Μια ερώτηση παιδια οταν έβγαζαν οι εξετάσεις το οτι εχετε μικροβια πχ το e coli που βγαζει σε εμένα το κολλούσατε στην συντροφο σασ αν κανατε χωρίς προφυλαξη ευχαριστω!

Boss καλησπέρα.
Εμένα η γυναίκα μου κόλλαγε για πάνω από 4 χρόνια, καθώς είχα συνέχεια e-coli στο σπέρμα το οποίο δεν έφευγε με τίποτα! Είμαι ο μόνος σε αυτό το φόρουμ που είχε αυτό το πρόβλημα! Εγώ δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις και το είχα παρατήσει το θέμα αλλά τώρα ξαναασχολούμαι γιατί θέλουμε να κάνουμε παιδί. Χωρίς να θέλω να το γκαντεμιάσω (φτου φτου) είμαι σε χημειπροφύλαξη της πρώτης θεραπείας μετά από χρόνια που ξερίζωσε το μικρόβιο! Έχω κάνει 2 καλλιέργειες (μία τον Ιούνιο και μία τώρα) καθαρές!!!! Επίσης κάνουμε σεξ χωρίς προφυλακτικό και η γυναίκα μου δεν κολλάει!!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ - ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ.. Το μυστικό αν θες την γνώμη μου είναι prixina (Πανάκριβι 33 ευρώ το κουτί με 5 χάπια αλλά τί να κάνεις) για ένα μήνα ενώ εγώ παράληλα έπαιρνα alpha blocker και έκανα μαλάξεις. Εάν μετά το μήνα καθαρίσεις αρχίζεις χημειοπροφύλαξη για 3 μήνες. Εγώ είμαι στον 2ο μήνα χημειοπροφύλαξης, με μόνη παρενέργεια ενοχλήσεις στους ώμους που εάν το προσέξω με ακινησία το βράδυ το άλλο πρωί έχει φύγει. Αυτά έως τώρα. ό,τι άλλο θες ρώτα με. Η γυναίκα μου κόλλαγε και όλοι οι γιατροί μας λέγανε αποκλείεται δεν είναι δυνατόν κλπ. Τελικά κόλλαγε γιατί το e-coli έχει διάφορους τύπος (πάνω από 10!!) εκ των οποίων μόνο 2 κολλάνε την γυναίκα. Το καλό είναί ότι εάν η γυναίκα το καταλάβει αμέσως (συχνοουρία - τσούξιμο-κυστίτιδα) και πάρει την κατάλληλη αντιβίωση καθαρίζει έυκολα (σε 5 μέρες περίπου).
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

#2 09 Ιουλίου, 2012, 03:20:52 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 09 Ιουλίου, 2012, 04:29:39 ΜΜ από Phaethon
Γεια σου Boss, αυτό που ρωτάς με είχε μπερδέψει κι εμένα μια περίοδο. Δες το ιστορικό μου. Εκδήλωσε ουρολοίμωξη η γυναίκα μου πάνω που μου εκδηλώθηκαν τα πρώτα συμπτώματα (το ερώτημα είναι η κότα έκανε το αυγό ή το αυγό την κότα; Δηλαδή, τα συμπτώματά μου προηγήθηκαν και την "κόλλησα" ουρολοίμωξη ή η ουρολοίμωξή της μου δημιούργησε τα συμπτώματα μέσω μικροβιακής επίθεσης σε εμένα; ή τέλος ήταν τυχαίο γεγονός;). 5 μήνες μετά, έχοντας πάρει εγώ πολύ αντιβίωση και έχοντας κάνει και πολλές μαλάξεις, μόλις το ξανακάναμε πρώτη φορά χωρίς προφυλακτικό και αφού είχα κόψει πλέον (οριστικά) την αντιβίωση αυτή ξαναεκδήλωσε ουρολοίμωξη. Τότε λοιπόν μου μπήκε στο κεφάλι 100% ότι είχα κάποιο μικρόβιο, γεγονός που επιβεβαιώθηκε σε καλλιέργεια σπέρματος που έσπευσα να κάνω άμεσα.

