
Όχι ρε ,άλλος Κινέζος ήταν εκείνος .Ο παγκοσμίου φήμης Κινέζος Ουρολόγος md fd  bu Γιάτα Τσίσα  με τον βοηθό του Ιάπωνα Κίταμου Ταούρα.

http://www.prostatitisdr.com/

Και εδώ μερικά δείγματα της δουλειάς τους:









Μαλαμα Τίνα Σάκε


Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

#5 26 Οκτωβρίου, 2012, 10:25:53 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Οκτωβρίου, 2012, 10:29:11 ΠΜ από Phaethon
Θυμάσαι όμως φίλε που το συζητούσαμε να πάμε κι εμείς στην Κίνα "να γίνουμε καλά" ως τελευταία λύση όταν ο ακατανόμαστος πάνω που θα "μας τελείωνε" πέρισυ το Πάσχα σου είπε ξαφνικά ότι είσαι βαριά περίπτωση γιατί έχεις σταφυλόκοκο και μετά το είπε και σε μένα και στον Spridex και στους άλλους έναν-έναν μέσα στην ίδια εβδομάδα που υποτίθεται θα τελειώναμε και ξαφνικά μας γκρέμισε από τα σύννεφα και ο χρυσός άρχισε να επιβεβαιώνεται ότι είναι κάρβουνο; 

Και πάλι την είχαμε πατήσει και μυαλό δεν είχαμε βάλει. Έτοιμοι να πάμε να μας γδάρουν και οι Κινέζοι. Πάλι πιστέψαμε ότι υπάρχει θεραπεία που την έχει βρει κάποιος στην Κίνα και την διαφημίζει στο site του και η παγκόσμια ουρολογική κοινότητα απλά...κοιμάται και ενώ κόσμος κάθεται και υποφέρει χωρίς λόγο σε όλο το πλανήτη, εμείς ήμασταν μάγκες και με ένα ψάξιμο στο google είχαμε βρει τη λύση. Παιδιά μην τσιμπάτε. Αν είχε βρεθεί θεραπεία τόσο απλά και ήταν αληθινή θα είχε βουήξει ο πλανήτης.

Τώρα ότι κάποια πράγματα σε κάποιους ανθρώπους μπορεί να τους βοηθάνε, ή έστω να τους κάνει να νομίζουν ότι τους βοηθάνε (κι αυτό έχει την αξία του) είναι κάτι άλλο και τελείως διαφορετικό
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

#6 26 Οκτωβρίου, 2012, 11:35:46 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 26 Οκτωβρίου, 2012, 11:39:39 ΠΜ από Super Ban
Παράθεση από: Phaethon στις 26 Οκτωβρίου, 2012, 10:25:53 ΠΜ
Θυμάσαι όμως φίλε που το συζητούσαμε να πάμε κι εμείς στην Κίνα "να γίνουμε καλά" ως τελευταία λύση όταν ο ακατανόμαστος πάνω που θα "μας τελείωνε" πέρισυ το Πάσχα σου είπε ξαφνικά ότι είσαι βαριά περίπτωση γιατί έχεις σταφυλόκοκο και μετά το είπε και σε μένα και στον Spridex και στους άλλους έναν-έναν μέσα στην ίδια εβδομάδα που υποτίθεται θα τελειώναμε και ξαφνικά μας γκρέμισε από τα σύννεφα και ο χρυσός άρχισε να επιβεβαιώνεται ότι είναι κάρβουνο; 

Και πάλι την είχαμε πατήσει και μυαλό δεν είχαμε βάλει. Έτοιμοι να πάμε να μας γδάρουν και οι Κινέζοι. Πάλι πιστέψαμε ότι υπάρχει θεραπεία που την έχει βρει κάποιος στην Κίνα και την διαφημίζει στο site του και η παγκόσμια ουρολογική κοινότητα απλά...κοιμάται και ενώ κόσμος κάθεται και υποφέρει χωρίς λόγο σε όλο το πλανήτη, εμείς ήμασταν μάγκες και με ένα ψάξιμο στο google είχαμε βρει τη λύση. Παιδιά μην τσιμπάτε. Αν είχε βρεθεί θεραπεία τόσο απλά και ήταν αληθινή θα είχε βουήξει ο πλανήτης.

Τώρα ότι κάποια πράγματα σε κάποιους ανθρώπους μπορεί να τους βοηθάνε, ή έστω να τους κάνει να νομίζουν ότι τους βοηθάνε (κι αυτό έχει την αξία του) είναι κάτι άλλο και τελείως διαφορετικό

Η τιμή τιμή δεν έχει και χαράς 'τον που την έχει .

Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Και σε όσους απελπισμένους κάνουν έρευνα για τον κρυμμένο θησαυρό, να αναφέρουμε και άλλες κινέζικες λύσεις όπως τη θεραπεία με τα χάπια της παραδοσιακής κινέζικης ιατρικής που βρωμάνε σαν τα σκουπίδια της ιχθυιοσκαλας καθώς περιέχουν ιππόκαμπους, μυαλά μαιμούς, σκατά κατσαρίδας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Τα είχε δοκιμάσει άτομο που γνωρίζω προσωπικά και πίστευε ότι τον πηγαίναν κατευθείαν προς θεραπεία, τόση βελτίωση είχε δει! Αλλά σταμάτησε την θεραπεία γιατί δεν άντεχε αυτό το κόψιμο και το ξέρασμα που τον έπιανε!!!! Το ίδιο άτομο, στη συνέχεια επισκέφτηκε τον "διάσημο" Guercini όπου πάλι θεραπεύτηκε πλήρως για διάστημα τριών μηνών (!!!) με την φυσιοθεραπεία των θερμών κώνων και της αντιφλεγμονώδους αλοιφής στο ορθό. Τέλος επισκέφτηκε τον ακατανόμαστο με τον οποίο πάλι θεωρούσε ότι οδεύει προς θεραπεία....

Και εδώ να παραθέσω ένα απόσπασμα όπως το θυμάμαι από το βιβλίο των Wise και Anderson: "Οι ασθενείς που βλέπουμε έχουν δοκιμάσει οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε: φυτικά συμπληρώματα, προστατικές μαλλάξεις, αντιβιώσεις, υγεινές τροφές, σκευάσματα παραδοσιακής ιατρικής, μπρόκολο, βιταμίνες, ομοιοπαθητική, βελονισμό. Και το περίεργο είναι ότι σχεδόν με οτιδήποτε από αυτά δοκίμασαν πιστεύουν ότι στην αρχή είδαν καλυτέρευση. Σπάνια τους φάνηκε ότι κάτι δεν λειτουργεί καθόλου."

Τα παραπάνω για να τονίσω το θέμα της ψυχολογίας και του φαινομένου placebo σε αυτή τη πάθηση.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

Παράθεση από: Phaethon στις 26 Οκτωβρίου, 2012, 12:29:36 ΜΜ
Και σε όσους απελπισμένους κάνουν έρευνα για τον κρυμμένο θησαυρό, να αναφέρουμε και άλλες κινέζικες λύσεις όπως τη θεραπεία με τα χάπια της παραδοσιακής κινέζικης ιατρικής που βρωμάνε σαν τα σκουπίδια της ιχθυιοσκαλας καθώς περιέχουν ιππόκαμπους, μυαλά μαιμούς, σκατά κατσαρίδας και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Τα είχε δοκιμάσει άτομο που γνωρίζω προσωπικά και πίστευε ότι τον πηγαίναν κατευθείαν προς θεραπεία, τόση βελτίωση είχε δει! Αλλά σταμάτησε την θεραπεία γιατί δεν άντεχε αυτό το κόψιμο και το ξέρασμα που τον έπιανε!!!! Το ίδιο άτομο, στη συνέχεια επισκέφτηκε τον "διάσημο" Guercini όπου πάλι θεραπεύτηκε πλήρως για διάστημα τριών μηνών (!!!) με την φυσιοθεραπεία των θερμών κώνων και της αντιφλεγμονώδους αλοιφής στο ορθό. Τέλος επισκέφτηκε τον ακατανόμαστο με τον οποίο πάλι θεωρούσε ότι οδεύει προς θεραπεία....

Και εδώ να παραθέσω ένα απόσπασμα όπως το θυμάμαι από το βιβλίο των Wise και Anderson: "Οι ασθενείς που βλέπουμε έχουν δοκιμάσει οτιδήποτε μπορείτε να φανταστείτε: φυτικά συμπληρώματα, προστατικές μαλλάξεις, αντιβιώσεις, υγεινές τροφές, σκευάσματα παραδοσιακής ιατρικής, μπρόκολο, βιταμίνες, ομοιοπαθητική, βελονισμό. Και το περίεργο είναι ότι σχεδόν με οτιδήποτε από αυτά δοκίμασαν πιστεύουν ότι στην αρχή είδαν καλυτέρευση. Σπάνια τους φάνηκε ότι κάτι δεν λειτουργεί καθόλου."

