Σε μένα το προϊόν είχε εξαιρετικά αποτελέσματα σε ότι αφορά τη μείωση του πόνου. Πρόκειται για μια 'φόρμουλα' για τον προστάτη, αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ: http://www.farrlabs.com/natural-prostate-health/nonbacterial-prostatitis-prosta-q.html
Εγώ το ξεκίνησα με δύο κάψουλες την ημέρα, μία μετά το μεσημεριανό και μία μετά το βραδινό. Από την τρίτη μέρα είδα μείωση σε επώδυνα συμπτώματα. Εδώ και καιρό είμαι σε 'συντήρηση' με μία την ημέρα, σχεδόν ασυμπτωματικός. Βεβαίως σε αυτό βοηθάει και το Wise-Anderson. Το prosta q σε μένα δεν είχε καμία σχέση με άλλα συμπληρώματα για τον προστάτη, μπορώ να πω είναι τουλάχιστον 3 φορές πιο αποτελεσματικό, σε ότι αφορά τα επώδυνα συμπτώματα.
Το προϊόν όπως θα διαβάσετε και στις αναλυτικές πληροφορίες στο λινκ που παραθέτω παραπάνω, έχει κερσετίνη, ψευδάργυρο, cranberry, saw palmetto, bromelain, papain.
To προϊόν έχει και άλλο θετικό report στο forum: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=793.0
Μία από τις μελέτες που φαίνεται να έχει θετική επίδραση έχω παρουσιάσει από το Νοέμβριο του 13 εδώ: http://www.chronic-prostatitis.com/index.php?topic=819.0
Στα αρνητικά είναι ότι είναι κάπως ακριβό και δεν κυκλοφορεί στην Ελλάδα. Μπορεί να το παραγγείλει κανείς από το amazon. Επίσης στην αρχή, όταν έπαιρνα δύο κάψουλες τη μέρα, μου έκανε κάποιες μικροναυτίες κάποιες μέρες, όχι όμως και αργότερα με μία κάψουλα τη μέρα. Δεν πρέπει να λαμβάνεται με άδειο στομάχι.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

το q urol μηπως ξερεις αν ειναι πιο αποτελεσματικο σε καταστασεις συχνοουριας ? η το προστα q ειναι καλυτερο και στις δυο περιπτωσεις ?
Αρχικα ενοχλησης στο κεφαλη του πεους αντιμετοπιση με daktarin k flenazole μια μερα μετα την αντιμετοπιση ενοχλησεις στην βαση του πεους . μετα απο αντιβιωση 10 ημερων vibramicyn χωρις αποτελεσμα προσθεθηκε και η συχνοουρια . Δοκιμασα netle root and lycopene για 1,5 μηνα χωρις παοτελεσμα.Βρισκομαι στο τελος της τριμηνης δοκιμης Quercetin apo lamberts 1000mg μαζι με Βromelain 800mg την ημερα. Επισης περνω ενα μηνα τωρα Prostate Perform με ενθαρυντικα αποτελεσματα στην ροη των ουρων και ελαχιστα στην συχνοουρια.Yποχωρησει των συμτωματων μετα απο μηνιαία αφαγεια λογο κακης ψυχολογικής καταστασεις .Επανεμφανιση μετα απο 8 μηνες κ υποχωριση ξανα με αντι καντιντα διατροφη β σιτοστερολ προσταβιταλ και προβιοτικα. *(Εξετασεις σπερμ πολλες αποικιες εντερ. φαεσαλις)

Δεν το γνωρίζω αυτό. Τα δικά μου ήταν περισσότερο πόνος και λιγότερο 'ουρολογικά' ας πούμε. Το prosta Q με βοήθησε πολύ περισσότερο από κάθε άλλο που δοκίμασα.
Χρόνιο, Μυϊκά βασιζόμενο Πυελικό Άλγος.
Ξεκίνησε το 2012, είμαι χωρίς συμπτώματα από το 2016.
Πυροδοτήθηκε από προστατίτιδα, το πρωτόκολλο Wise Anderson με βοήθησε περισσότερο από όλες τις θεραπείες.

Καλησπερα, υπαρχει καποιο σκευασμα εκτος του Prosta-Q που εχει τον παρακατω συνδυασμο συστατικων:

- quercetin
- saw palmetto
- cranberry ή pomegranade (ροδι)

Με ενα ψαξιμο εχω βρει οτι μονο το Prosta Q εχει αυτον τον συνδυασμο, αλλα το αρνητικο ειναι οτι θελει παραγγελια απο Αμερικη και ειναι λιγο δυσκολη η μεταφορα του με κοστη κτλ.

Ευχαριστω