Τότε ρώτησα έναν καινούργιο ουρολόγο-ανδρολόγο που άρχισα να βλέπω τι θα κάνω και ότι δεν μπορώ πλέον να κάνω sex με τη γυναίκα μου. Αυτός -όπως και ο βερτης είπε- ήταν βέβαια προβληματισμένος με αυτά που του έλεγα αλλά μου είπε "αν οι γυναίκες κολλάγαν έτσι ότι έχουν οι άνδρες τους δεν θα είχε μείνει γυναίκα ζωντανή". Αλλά έλα που δεν με έπειθε αφού την είχαμε πάθει ήδη 2 φορές.

Εδώ αρχίζει το μπέρδεμα: μερικές μέρες μόνο μετά, επανέλαβα τις καλλιέργειες σε 2 άλλα κέντρα για να σιγουρευτώ και...δεν μου έβγαλαν τίποτα. Επίσης η γυναίκα μου δεν ξαναεκδήλωσε κάτι έκτοτε σε ελεύθερο σεξ εδώ και ένα χρόνο τώρα. Επαναλαμβάνω ότι δεν ξαναπήρα κάποια αντιβίωση ούτε έκανα οτιδήποτε άλλο. Όλη αυτή η ιστορία με είχε μπερδέψει για τα καλά και τελικά η πιο απλή εξήγηση που μου έμεινε ήταν ότι οι προηγούμενες ουρολοιμώξεις της ήταν διαβολική σύμπτωση. 

Πέραν τούτου γνωρίζω αρκετά παιδιά που έχουν βγάλει μικρόβια στις καλλιέργειες, είτε με την πάθησή μας είτε χωρίς κάποιο πρόβλημα, που όμως δεν έχουν τέτοιο πρόβλημα στις επαφές τους με το άλλο φύλλο. Χαρακτηριστικά να πω για ένα παιδί με την πάθησή μας: κλασσικά μόλις του βγηκαν τα συμπτώματα έκανε stamey-meares και του βγηκανε μια ντουζίνα μικρόβια. Πήγε λοιπόν στη κοπέλλα που τα είχε φτιάξει τότε και άρχισε να της τα δείχνει και να φωνάζει "Κοίτα εδώ τι με κόλλησες!!!". Η κοπέλλα θορυβήθηκε και πήγε και έκανε καλλιέργειες (φαντάζομαι κολπικού υγρού) τις οποίες στη συνέχεια του έτριψε στη μούρη καθώς δεν της είχανε βγαλει τίποτα.

Το συμπέρασμά μου λοιπόν για αυτό που ρωτάς είναι ότι συνήθως δεν συμβαίνει. Πέραν από το ιστορικό του βερτη και μια παρόμοια αναφορά που είχα διαβάσει στο αμερικάνικο www.chronicprostatitis.com δεν μου έχει τύχει να το ξανακούσω.
Ηλικία εμφάνισης 39 (αρχές 2011). Αρχικά πόνος στη βουβωνική περιοχή, επιτακτική ούρηση και κίτρινο χρώμα σπέρματος. Αργότερα συχνουρία, νυχτουρία, σπανιότερα τσούξιμο, μικροενοχλήσεις κατά την στύση και την εξπερμάτωση. Πλέον σχεδόν καλά με χαλάρωση, αποφυγή εντάσεων και στρες, τρέξιμο, αραιή εκπερμάτωση, μασάζ, διατάσεις.

Αν κάποιος θέλει να με ρωτήσει για την γνώμη μου σε κάτι ας ποστάρει στο forum ώστε να μπορούν να διαβάσουν και άλλοι που μπορεί να ενδιαφέρονται. Όχι με προσωπικό μήνυμα αν δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος. Και όχι στο chat.