Τα παραπάνω για να τονίσω το θέμα της ψυχολογίας και του φαινομένου placebo σε αυτή τη πάθηση.
Θλιβερό και επειδή πρόσφατα δήλωσα και εγώ πως όλα με βοήθησαν , πρέπει να το παραδεχτώ πως έτσι είναι όπως τα λες.
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Αν υπηρχε εστω και μια θεραπεια η οποια βεβαια να ειναι αποδειξιμη με μελετες κλπ τοτε σιγουρα αυτην την μεθοδο θα την ειχαν εφαρμόσει ΟΛΟΙ οι γιατροι.Παλαιοτερα τους κατηγορούσαμε οτι ειναι άσχετοι(μπορει και να ειναι)και αδιαφορουν για εμάς,αλλά ευτυχως δεν ειναι ετσι.Δεν υπάρχει χειροτερο για έναν γιατρο να μην μπορει να κάνει καλά τον ασθενη του.Και εδω αξιζει να μεταφερω την συμβουλη ενος ειδικευομενου ουρολογου στο Λαικο:κανε οτι θες,προσευχησου-κανε ομοιοπαθητικη-προσκυνα ενα κομματι ξυλο-ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ πιστευεις οτι σε κανει καλά εγω σαν γιατρος θα σου πω να το συνεχίσεις εφοσον εγω δεν μπορω να σε θεραπευσω.Ηταν και αυτος τελικα απο τους πλέον ειλικρινεις.
Για τον ακατονομαστο τι να πω!!!Συνεχιζει το ιδιο τροπάριο και πάλι καποιο συνεχιζουν και πηγαινουν παροτι πλέον ολοι μας μιλάμε ανοιχτα και ενυπόγραφα οτι η μεθοδος του(αντεγραμένη ειναι,δεν ειναι δικια του)δεν αποδιδει ή τουλάχιστον δεν θεραπευει οπως λέει.Τα άτομα αυτα ειναι άξια της μοιρας τους οπως άξιος της μοίρας μου ημουν και εγω αφου μου ειχαν πει να μην πάω και τελικα εφαγα τα μουτρα μου και 2.000 ευρω(μονο).
Ο ακατονομαστος ξερει πολυ καλά το παιχνιδι και σε πειθει οτι θα σε κάνει καλά και σε κοιτάει στα μάτια οταν στο λέει(ο ξεδιάντροπος)οσο ξεδιάντροποι και απατεώνες ειναι και οι φιλλιπινεζοκινεζοπολονοιταλο καθικια που πλουτίζουν.
Δεν εξυμνο το wise anderson ακομα και για αυτο κραταω μικρό καλάθι αλλά ειναι τουλάχιστον τιμιοι γιατι δεν σου υπόσχονται θεραπεια αλλά μια προσπάθεια για βελτίωση.Κατι ειναι και αυτο.
Να σας θυμίσω φιλαράκια και τα υπόλοιπα που κάναμε. sitz μπανακια και εναλαγη με κρυα γιατι ειδαμε εναν τυπο που έβγαλε κατι κομμάτια απο το την ουρηθρα του,μάλλον αποτιτανώσεις πιστευαμε,κράνμπερυ γιατι κανει καλό (ακόμα θυμάμε τον spidex να έρχεται με ένα μπουκαλάκι στον ακατονόμαστο και να το πινει σιγα σιγα),πάσης φύσεως βοτάνια φρεσκα και αποξηραμένα,χαπια απο την αμερικη,τον καναδα με κερατα ταρανδου,χαπια απο γρασιδι βουλγαριας κλπ"κολπάκια" που θα μας βελτίωναν.Αλλά τελικα η θεραπεια για τον καθένα μας ειναι διαφορετικη.
Εμφανιση συμπτωματων 28 ετων.Τσουξιμο στην ουρηση,κατα την οφοδευση εκκριμα προστατικου υγρου,πεσμενη libido,στ.δυσλειτουργεια,συχνοουρια,νυχτουρια,αλγος στο περινεο. Τροποι θεραπειας:τόνοι αντιβίωσης,βοτανα,προστατικες μαλλάξεις.Πλεον:συχνο τρεξιμο,και μαλλάξεις με wand.Ξεκίνημα ομοιοπαθητικης 12/06/2013 .

"...Φυτικά συμπληρώματα, προστατικές μαλλάξεις, αντιβιώσεις, υγεινές τροφές, σκευάσματα παραδοσιακής ιατρικής, μπρόκολο, βιταμίνες, ομοιοπαθητική, βελονισμό...."

Δε θα διαφωνήσω με το φαινόμενο Placebo αλλα εγώ προσωπικά
έχοντας δοκιμάσει τα περισσότερα απο αυτά (εκτός ομοιοπαθητική και βελονισμό) ΜΟΝΟ με αντιβίωση(+αντιφλεγμονώδες+xatral) και προστατικές μαλάξεις είδα βελτίωση. Ούτε με τα κλίσματα του guercini , ούτε με τα "ειδικά κινέζικα βότανα για προστατίτιδα" είδα βελτίωση (παρόλο που με είχαν διαβεβαιώσει και στις 2 περιπτώσεις οτι "θα μου περάσει σίγουρα απλά μπορεί μετά να με ξαναπιάσει" και το είχα πιστέψει.
Επίσης είδα θεαματική βελτίωση όταν επι ένα μήνα συνεχόμενο έκανα καλή ζωή : Ξύπνημα στις 6 , τρέξιμο , καλό φαγητό (οχι σκουπίδια-πατατάκια κτλ  και οχι γλυκά), καθολου ποτό , καθόλου καφέδες και ύπνος απο τις 9. Επίσης έπαιρνα καρνιτίνη. 
Απο τότε δεν έχω καταφέρει να το ξανακάνω αυτό ούτε για 10 μέρες.