https://www.phagetherapycenter.com/pii/PatientServlet?command=static_home

για δείτε εδώ
ισχυρίζονται ότι ειναι θεραπευτική μέθοδος στοχευμένη στην ανατολική ευρώπη για δεκαετίες Ρωσσία, Πολωνία, Γεωργία και τώρα και κάποιες ευρωπαικές χώρες ενστερνίζονται τη μέθοδο αυτή

Δεν ξέρω κόστος ή οτιδήποτε άλλο
αλλά ακούγεται ενδιαφέρον αν αναλογιστεί κανείς το κόστος των αντιβιοτικών και τις πιθανές παρενέργειες

βέβαια από τα λόγια στη πράξη...







Ποτέ δεν πίστευα ότι τα βακτήρια θα μπορούσαν να αντικαταστήσουν τα αντιβιοτικά.

Για εκπαιδευτικους λογους ειναι ωραιο  να τα ξερεις.  Και πιστευω ειναι το μέλλον
Δεν ειναι λυση στο προβλημα σου (αν εχεις προστατιτιδα) και κατι νοσοκομεία στην γεωργία ειναι απλα για να σου φανε τα λεφτα.
Ειχα μιλήσει με ατομα που πήγαν έχασαν πολλα λεφτά και χρονο και δεν γίνε τπτ.

 
-Εχω καταλάβει τι συμβαίνει με το σωμα μου και τον εαυτο μου.
- Εχασα λεφτα, χρονο και επεσα θυμα παραπληροφόρησης απο διάφορες πηγές.
- Ειμαι καλα, δεν συμβιβαστικά. Συνεχίζω κανονικά την ζωη μου με γνώμονα την υγεία μου.
'' Το πρόβλημα ολων των ανθρώπων ειναι οτι θέλουν να ακούσουν αυτο που ηδη πιστεύουν ''

Παράθεση από: Interstellar50 στις 25 Αυγούστου, 2021, 12:06:58 ΜΜ
Ποτέ δεν πίστευα ότι τα βακτήρια θα μπορούσαν να αντικαταστήσουν τα αντιβιοτικά.

@Interstellar50, οι "βακτηριοφάγοι" δεν αποτελούν βακτήρια, αλλά πρόκειται για ειδική κατηγορία ιών που καταλύουν βακτήρια.
Κάψιμο στο άνοιγμα της ουρήθρας για 6+ μήνες (συνήθως μετά την ούρηση) - Ερυθρότητα στο στόμιο της ουρήθρας - Ούρα πάντα καθαρά - Καθόλου ουρηθρικό έκκριμα - Βρέθηκε pseudomonas aeruginosa στο σπέρμα - Ευρήματα χρόνιας προστατίτιδας μετά από διορθικό υπέρηχο και πολυπαραμετρική μαγνητική του προστάτη