Δεν έχω (δεν γνωρίζω) πολλά πράγματα να απαντήσω σε ερωτήσεις ανθρώπων που πιστεύουν ότι έχουν μια μικροβιακή πάθηση και ρωτούν για αντιβιώσεις και μικρόβια πέρα από αυτά που έχω γράψει εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=654.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=227.0 και http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=239.0

καταρχήν παιδια ευχαριστώ για το ενδιαφέρων και τισ απαντήσεις! 13 χρονια ταλαιπωρούμε με διάφορα μικροβια που βγαίνουν στισ καλιεργιεσ τον τελευταίο  καιρο ταλαιπωρούμαστε με το ε coli οπου βρισκεται στο σπερμα ! θα δοκιμασο to prixina αν θελεισ πεσ μου μερικεσ λεπτομεριεσ για την δοσολογια και τον χρονο που πρεπει να το παρω και αν γινετε να μου πεισ τι ειναι η χημιοπροφυλαξη! εγω εδω και 5 μηνεσ παλευω με το ciproxin και δυο μηνεσ τωρα παιρνω το urovaxom το οποιο τελειωνει η θεραπεια του σε ενα μηνα! καραταει συνολο 3 μηνεσ! ειναι κατι σαν εμβολιο μου ειπαι ο γιατροσ ! τοσο καιρο παιρναμε προφυλαξεισ οσπου να καθαρισω και εγινε ενα ατυχυμα και 7 μερεσ ακριβωσ μετα το ατυχημα εκδηλωσε ουρολοίμωξη! αν θελεισ δεσ και αυτο που βρηκα αν γνωριζεισ κατι E2 drops! και σκεφτομαι και το q-urol ποια ειναι η αποψη σου γιατι πολύ πονοσ και τσούξιμο γενικα!

να αναφερω κιολασ οτι ο δεξιοσ ώμος κατερευσε ξαφνικα απο προβλημα στον τένοντα απο μια στιγμη στην αλλη χωρισ κατι το ιδιαιτερο η μαγνιτικη εδειξε μερικη και σχεδων ολικη ρηξη τενοτα του υπερακανθιου απιστευτο σύμπτωση λεσ!

#5 10 Ιουλίου, 2012, 07:14:54 ΠΜ Τελευταία τροποποίηση: 10 Ιουλίου, 2012, 07:21:40 ΠΜ από aaa
Δυστυχώς τενοντίτιδα και ρήξη τενόντων είναι από τις παρενέργειες της μακρόχρονης χρήσης κινολονών. Που ανήκει σε αυτές το prixina-ciproxin
http://www.ifet.gr/drugs/ingredients/ciprofloxacin.htm
http://www.faran.gr/node/263
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

