14 Απριλίου, 2013, 10:05:52 ΜΜ Τελευταία τροποποίηση: 14 Απριλίου, 2013, 10:29:50 ΜΜ από SUPER_SUPER BAN
Πριν κάνα χρόνο είχα κάνει έναν υπέρηχο στο συκώτι και είχα εντοπίσει ένα αιμαγγείωμα ,αμελητέο όπως μου είχε πει ο γιατρός τότε .
Αυτό που μου έκανε εντύπωση αλλά δεν ερεύνησα , είναι πως δεν θυμάμαι σε κανέναν άλλο υπέρηχο κοιλίας να υφίσταται αυτό .
Ήταν κάνα μήνα μετά τον Ακατάν και εκείνα τα θανατηφόρα κοκτέιλ αντιβιοτικών που μας έδινε .Πήγα με διάρροια εκεί και αφού βρήκαν ελαφρώς ανεβασμένες τρανσαμινάσες με πέρασαν και από  τον υπέρηχο.
Κάνοντας μια παρένθεση εδώ ,θέλω να πω πως πάνω σε μια συζήτηση  με έναν γιατρό (άλλης ειδικότητας) από  ένα επαρχιακό νοσοκομείο όπου και διαμένω μόνιμα , ανέφερα το όνομα του Ακατάν χωρίς υπαινιγμούς και αυτό το έκανα διότι ο γιατρός αυτός ήταν διευθυντής σε κάποια κλινική εκεί(άσχετη επαναλαμβάνω) και απλά ήθελα να ακούσω την άποψή του για αυτό το σίχαμα χωρίς να τον προϊδεάσω  .
Μία λέξη μου είπε .''Απατεών'' και συνέχισε την δουλειά του .Δεν ήταν εκεί πέρυσι ή πρόπερσι .Ήταν εκεί πριν από 10 χρόνια το κέρατο μου ... Πιο μαλάκας απο εμένα πεθαίνεις  . -
Πριν από περίπου μία ώρα μίλαγα με έναν φίλο απο τα χρόνια της χολέρας στο ''ιατρείο'' του ακατάν .Μου ανέφερε ακριβώς το ίδιο .
-Ανεβασμένες τρανσαμινάσες(έπαιρνε και από αλλού αντιβιώσεις μέχρι και εκείνο τον υπέρηχο)
-Αιμαγγείωμα στο συκώτι (2)
Δεν ήξερε όμως αν είχε και πριν .Διερωτώμαι όμως , υπάρχει περίπτωση η υπερβολική λήψη φαρμάκων να δημιουργήσει αιμαγγείωμα ;
Έχει κάποιος από εσάς το ίδιο ;
Εμφάνιση στα 28-29.Καψίματα,γδαρσίματα,διακοπές στην ούρηση.Πόνος στο περίνεο ,τσούξιμο μετά/κατά την εκσπερμάτιση.Συχνουρίες.Παροδικά στυτικά προβλήματα,δύσκολη εκσπερμάτιση ,υδαρή,ολιγοσπερμία παροδική και που και που στεγνή.Πόνοι χαμηλά στην μέση.Αντιμετωπίστηκε ως σήμερα με πολλαπλούς τρόπους και πάμπολλα αντιβιοτικά κτλ . Σήμερα είμαι όπως ήμουν  πριν βρεθώ στην πάθηση ,είμαι καλά και   είμαι θεραπευμένος ,έπρεπε να αλλάξω πολλά και να κόψω ακόμα πιο πολλά .