Boss,
σε καμμία περίπτωση εγώ δεν μπορώ να σου πω δοσολογίες κλπ. Εγώ σου είπα τί δούλεψε σε μένα αλλά σε κάθε περίπτωση πρέπει να σε δει ειδικός γιατρός. Η συζήτηση γίνεται για ανταλλαγή εμπειριών σε πρακτικό επίπεδο, ωστόσο κάθε θεραπεία πρέπει να γίνεται βάσει υποδείξεων γιατρού. Το θέμα βέβαια είναι να βρεις τον σωστό γιατρό. Εγώ αφού έψαξα πάρα πολύ στο ιντερνετ έκανα το εξής: Έγραψα το ιστορικό μου σε ένα e-mail και το έστειλα σε πάνω από 15 ουρολόγους και τους ρώταγα τί προτείνανε. Από τις απαντήσεις επέλεξα 3, τους είδα και τους 3 και κατέληξα σε έναν. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος καθώς πέρα από το ιατρικό κομμάτι (φάρμακα, διαγνώσεις κλπ) με τονώνει και πολύ ψυχολογικά (θα καθαρίσεις σίγουρα, μη μασάς, δεν έχεις τίποτα κλπ) που εμένα με βοηθάει. Οπότε για να επανέλθουμε στο Prixina που δούλεψε σε μένα από ότι μου είπε και ο μικροβιολόγος που πηγαίνω είναι ό,τι καλύτερο κυκλοφορεί σε κυνολόνες. Φαντάσου ότι ο μικροβιολόγος όποτε πήγαινα κούναγε το κεφάλι και είχε απελπιστεί. Τις δύο τελευταίες φορές έχει πάθει πλάκα. Και φαντάσου ότι αυτός μου κάνει σπερμοδιαγράμματα και καλλιέργεις από το 2008! Σε ότι αφορά τις τενοντίτιδες και επειδή έχω κάνει ενέσεις κορτιζόνης, έχω κάνει εισαγωγή σε νοσοκομείο έχω πάρει άπειρο voltaren και norgesic ένα πράγμα έχω να προτείνω. ΥΠΟΜΟΝΗ. Δυστυχώς κυνολόνη σε μεγάλες δόσεις και για πολύ καιρό = τενοντίτιδα. Σκέψου ότι όταν θεραπευτείς θα περάσεις και η τενοντίτιδα. Επίσης μετά από τόσα φάρμακα που έχεις πάρει κάνει καλλιέργεια σπέρματος γιατί μπορεί το μικρόβιο να έχει αποκτήσει ανθεκτικότητα σε κάποια φάρμακα. Η χημειοπροφύλαξη που ρωτάς είναι η χορήγηση του ίδιου φαρμάκου που σε καθάρισε σε πιο μικρές ποσότητες. Παράδειγμα εγώ στην βασική θεραπεία έπαιρνα 1 prixina την ημέρα για ένα μήνα και μετά θα παίρνω ένα Prixina κάθε τρεις μέρες για 3 μήνες. Πρακτικά θα έχω πάρει συνολικά 60 χάπια. Επίσης να σου πω ότι εγώ για 2 χρόνια δεν είχα πάρει κανέναν φάρμακο για να ηρεμήσει ο οργανισμός και να κάνω φέτος την μακροχρόνια θεραπεία. Αυτά. Ελπίζω να σε κάλυψα.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Επίσης μην ξεχάσω να πω ότι ο μικροβιολόγος μου είπε πως το Prixina που είναι τέταρτης γενιάς κυνολόνη (το cipro είναι δεύτερης) είναι ότι πιο εξελιγμένο υπάρχει αλλά δεν θα βγει καινούριο φάρμακο για αρκετά χρόνια που σημαίνει ότι πρέπει να προσέχουν οι γιατροί πως το χορηγούν γιατί αν τα μικρόβια αποκτήσουν αντοχή και σ' αυτό θα υπάρχει πρόβλημα. Επίσης να πω ότι εγώ στην βασική θεραπεία έπαιρνα και alpha blocker το οποίο είναι ένα φάρμακο που χαλαρώνει τον προστάτη και επιτρέπει να μπαίνει μέσα πιο έυκολα η κυνολόνη. Το alpha blocker δεν είναι η βασική θεραπεία αλλά είναι βοηθητικό. Προσέξτε όμως εάν πάρετε alpha blocker έχει μια πολύ δυσάρεστη παρενέργεια η οποία (ευτυχώς) όταν το σταματήσετε περνάει σε 48 ώρες. Επειδή χαλαρώνει την περιοχή (άρα και τον προστάτη) δεν δουλεύει η εκτόξευση κατά την εκσπερμάτωση. Δηλαδή εκσπερματώνεις και δεν βγαίνει τίποτα!!!! Το σπέρμα που βγαίνει πηγαίνει στην κύστη (αφού η περιοχή δεν μπορεί να το σπρώξει προς τα έξω) και βγαίνει με τα ούρα κατά την ούρηση. Εάν το πάθει κανείς από alpha blocker να μην τρομάξει δεν είνα κάτι και περνάει αμέσως μόλις σταματήσεις το φάρμακο.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

Η φάση είναι ότι στη βιβλιογραφία λένε στις παρενέργειες είναι ότι είναι κάτω από 1%. Το έπαθα και εγώ από το ΟΜΝΙC και φοβήθηκα. Μίλησα με δύο ουρολόγους μου είπαν ότι είναι σπάνιο και ότι με τη συνέχιση της θεραπείας μπορεί να αποκατασταθεί η έξοδος του σπέρματος. Μου έιπε ο ένας ότι το XATRAL δεν κάνει τόσο παλίνδρομη εκσπερμάτιση όσο το ΟΜΝΙC
Ευτυχώς που το είπες και εσύ! Γενικά αλληλοβοηθά πολύ το φόρουμ
στοματικο με υποπτη που ειχε φαρυγγαλγια. Ουρηθριτιδα μετα απο μερικες ημερες. Πηρα 2gr Sir Zithromax εφαπαξ.  Μικρη βελτιωση και μετα 10 ημερες πονος στο περινεο ιδιαιτερα όταν ημουν καθιστος. Ηλθε λοιπον η προστατιτιδα.

παιδιά ευχαριστώ για τισ απαντησεισ ενημερωτικά, φυσικα και με παρακολουθει ουpολογοσ και μικροβιολόγος και μαλιστα και οι δυο εισ διπλουν τα τελευταια 10 χρονια ενημερωτικά καλιεργιεσ και σπερματοδιαγραμα κανω ανα δίμηνο τουλάχιστον συνεχωσ. παιδια το φορουμ μου εμαθε πολλα περισσοτερα σε 5 μερεσ απο 13 χροννια να γυρναω απο γαιτρο σε γιατρο! θα ενημερώσω το γιατρo για το prixina !και τον μικροβιολογο!

#10 11 Οκτωβρίου, 2012, 01:41:17 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 11 Οκτωβρίου, 2012, 01:44:08 ΜΜ από Parido
Γεια σας παιδία,

έχω θέμα, ξερετε ότι είμαι στην αναζήτηση γιατρού γιατί τελικά με αυτά που διάβασα για τον άλλο γιατρό (Κω) προβληματίστικα.
Το θέμα που έχει προκύψει είναι το εξής
Η κοπέλα μου έκανε εξετάσεις στη γιατρό της και της βρήκαν ουροπλασμα. Ο (Κω) μας είπε να πάει να κάνει εξετάσεις στο μικροβιολογικό που εμπιστέυται αυτός.
Πήγαμε και έκανε και τα αποτελέσματα που έβγαλε αυτή είναι ουρεοπλασμα και χλαμύδια (κάτι που δεν έχε εγώ, η κοπέλα μου δε έχει πάει με άλλον).
Τώρα βρίσκομαστε σε αδιέξοδο και δεν ξέρουμε ποιος να παει σε ποιον γιατρό?
Αυτή απο το μικροβιολογικό είπε ότι θα της δώσει αυτή θεραπεια σε συνεργασία με τον Κω για να υπάρχει συνεννόηση με τις δυο θεραπείες.
Με βάση αυτά που έχετε πει για τον Κω, είδατε βελτίωση (αλλα όχι αποτελεσματικη) και ο καθένας όπως έχουμε καταλάβει αποτελεί διαφορετική περίπτωση.
Τι να κάνουμε? Για πείτε καμια ιδεα.
Αυριο έχω κλείσει με τον γιατρό που πήγε και ο βερτης.
Πρέπει να αντιμετωπιστούν μαζί αυτά? Να παέι ο καθένας σε διαοφρετικο γιατρο?
Είναι δωρον άδωρον να πάω στον Κω και να κάνει θεραπεία  μαζί μου η κοπέλα μου?
Πείτε καμιά ιδέα.......
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.

#11 11 Οκτωβρίου, 2012, 02:13:43 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 11 Οκτωβρίου, 2012, 02:37:30 ΜΜ από Super Ban
Παράθεση από: Parido στις 11 Οκτωβρίου, 2012, 01:41:17 ΜΜ
Γεια σας παιδία,

έχω θέμα, ξερετε ότι είμαι στην αναζήτηση γιατρού γιατί τελικά με αυτά που διάβασα για τον άλλο γιατρό (Κω) προβληματίστικα.
Το θέμα που έχει προκύψει είναι το εξής
Η κοπέλα μου έκανε εξετάσεις στη γιατρό της και της βρήκαν ουροπλασμα. Ο (Κω) μας είπε να πάει να κάνει εξετάσεις στο μικροβιολογικό που εμπιστέυται αυτός.
Πήγαμε και έκανε και τα αποτελέσματα που έβγαλε αυτή είναι ουρεοπλασμα και χλαμύδια (κάτι που δεν έχε εγώ, η κοπέλα μου δε έχει πάει με άλλον).
Τώρα βρίσκομαστε σε αδιέξοδο και δεν ξέρουμε ποιος να παει σε ποιον γιατρό?
Αυτή απο το μικροβιολογικό είπε ότι θα της δώσει αυτή θεραπεια σε συνεργασία με τον Κω για να υπάρχει συνεννόηση με τις δυο θεραπείες.
Με βάση αυτά που έχετε πει για τον Κω, είδατε βελτίωση (αλλα όχι αποτελεσματικη) και ο καθένας όπως έχουμε καταλάβει αποτελεί διαφορετική περίπτωση.
Τι να κάνουμε? Για πείτε καμια ιδεα.
Αυριο έχω κλείσει με τον γιατρό που πήγε και ο βερτης.
Πρέπει να αντιμετωπιστούν μαζί αυτά? Να παέι ο καθένας σε διαοφρετικο γιατρο?
Είναι δωρον άδωρον να πάω στον Κω και να κάνει θεραπεία  μαζί μου η κοπέλα μου?
Πείτε καμιά ιδέα.......
Να πατε σε εναν γιατρο και να κανετε θεραπεια  απο κοινου  ,ειτε αυτος λεγεται Παναγιωτης  ειτε Γιαννης ,σημασια εχει να εχεις καταληξει σε αυτον με ωριμοτητα  .

Εγω δεν ειμαι εδω για να δυσφημισω δημοσια ή να προωωθησω  -κανεναν- γιατρο .

Οταν περιπου αυτο ξαναγινε καπου αλλου ,καποιοι που δεν πηρα απο το χερι για να παω,καποιοι που ποτε δεν παρατηρησαν πως εγω προσωπικα  ποτε δεν  ειπα σε κανενα αμεσα να τον επισκεφτει για να σωθει  ,με κατηγορησαν πως εξαιτιας μου επεσαν θυματα  του και μου απαγορευσαν κιολας να μιλαω γενικοτερα για αυτο .

Η σχεση μεταξυ γιατρου και ασθενη ειναι πολυ λεπτη ,επειδη εξαρτασαι απο αυτον ποτε δεν ξερεις πως θα λειτουργησει την επομενη φορα που θα σε κουραρει .Πρεπει να διαχειριζεσαι πολυ προσεχτικα τον τροπο που θα του συμπεριφερεσαι ,ποσο δε αν γνωριζεις πως ο -Χ- ειναι on - line και παρακολουθει τα δρωωμενα   24 ωρες το 24ωρο!
Αν τωρα εκανα και οτι ακριβως μου ζηταγε μεσα στην απληστια του και την αγωνια του  για τα φραγκα ,σημερα αυτοι που με εκραξαν τοτε θα με ειχαν δολοφονησει.Οτι εγινε τοτε,εγινε αυθορμητα και δεν θα το ξανακανω για κανεναν .(ολο το παραπανω ηταν μια φανταστικη ιστορια).Αυτο που ζητας αρα ,δεν ειναι τοσο απλο .
Ειμαι εδω για να βοηθησω και να βοηθηθω.Να παραθεσω τις αποψεις μου μεσω των εμπειριων μου και να κανω δικες μου καποιων αλλων .Να μιλησω για νεες τεχνικες ,μεθοδους  ,σκευασματα ...
Αυτα που αναφερεις εχουν δοκιμαστει και γνωριζουμε  τι ακριβως συμβαινει.Και εδω και στο εξωτερικο ,πανω απο 20-30 χρονια .
Διαβασες εδω ,διαβασες και αλλου ,πρεπει να καταληξεις σε καποιον που μπορεις να εμπιστευτεις .
Ειπα να σου απαντησω εγω ,γιατι ισως και να μην σου απαντησει και κανεις.
Over .

''Αν καταφέρεις να κάνεις κάτι που θα σε βοηθήσει φίλε μου ,μην ξεχαστείς να μας το πείς , να γράψεις την ιστορία σου .Οχί γιατί μας έχεις υποχρέωση αλλά γιατί και εμείς χρειαζόμαστε την βοήθεια σου όπως και εσύ χρειάστηκες την δική μας ''.


                                                               ~~V~~
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .

Εχεις δίκιο super ban
Ευχαριστω που απαντησες
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.

Φίλε Parido κατ'αρχήν ψυχραιμία.
Η γνώμη μου είναι η εξής. Πήρες την γνώμη του γιατρού star από το νησί, αύριο θα πας στον δικό μου για μια δεύτερη γνώμη. Έ τί άλλο;
Θα αποφασίσεις ποιος σου εμπνέει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη και θα πας σε αυτόν! Απλό δεν είναι; Επίσης γιατί τόσος πανικός; Αυτό που έχετε εσύ και η κοπέλα σου σε σχέση με άλλους δεν είναι τίποτα! Μην πανικοβάλεστε, κάντε ένα γύρο εξετάσεων- διαγνώσεων, πάρτε γνώμες και αποφασίστε. Τα πράγματα είναι υπό έλεγχο δεν χρειάζεται πανικός.
Διάγνωση Χρόνιας Βακτηριακής Προστατίτιδας (e-coli) 2007 στα 31 λόγω ενοχλήσεων συζύγου μετά το σεξ - είχα συχνουρία και κάψιμο. Αποτυχημένες θεραπείες κυνολόνες ως 2010 τα παράτησα. Αδυναμία τεκνοποίησης Μάιος 2012 θεραπεία με ΑBlocker, Prixina, μαλάξεις. Καθαρός Ιουν 2012 - τεκνοποιηση Σεπ 2012 - Επανεμφάνιση e-coli Μάρτιος 2013

#14 11 Οκτωβρίου, 2012, 03:13:06 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 11 Οκτωβρίου, 2012, 03:25:15 ΜΜ από Parido
Άρχισα να βρίσκω και εγώ την ψυχραιμία μου, και σκεφτόμουν αυτό που προτείνεις...
Στο μεταξύ θα πάρει και η κοπέλα μου δυο γνώμες και πιθανότατα να κάνει ξανά εξέταση.

Το θέμα που προκαλεί πανικό είναι η δυσκολία που έχει αυτό το θέμα να επιλυθεί, που τελικά και αυτό είναι θέμα οργανισμού και πολλών άλλων παραγόντων με βάση τις μαρτυρίες όλων σας, οπότε ψάχνεις να βρεις κάποιον γιατρό που θα θέλει να ασχοληθεί και να σε βοηθήσει και εννοείτε που θα ξέρει τι αντιμετωπίζει. Έχω αρχίσει και πιστεύω ότι θα βρεθεί ένα patern για όλους, όσο το ψάχνουν για να το φτάσουν σε ένα σημείο 90%-100%.
Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση από: βερτης στις 11 Οκτωβρίου, 2012, 02:47:40 ΜΜ
Φίλε Parido κατ'αρχήν ψυχραιμία.
Η γνώμη μου είναι η εξής. Πήρες την γνώμη του γιατρού star από το νησί, αύριο θα πας στον δικό μου για μια δεύτερη γνώμη. Έ τί άλλο;
Θα αποφασίσεις ποιος σου εμπνέει μεγαλύτερη εμπιστοσύνη και θα πας σε αυτόν! Απλό δεν είναι; Επίσης γιατί τόσος πανικός; Αυτό που έχετε εσύ και η κοπέλα σου σε σχέση με άλλους δεν είναι τίποτα! Μην πανικοβάλεστε, κάντε ένα γύρο εξετάσεων- διαγνώσεων, πάρτε γνώμες και αποφασίστε. Τα πράγματα είναι υπό έλεγχο δεν χρειάζεται πανικός.
Εμφάνιση στα 26-27, ελαφρύ τσούξιμο στην ουρήθρα, συγκολλήσεις στο σπέρμα, πολλά και διαφορετικά μικρόβια κάθε φορά στις καλλιέργειες (e-coli, Ureaplasma, faecalis, χλαμυδια), μερικές φορές αίσθημα πίεσης στον ορθό.  Από το Μάιο του 2012 μέχρι τώρα θεραπείες με αντιβιώσεις.